Митниця хоче "заблокувати" ввезення до України понад 1000 міжнародних брендів

29 мая 2017
Адмін
463
последние новости в Украине останні новини в Україні

Зокрема, українським користувачам не пришлють продукцію, яка була куплена в інтернет-магазинах таких компаній, як Аdidas, APPLE, ARISTON, Bacardi, BOSCH, BRIONI, Canon, CHANEL, CHLOE, Christian Dior, Coca-Cola, DOM PERIGNON, DOVE, EPSON, ESCADA, GIORGIO ARMANI, GIVENCHY, LEVI'S, HYUNDAI, JACK DANIEL'S, JAMESON, LEXUS, LG, MARLBORO, MEIZU, MERCEDES-BENZ, NIVEA, NOKIA, Panasonic, PHILIPS, PlayStation, PUMA, REXONA, SAMSUNG та багатьох інших.

Це відбувається на підставі переліку об'єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

Експерти кажуть, що подібний стан справ може призвести до того, що в магазинах піднімуться ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими.

Таким чином, бізнесу доведеться або піти «в підпіллі», або скорочувати асортимент.

Владислав Чечоткін, власник компанії Rozetka.ua написав на своїй сторінці в Фейсбук:

«Хто там проти раші? Тільки не держава Україна, яка повторило чергове ноу хау "старшого брата".

Відтепер митниця забороняє фізичним особам ввезення в Україну товарів права на торговельні марки, яких заявлені в митному реєстрі. Неофіційно митні інспектори кажуть, що це найсуворіше вказівку з Києва.

Для цікавих уточню, ноу хау з раші. Працює в раші і тепер в Україні.

Пам'ятайте скандал про 22 євро? Це була пробна куля. Тепер "бізнесмени" знайшли новий спосіб загнати покупців в стійло!

Ласкаво просимо в гетто для українців. Тепер шахраї вирішують що, у кого і за скільки купувати громадянам України ». В ЄС питання інтелектуальної власності на митниці регулюються Регламентом ЄС № 608/2013, який здійснює контроль над дотриманням прав інтелектуальної власності і також скасовує Регламент ЄС № 1383/2003.

Україна в рамках Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію повинна цей Регламент 608/2013 імплементувати. Це видно, наприклад, в пояснювальній записці до законопроекту №4614. Насправді 4614 є дуже поганою копією Регламенту 608/2013 і багато чого втратили. Або навмисно, або тільки в результаті поганих перекладів, не відомо.

Цікаво, що ЄС на митниці захищається від підробок, від товару, який був проведений з порушенням прав інтелектуальної власності або, наприклад, патенту. Якщо, наприклад, хтось за низьку ціну купив стоковий Adidas і він оригінальний (не підробка), то митниця ніяк не може перешкодити його ввозу. І товар можна ввозити та реалізовувати.

У самому Регламенті 608/2013 є абзац, який говорить, що паралельний ввезення і ввезення надпродукціі повинен бути виключений з поля дії цього Регламенту. Митниця не має ніяких повноважень перешкоджати ввезенню оригінального товару, який ввозиться на територію ЄС без згоди власника прав. Право інтелектуальної власності в ЄС вичерпано після введення на ринок даного товару в одному з членських держав.

Повернемося до посилок. Стаття 26 Регламенту говорить про знищення товару в посилках. Це можливо, якщо одночасно виконано ряд умов. Митниця повинна повідомити одержувача посилки про свій намір знищити товар протягом 24 годин від затримання посилки і одночасно йому пояснити свої права.

Якщо українська митниця хоче перевіряти всі посилки, то цікаво як вона це буде робити. У разі класичного ввезення це просто. Є якийсь брокер, якому можна повідомити про затримку партії. А в разі, коли посилок десятки тисяч, то митниця буде відкривати свій саll-centr? Нюансів дуже багато, але найважливіше, що в ЄС - це працює як захист добросовісних виробників від підробок. Це розумно і це треба. Але ніяк це не захист від конкуренції або від паралельного імпорту.

А в Україні, як відомо, все абсолютно по-іншому. Підробок повний ринок, підробки продаються в магазинах в центрі Києва і нікому не заважають. Але не дай Бог, щоб українці могли вільно купувати товар, де захочуть, там, де краще ціна, краще сервіс. Небезпека всіх цих імплементацій, так як під - наближення митного законодавства - можна заховати все що завгодно.

«Багато товарів в Україні в рази дорожче, ніж в інших країнах і пояснення тут - не податки, про які, захлинаючись, розповідають всякі ділки. Давайте порівняємо ціни в Україні і в розвинених країнах, а потім подивимося, чим пояснять таку різницю любителі вішати локшину, що товар там дешевше тому що податки. Різниця пов'язана з штучним обмеженням конкуренції в Україні», - пише Дмитро Чечоткін на своїй сторінці в ФБ.

Якщо розглядати реальні причини введення таких норм і не підозрювати нікого з високопосадовців у спробі лобіювати інтереси окремих компаній, то вийде, що подібні рішення походять не від економічних, а від політичних ініціативах наших недалекоглядних можновладців. Їм не вистачає компетенції і професійного досвіду, щоб прорахувати на крок вперед наслідки від прийняття подібних рішень, тому вони намагаються скопіювати європейські норми, так і не розібравшись до кінця в українських реаліях.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр социальной политики Украины

 

Верный помощник, консультант и соратник Гройсмана, который решал неудобные

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр

Перед тем как снимать мораторий на продажу земли сельскохозяйственного назначения и открывать рынок, необходимо провести полную инвентаризацию земли, которая находиться в государственной собственности.

20 декабря 2018автор: Адмін

В начале ноября этого года вступил в силу закон "Об электронных доверительных услугах". А это значит, что Украина сделала очередной шаг вперед на пути присоединения к цифровому рынку ЕС. Прогрессивные страны мира последовательно внедряют электронные инструменты фактически во все сферы жизни социума, в том числе, и для граждан и бизнеса как основных пользователей новыми благами, которые предоставляют правительства стран благодаря цифровой революции.

14 ноября 2018автор: Адмін
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Пока сам Зеленский утверждает, что от него прячут булаву, журналисты АСПИ решили узнать непосредственно у депутатов, что мешает им назначить инаугурацию на 19 мая, и боятся ли они роспуска.

14 мая 2019

Кто-то знает Реву как автора неоднозначных высказываний о рационе украинцев, а кто-то благодаря ему получил реальную социальную помощь - разбираемся, действительно ли министр должен быть уволен.

13 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Вернувшись с фронта, они открывают кафе, рестораны, создают уникальные сувениры, изготавливают экологически чистые игрушки и тому подобное. Для них это реабилитация на мирной территории.

Журналистка АСПИ пообщалась с тремя ветеранами российско-украинской войны, которые начали собственное дело и получают от этого удовольствие. Их истории — читайте в нашем материале.

10 мая 2019