Митниця хоче "заблокувати" ввезення до України понад 1000 міжнародних брендів

последние новости в Украине останні новини в Україні

Зокрема, українським користувачам не пришлють продукцію, яка була куплена в інтернет-магазинах таких компаній, як Аdidas, APPLE, ARISTON, Bacardi, BOSCH, BRIONI, Canon, CHANEL, CHLOE, Christian Dior, Coca-Cola, DOM PERIGNON, DOVE, EPSON, ESCADA, GIORGIO ARMANI, GIVENCHY, LEVI'S, HYUNDAI, JACK DANIEL'S, JAMESON, LEXUS, LG, MARLBORO, MEIZU, MERCEDES-BENZ, NIVEA, NOKIA, Panasonic, PHILIPS, PlayStation, PUMA, REXONA, SAMSUNG та багатьох інших.

Це відбувається на підставі переліку об'єктів інтелектуального права, включеного до митного реєстру.

Експерти кажуть, що подібний стан справ може призвести до того, що в магазинах піднімуться ціни, а покупки за кордоном стануть ризикованими.

Таким чином, бізнесу доведеться або піти «в підпіллі», або скорочувати асортимент.

Владислав Чечоткін, власник компанії Rozetka.ua написав на своїй сторінці в Фейсбук:

«Хто там проти раші? Тільки не держава Україна, яка повторило чергове ноу хау "старшого брата".

Відтепер митниця забороняє фізичним особам ввезення в Україну товарів права на торговельні марки, яких заявлені в митному реєстрі. Неофіційно митні інспектори кажуть, що це найсуворіше вказівку з Києва.

Для цікавих уточню, ноу хау з раші. Працює в раші і тепер в Україні.

Пам'ятайте скандал про 22 євро? Це була пробна куля. Тепер "бізнесмени" знайшли новий спосіб загнати покупців в стійло!

Ласкаво просимо в гетто для українців. Тепер шахраї вирішують що, у кого і за скільки купувати громадянам України ». В ЄС питання інтелектуальної власності на митниці регулюються Регламентом ЄС № 608/2013, який здійснює контроль над дотриманням прав інтелектуальної власності і також скасовує Регламент ЄС № 1383/2003.

Україна в рамках Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію повинна цей Регламент 608/2013 імплементувати. Це видно, наприклад, в пояснювальній записці до законопроекту №4614. Насправді 4614 є дуже поганою копією Регламенту 608/2013 і багато чого втратили. Або навмисно, або тільки в результаті поганих перекладів, не відомо.

Цікаво, що ЄС на митниці захищається від підробок, від товару, який був проведений з порушенням прав інтелектуальної власності або, наприклад, патенту. Якщо, наприклад, хтось за низьку ціну купив стоковий Adidas і він оригінальний (не підробка), то митниця ніяк не може перешкодити його ввозу. І товар можна ввозити та реалізовувати.

У самому Регламенті 608/2013 є абзац, який говорить, що паралельний ввезення і ввезення надпродукціі повинен бути виключений з поля дії цього Регламенту. Митниця не має ніяких повноважень перешкоджати ввезенню оригінального товару, який ввозиться на територію ЄС без згоди власника прав. Право інтелектуальної власності в ЄС вичерпано після введення на ринок даного товару в одному з членських держав.

Повернемося до посилок. Стаття 26 Регламенту говорить про знищення товару в посилках. Це можливо, якщо одночасно виконано ряд умов. Митниця повинна повідомити одержувача посилки про свій намір знищити товар протягом 24 годин від затримання посилки і одночасно йому пояснити свої права.

Якщо українська митниця хоче перевіряти всі посилки, то цікаво як вона це буде робити. У разі класичного ввезення це просто. Є якийсь брокер, якому можна повідомити про затримку партії. А в разі, коли посилок десятки тисяч, то митниця буде відкривати свій саll-centr? Нюансів дуже багато, але найважливіше, що в ЄС - це працює як захист добросовісних виробників від підробок. Це розумно і це треба. Але ніяк це не захист від конкуренції або від паралельного імпорту.

А в Україні, як відомо, все абсолютно по-іншому. Підробок повний ринок, підробки продаються в магазинах в центрі Києва і нікому не заважають. Але не дай Бог, щоб українці могли вільно купувати товар, де захочуть, там, де краще ціна, краще сервіс. Небезпека всіх цих імплементацій, так як під - наближення митного законодавства - можна заховати все що завгодно.

«Багато товарів в Україні в рази дорожче, ніж в інших країнах і пояснення тут - не податки, про які, захлинаючись, розповідають всякі ділки. Давайте порівняємо ціни в Україні і в розвинених країнах, а потім подивимося, чим пояснять таку різницю любителі вішати локшину, що товар там дешевше тому що податки. Різниця пов'язана з штучним обмеженням конкуренції в Україні», - пише Дмитро Чечоткін на своїй сторінці в ФБ.

Якщо розглядати реальні причини введення таких норм і не підозрювати нікого з високопосадовців у спробі лобіювати інтереси окремих компаній, то вийде, що подібні рішення походять не від економічних, а від політичних ініціативах наших недалекоглядних можновладців. Їм не вистачає компетенції і професійного досвіду, щоб прорахувати на крок вперед наслідки від прийняття подібних рішень, тому вони намагаються скопіювати європейські норми, так і не розібравшись до кінця в українських реаліях.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий

Руководство телеканала планирует использовать нейтральную терминологию.

29 февраля 2020автор: vish

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко
Выбор редакции

Пандемия коронавируса отбила у многих желание ехать на отдых поездом, автобусом или самолетом. ASPI news собрал информацию о морских курортах Украины, куда несложно добраться на собственном автомобиле.

30 июня 2020

30 июня Федерация профсоюзов Украины устроила пикет под Верховной Радой и Офисом Президента. Основным требованием митингующих было недопущение принятия законопроекта "О труде" №2681.

 
30 июня 2020

Большинство стран постепенно ослабляют карантинные ограничения и готовятся к приему туристов. В число таких вошла Грузия, а корреспондент ASPI news изучил, где отдохнуть у моря в Грузии летом-2020, и на что там можно посмотреть.

 
29 июня 2020

После того, как в Украине власти ввели адаптивный карантин, для украинцев это стало веским поводом наконец-то увидеть собственную страну. Корреспонденты ASPI news подготовили подборку самых необычных мест, о которых многие не слышали, но где обязательно стоило бы побывать.

29 июня 2020