Митниця хоче "заблокувати" ввезення до України понад 1000 міжнародних брендів

29 травня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зокрема, українським користувачам не пришлють продукцію, яка була куплена в інтернет-магазинах таких компаній, як Аdidas, APPLE, ARISTON, Bacardi, BOSCH, BRIONI, Canon, CHANEL, CHLOE, Christian Dior, Coca-Cola, DOM PERIGNON, DOVE, EPSON, ESCADA, GIORGIO ARMANI, GIVENCHY, LEVI'S, HYUNDAI, JACK DANIEL'S, JAMESON, LEXUS, LG, MARLBORO, MEIZU, MERCEDES-BENZ, NIVEA, NOKIA, Panasonic, PHILIPS, PlayStation, PUMA, REXONA, SAMSUNG та багатьох інших.

Це відбувається на підставі переліку об'єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

Експерти кажуть, що подібний стан справ може призвести до того, що в магазинах піднімуться ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими.

Таким чином, бізнесу доведеться або піти «в підпіллі», або скорочувати асортимент.

Владислав Чечоткін, власник компанії Rozetka.ua написав на своїй сторінці в Фейсбук:

«Хто там проти раші? Тільки не держава Україна, яка повторило чергове ноу хау "старшого брата".

Відтепер митниця забороняє фізичним особам ввезення в Україну товарів права на торговельні марки, яких заявлені в митному реєстрі. Неофіційно митні інспектори кажуть, що це найсуворіше вказівку з Києва.

Для цікавих уточню, ноу хау з раші. Працює в раші і тепер в Україні.

Пам'ятайте скандал про 22 євро? Це була пробна куля. Тепер "бізнесмени" знайшли новий спосіб загнати покупців в стійло!

Ласкаво просимо в гетто для українців. Тепер шахраї вирішують що, у кого і за скільки купувати громадянам України ». В ЄС питання інтелектуальної власності на митниці регулюються Регламентом ЄС № 608/2013, який здійснює контроль над дотриманням прав інтелектуальної власності і також скасовує Регламент ЄС № 1383/2003.

Україна в рамках Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію повинна цей Регламент 608/2013 імплементувати. Це видно, наприклад, в пояснювальній записці до законопроекту №4614. Насправді 4614 є дуже поганою копією Регламенту 608/2013 і багато чого втратили. Або навмисно, або тільки в результаті поганих перекладів, не відомо.

Цікаво, що ЄС на митниці захищається від підробок, від товару, який був проведений з порушенням прав інтелектуальної власності або, наприклад, патенту. Якщо, наприклад, хтось за низьку ціну купив стоковий Adidas і він оригінальний (не підробка), то митниця ніяк не може перешкодити його ввозу. І товар можна ввозити та реалізовувати.

У самому Регламенті 608/2013 є абзац, який говорить, що паралельний ввезення і ввезення надпродукціі повинен бути виключений з поля дії цього Регламенту. Митниця не має ніяких повноважень перешкоджати ввезенню оригінального товару, який ввозиться на територію ЄС без згоди власника прав. Право інтелектуальної власності в ЄС вичерпано після введення на ринок даного товару в одному з членських держав.

Повернемося до посилок. Стаття 26 Регламенту говорить про знищення товару в посилках. Це можливо, якщо одночасно виконано ряд умов. Митниця повинна повідомити одержувача посилки про свій намір знищити товар протягом 24 годин від затримання посилки і одночасно йому пояснити свої права.

Якщо українська митниця хоче перевіряти всі посилки, то цікаво як вона це буде робити. У разі класичного ввезення це просто. Є якийсь брокер, якому можна повідомити про затримку партії. А в разі, коли посилок десятки тисяч, то митниця буде відкривати свій саll-centr? Нюансів дуже багато, але найважливіше, що в ЄС - це працює як захист добросовісних виробників від підробок. Це розумно і це треба. Але ніяк це не захист від конкуренції або від паралельного імпорту.

А в Україні, як відомо, все абсолютно по-іншому. Підробок повний ринок, підробки продаються в магазинах в центрі Києва і нікому не заважають. Але не дай Бог, щоб українці могли вільно купувати товар, де захочуть, там, де краще ціна, краще сервіс. Небезпека всіх цих імплементацій, так як під - наближення митного законодавства - можна заховати все що завгодно.

«Багато товарів в Україні в рази дорожче, ніж в інших країнах і пояснення тут - не податки, про які, захлинаючись, розповідають всякі ділки. Давайте порівняємо ціни в Україні і в розвинених країнах, а потім подивимося, чим пояснять таку різницю любителі вішати локшину, що товар там дешевше тому що податки. Різниця пов'язана з штучним обмеженням конкуренції в Україні», - пише Дмитро Чечоткін на своїй сторінці в ФБ.

Якщо розглядати реальні причини введення таких норм і не підозрювати нікого з високопосадовців у спробі лобіювати інтереси окремих компаній, то вийде, що подібні рішення походять не від економічних, а від політичних ініціативах наших недалекоглядних можновладців. Їм не вистачає компетенції і професійного досвіду, щоб прорахувати на крок вперед наслідки від прийняття подібних рішень, тому вони намагаються скопіювати європейські норми, так і не розібравшись до кінця в українських реаліях.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022