Артур Прузовский: кладбищенская декоммунизация в Польше

АдмінАвтор:
400
последние новости в Украине останні новини в Україні

«Сегодня патриотические общества всеми силами пытаются не просто избавиться от призраков коммунизма, которые даже через столько лет декоммузации имеют место быть. Скажу словами Карла Маркса, идеолога коммунистических вождей, -  

возможно, это тот самый случай, когда "человечество, смеясь, расстается со своим прошлым"»- прокомментировал Прузовский Артур.

«По словам ветеранов и патриотических обществ, посетителям кладбищ должно быть ясно, кто был предателем, а кто герой. Никто не мог решить эту проблему в течение многих лет, начиная с 1989 года. Сегодня к этому вопросу присоседился и намерен реагировать Институт национальной памяти,  вице-председатель комиссии сейма по иностранным делам МалгожатаГощевская, а также министр юстиции, генпрокурор Збигнев Зебро» - добавил Прузовский.

Сейчас в Варшаве рассматривается вопрос о переносе 2-х могил: одна  Болеслава Берута (был первым президентом социалистической ПНР с 1947 по 1952 год), вторая  Юлиана Мархлевского (польского коммуниста возглавившего Временный революционный комитет страны в 1920 году).

Как отмечает Артур Прузовский, пафосные могилы этих  коммунистических лидеров это не просто бельмо в глазу у современных борцов с коммунизмом, это еще и неоправданное расточительство территорий кладбища Повонзки в Варшаве. Мавзолей Болеслава Берута занимает площадь 43 на 15 метров,это площадь на которой могут быть размещены около 120 обычных могил. Юлиан Мархлевский захоронен в Конец формыВне менее представительной могиле.

"В течение многих лет патриотические общества призывают перенести останки предателя и агента НКВД в обычную могилу", - подчеркивает Прузовский.

В августе прошлого года могила Берута была осквернена: двое молодых людей нарисовали на мавзолее красную звезду и написали "палач".

Полиция задержала вандалов, однако за них вступились. Вице-председатель комиссии сейма по иностранным делам МалгожатаГощевская, которая заявила, что они "написали правду", и возмутилась тем, что на кладбище до сих пор есть мавзолей Берута, а также министр юстиции, генпрокурор Збигнев Зебро, призвавший отпустить нарушителей.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Люди, які пережили пандемію коронавірусу, можливо, решту свого життя носитимуть з собою спрей для дезинфекції, уникатимуть зайвих зустрічей, випадкових стосунків та боятимуться обіймів.

3 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

25% заражених SARS-Cov-2 не мають симптомів, але можуть бути переносниками хвороби.

2 квітня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Аналітика

ASPI розібрався, чому закон про обіг земель сільськогосподарського призначення ухвалили саме зараз і що зміниться для українців із моменту набуття законом чинності.

31 березня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Цинк відіграє велику роль для здоров’я нашого організму. Його вживання покращує пам’ять і стан шкіри, сприяє всмоктуванню вітамінів, запобігає деменції.

30 березня 2020