Повернення податкових "білок": Білан відкрив сафарі на експортерів волоських горіхів

последние новости в Украине останні новини в Україні

Поки Володимир Гройсман віщає про необхідність поліпшення інвестиційного клімату та полегшення життя місцевого бізнесу, підконтрольний Кабміну фіскальний орган не упускає можливості своїми діаметрально протилежними розпорядженнями затиснути в лещата будь-які спроби ведення бізнесу в Україні.

1 лютого 2018 року керівники головних управлінь і митниць ДФС отримали лист, яким перший заступник Сергій Білан дає митникам команду "фас" на "полювання" на експортерів волоських горіхів. Отже спритний податковець Білан під шумок обсмоктування ЗМІ смачних подробиць офіційного звільнення глави ДФС Романа Насірова, вирішив скористатися ситуацією, і під шумок, відродити старі корупційні схеми по скандальним і прибутковим напрямкам - експорт волоських горіхів.

Горіх - продукт швидкопсувний, тому будь-яка затримка в дорозі призводить до збитків на сотні тисяч доларів, в тому числі розірвання контрактів, втрати зарубіжних партнерів. Саме в розрахунку на цю вразливість і працює схема, по якій ДФС "кошмарить" українських експортерів. За те, щоб "митниця дала добро", з кожної машини вимагають по $ 1500-2000. Не хочеш платити? Митниця конфіскує товар під надуманим приводом і поміщає його під так зване "відповідальне зберігання". Точніше, безвідповідальне. Так як незабаром господар товару раптово дізнається, що половина горіхів в процесі "відповідального зберігання" зіпсувалася, а залишки були розпродані через одноденну "фірму-прокладку". Ось за такою нехитрою схемою у українських експортерів грабують їх товар.

"Лист щастя", підписаний Біланом і розісланий в ГУ ДФС Одеської, Чернівецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Хмельницької, Черкаської областей і Києва,  відроджує схеми тиску на експортерів. Більш того, перший заступник голови  ДФС  ставить жорсткий термін, в який митники повинні відзвітувати щодо результатів - до 15:00 годин 24 лютого 2018 року.

Зрозуміло, причини для "відпрацювання експортерів волоських горіхів" наводяться слушні: боротьба з ухиленням від сплати податків і збільшення валютних надходжень до держбюджету. Але є один пікантний момент. Лист, що виправдує тиск на українських підприємців, посилається на документ Податкової міліції чотирирічної давності.

Невже Сергія Васильовича у відносно молодому віці наздогнала амнезія і він не пам'ятає, що з 1 січня 2017 року, після прийняття Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу з метою поліпшення інвестиційного клімату України", Податкова міліція була позбавлена ​​всіх повноважень? Навіщо ж посилатися на документ, який втратив чинність?

А справа в тому, що обсяг ринку волоських горіхів складає $ 1,5-2 млрд на рік, і ці магічні нулі провокують до регулярних рецидивів схильних до спокуси "податкових білок".

Експортери вже готують заяви до антикорупційних органів України, а також планують звернутися за допомогою до посольств США, ЄС, підключити світові ЗМІ для висвітлення "правильних реформ" в Україні і нововведень щодо "спрощення ведення бізнесу".

GM1

GM2

GM3

GM4

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020