Візи в Росію? А що буде з Кримом?

последние новости в Украине останні новини в Україні

Нагадаю, що це вже не перша спроба парламенту запровадити візи з Росією. Вперше про це заговорили в жовтні 2016-го, тоді спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна Рада може розглянути законопроект про введення візового режиму з Російською Федерацією. Але тоді одностайності забракло.

Чисельні дискусії дане питання викликає і зараз.

Ефект дзеркала

Одним з основних ризиків впровадження віз депутати називають дзеркальне рішення зі сторони Кремля - тобто запровадження візи для українців, що в свою чергу стане перепоною для 4-х мільйонів українських заробітчан, які працюють в Росії.

Прикладом тільки за останній місяць відбулось рекордне падіння промислового виробництва більш як на шість відсотків - це означає, що значна частина українців знову втратили робочі місця та шукають заробітку закордоном.

Водночас секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник каже - Росія не зацікавлена у введенні віз з Україною, а якщо таке станеться, то Україна до цього буде готова.

“Розмова про те,що ті 5 консульських відділів РФ, які працюють в Україні  не справляться із завданням запровадження візового режиму,  не витримує ніякої критики. Адже та сама Польща має ті самі 5  представництв в Україні і справляэться! В 2016 році українські громадянани здійснили біля 10 мільйонів перетенів польського кордону і жодних черг там не виникало”.

Нині ж за данними МЗС статистика поїздок українців до Росії  становить 3 мільйони 800 тисяч осіб, тобто в 2 з половиною рази менше ніж у 16-му році до Польщі. Тож  відповідно 5 консульських відділів Російської Федерації з легкістю справляться з адмініструванням  візи українцям, якщо Росія дзеркально введе візи по відношенню до України.

А що з Кримом?

впровадження віз для мешканців КримуЩе одним ризиком запровадження віз із Росією називають  - негативний вплив на повернення Криму. Нібито візи розповсюджуватимуться і на Крим.

Звичайно варіанти є. Напраклад, всі люди котрі нині знаходяться в Криму вимушені були отримати російський паспорт, багато з них паралельно має ще й український. Вони перетинатимуть так званий російський кордон в бік материкової України по російському паспорту, а українському прикордоннику будуть показувати український паспорт і все.  Юрист Дмитро Пиліпенко каже, така практика розповсюджена серед тих, хто має подвійне громадянство:

Практично саме  так і роблять ті, в кого є паспорт іншої держави - виїжджають по одному паспорту, на в’їзді до іншої країни показують інший.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк каже - питання, щодо Криму виникло ще після ухвалення безвізу, адже юридично Крим - це Україна:

Це стосується і виїзду українських громадян,які мешкають в Криму за кордон, у зв’язку з прийняттям безвізу. Херсонська область і зараз видає паспорти мешканцям Криму. Адже ця територія юридично є українською і визнана міжнародним правом. Неприйняття та невизнання анексії Криму усім цивілізованим світом - це ознака того, що весь цивілізований світ з нами”.

На думку директора Центру досліджень проблем громадського суспільства Віталія Кулика, візовий режим повинен бути частиною системної роботи з розірвання зв’язків з РФ :

“Візовий режим з РФ доцільний лише в комплексі з законом про окуповані території, обмеження товаропотоку. На сьогодні візи з РФ - це символічно політичне явище. Жодного відношення до економіки воно не має.

Та взагалі попри численні ініціативи та дискусії у Верховній Раді, питання впровадження віз не компетенція депутатів. Парламент може лише ухвалити відповідну постанову - звернення до кабінету міністрів,з проханням ввести візовий режим з Росією. В свою чергу речниця МЗС Мар'яна Беца каже - технологічно готові до введення віз,однак потрібна одностайна позиція ( президента,парламенту), а також врахувати певні нюанси:

"Безумовно, ми розуміємо, що проблема запровадження візового режиму не врегулює питання тимчасово неконтрольованої урядом України частини російсько-українського державного кордону. Безперечно, це питання політичних в'язнів, ми вживаємо всі заходи для їх звільнення, ми працюємо, і для цього нам потрібні потужні закордонні дипломатичні установи. Це досить складне питання. І ще дуже важливий чинник - це питання Криму. Однак, в будь-якому випадку, технологічно МЗС буде готове до впровадження такого режиму, якщо буде прийнято політичне рішення відповідними компетентними органами.”

Водночас Російське МЗС, вже прокоментувало можливе впровадження віз із Україною. Спікер Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова, та сама, котра публічно жартувала : «Крим ви вже повернули, тепер час повернути гроші», назвала ініціативу впровадження віз “абсурдом” і згадала черговий  анекдот:

«Ця ситуація із візовим режимом, про який так мріють деякі політичні сили в Україні, дещо нагадує анекдот про кактус, об який кололися, але продовжували їсти» навіть українці, які не є апологетами російської політики, розуміють «всю глибину абсурду», оскільки розуміють, «хто стане жертвою суїцидальних схильностей української Ради. Це шлях в нікуди”.

І все ж таки, врегулювати питання Криму та заробітчан не важко та реально. Важливим моментом є те, що запровадження віз з Росією дає  гарантію безпеки перебування українців на території Російської Федерації. А отже виключає випадки безпідставного затримання українських журналістів, громадських активістів тощо. Адже країна котра надає візу громадянам іншої країни - гарантує їхню безпеку. У разі ж відмови,виявленні певних порушень - затримка відбуватиметься прямо в консульському відділі рідної країни.

Тож,  як би депутати не дискутували на тему віз із Росією - рішення за кабінетом міністрів. І чи вистачить їм політичної волі на його схвалення - покаже час.

Автор: Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

В один момент українські полярники залишилися без власної станції в Антарктиді, бо спільне майно СРСР на континенті без жодних дискусій перебрала на себе Росія. Про британський слід в незалежній антарктичній історії нашої держави, долю озонової діри, користь полярного самогону та багато іншого в ексклюзивному інтерв’ю ASPI news розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

5 серпня 2020

Люди у похилому віці схильні до зайвого травматизму, захворювань та стресів, саме тому їм необхідні певні умови, а рідні та близькі не завжди можуть бути поруч. Кореспонденти ASPI news дізнались, які послуги та за які ціни можуть надати хоспіси в різних містах України.

4 серпня 2020

У парламенті нардепи зареєстрували законопроєкт про внесення змін до адмінкодексу України. Автори хочуть узаконити адміністративну відповідальність для українців за прояв домашнього насильства.

27 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Збір біометричної інформації по фотографіях в соціальних мережах, дистанційне зламування розумних годинників та інших пристроїв з доступом в інтернет, розпізнавання брехні по запаху, створення GPS і першої в Америці системи ППО. Все це регалії корпорації Mitre, що ще приховує секретний помічник спецслужб США, далі у матеріалі ASPI news.

 

24 липня 2020