Економісти пророкують падіння гривні

19 березня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Читайте також: Борислав Береза про контроль влади

За прогнозами українських фахівців, ВВП до кінця року може впасти на 2,5%. Вплив на номінальний ВВП складе мінус 39 млрд. гривень. Інфляція додасть 8,5 п.п. У такому випадку гривня до кінця 2017 року втратить 5,6 гривні за долар. Через девальвацію надходження від імпортного ПДВ перекриють очікуваний недобір цього податку від скорочення імпорту. Аналогічна метаморфоза може статися і з ввізним митом. Очікується, що падіння гривні буде основним бюджетним компенсатором.

Читайте також: Пристрасті за Насіровим

Без урахування курсових коливань бюджет втратить близько 10 млрд. гривень, але, якщо гривня впаде (згідно з розрахунками уряду), то держава збере на 14,8 млрд. гривень податків більше. В результаті бюджет по доходах вийде в плюс на 3,9-4,7 мільярда гривень. Нагадаємо, в січні ветерани АТО і ряд народних депутатів заблокували залізничні колії, по яким з окупованих районів до України надходило вугілля антрацитної групи, в зв'язку з чим Кабінет міністрів ввів надзвичайні заходи в електроенергетиці. Цей акт багато хто називає першопричиною напруги, що виникла і має далекосяжні економічні наслідки для України.

Читайте також: Очільник горіхової мафії очолив ДФС

У відповідь на блокаду бойовики заявили про націоналізацію розміщених за лінією дотику підприємств фінансово-промислової групи СКМ Ріната Ахметова, після чого керівництво групи заявило про повну втрату контролю над цими структурами. Втративши політичне прикриття, активи Ахметова стали доступні для посягання з усіх боків лінії розмежування.

Тим більше, що на тлі внутрішніх негараздів, кон'юнктура зовнішніх ринків серйозно покращилася. Дно тільки що пройдено, попит і ціна після тривалого падіння (в рази) різко йдуть вгору і будуть відновлюватися ще довго і стабільно.

До речі, і для Росії - це ідеальний час переключити роботу металургійних активів окупованих територій на забезпечення російського внутрішнього ринку. Дешевий метал з окупованої території може частково знизити апетити російських металургів, які почали ціновий марафон у другій половині 2016 року. І дозволить російському машинобудуванню, що дихає на ладан під тиском санкцій, отримати додаткову конкурентну перевагу на зростаючих ринках.

Вчора, 19 березня, ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд оновив графік засідань Ради директорів на поточний тиждень, згідно з яким засідання з питання виділення Україні чергового траншу в розмірі 1 млрд. дол., що раніше було заплановано на 20 березня, відкладається на невизначений термін.

Читайте також: Трамп про допомогу Україні

У той же час, за інформацією Міністерства фінансів, перенесення засідання Ради МВФ обумовлено необхідністю уточнення макроекономічних показників внаслідок введення торгової блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей за рішенням Ради нацбезпеки і оборони. Слід нагадати, що всередині країни зріє не тільки невдоволення народних мас, викликане низкою економічних та управлінських проблем, що виникли з вини керівництва країни.

Під парламентом чатують: хиткий союз з грузин; антикорупціонери, які не потрапили до БПП, ДемАльянс та Анатолій Гриценко. Якщо хтось і очікує на можливість дострокових парламентських виборів, так це вони: схоже, дехто вважає себе другим «Нарфронтом», який за рахунок попадання «в струмінь» в 2014-му перевершив результати всіх соцопитувань. Можливо, дарма думають.

«Ми за рейтинг не чіпляємося!» - вже другий рік повторюють депутати «Народного фронту», із затятістю чоловіків, які стверджують буцімто розмір не має значення. Від їх популярності не залишилося і сліду - але конвертувати її в засоби і ресурси, включаючи силові, вони цілком собі встигли. І тепер можуть вже використовувати ці ресурси - як і все ще велику парламентську фракцію - надалі торзі.

БПП, як і будь-яка українська реінкарнація КПРС, залишається різнорідної спайкою безлічі груп і квот навколо чинної влади. І як така терпить електоральні втрати разом з падінням популярності останньої.

Нарешті, цікавою залишається позиція фракції Радикальної партії. У ній, можливо, ключ до порятунку нинішнього складу парламенту. Питання в тому, що отримає Ляшко за свою «золоту акцію». Особливо якщо врахувати, що блокада боляче вдарила по ключовому інвестору політсили.

І все це відбувається на тлі скандалів з відстороненням очільника ДФС Романа Насірова та призначенням на його місце креатури Гройсмана - Продана.

Як би там не було, зовнішньополітичні питання формують внутрішню політику України. Про це сказав президент України Петро Порошенко в своєму виступі.

Однак не слід забувати, що провал реформ митної політики а також невдала спроба очищення прокуратури і судових органів - це один з ключових чинників, який змушує шукати кошти за кордоном, у міжнародних спонсорів. Замість того щоб зупинити колосальний обсяг контрабанди, що проходить через українські митниці і наповнити бюджет країни, ми змушені в черговий раз звертатися до Європи за кредитами.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022