Артур Прузовский: польскую экономику спас кризис в Украине

последние новости в Украине останні новини в Україні

«У нас низкие зарплаты для рабочей силы, если сравнивать, например, с Германией, поэтому многие поляки тоже выехали на заработки. Скажу откровенно: польскую экономику спас кризис в Украине, в связи с этим много людей приехали к нам работать за небольшие деньги », - отметил Прузовский.

Активист Прузовский также уточнил, что низкая оплата труда привела к тому, что с момента вступления в ЕС в 2004 году из страны выехали более 2 млн поляков - прежде всего, в Великобританию и Германию, где условия труда являются выгоднее.

По данным польского ведомства по делам иностранцев, почти 90% запросов о получении вида на жительство приходит от граждан Украины. Большая часть затем устраивается на тяжелую работу связанную с сельским хозяйством. Самыми популярными являются сбор яблок, клубники и черешни.

«Общался со многими украинскими работниками у себя на родине. Люди очень старательные: не боятся тяжелой работы и самостоятельно учат язык. Моя знакомая Наталья - женщина пенсионного возраста, но всю жизнь работала в сельском хозяйстве, поэтому работы не боится. Рассказала, что уже 5 лет ездит в Польшу зарабатывать деньги, за которые дома делает ремонт. Говорит, что ее все устраивает - работодатель предоставляет жилье, где есть все необходимое: туалет, душ, комната на 4-5 человек и кухня. Работа тяжелая - приходится просыпаться в 4 утра и ехать на поле собирать клубнику, даже в дождь ... Но женщина не жалуется, потому что получает за это в разы большую зарплату, чем в Украине », - делится Прузовский опытом общения с украинцами на заработках.

Отметим, что сегодня польская экономика является одной из наиболее динамично развивающихся в Евросоюзе. В начале июля прогноз по росту ВВП страны на текущий год вырос с 4,0% до 4,7%. Инфляция должна снизиться до комфортабельных для Центробанка 2,3% годовых.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

В один момент українські полярники залишилися без власної станції в Антарктиді, бо спільне майно СРСР на континенті без жодних дискусій перебрала на себе Росія. Про британський слід в незалежній антарктичній історії нашої держави, долю озонової діри, користь полярного самогону та багато іншого в ексклюзивному інтерв’ю ASPI news розповів директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

5 серпня 2020

Люди у похилому віці схильні до зайвого травматизму, захворювань та стресів, саме тому їм необхідні певні умови, а рідні та близькі не завжди можуть бути поруч. Кореспонденти ASPI news дізнались, які послуги та за які ціни можуть надати хоспіси в різних містах України.

4 серпня 2020

У парламенті нардепи зареєстрували законопроєкт про внесення змін до адмінкодексу України. Автори хочуть узаконити адміністративну відповідальність для українців за прояв домашнього насильства.

27 липня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Збір біометричної інформації по фотографіях в соціальних мережах, дистанційне зламування розумних годинників та інших пристроїв з доступом в інтернет, розпізнавання брехні по запаху, створення GPS і першої в Америці системи ППО. Все це регалії корпорації Mitre, що ще приховує секретний помічник спецслужб США, далі у матеріалі ASPI news.

 

24 липня 2020