Українці в Польщі піддаються дискримінації

последние новости в Украине останні новини в Україні

З 2016 роки кількість українців, що приїжджають в Польщі на заробітки тільки зростає. З 2016 року в Польщі працювали і навчалися 1,2 млн. Громадян України. У 2018 р по озвученим в польській пресі прогнозами, кількість українців в Польщі збільшиться до 2 млн., За даними «Барометра трудової міграції» - до 3 млн. При цьому, назавжди залишитися в Польщі готові тільки 11%, а 62% мають намір їздити в Польщу на заробітки регулярно.

Але є й інша статистика вказує на дискримінацію українців у Польщі. Польський активіст навів сумні дані цього року:

20 лютого поляк накинувся на двох українців прямо у варшавському автобусі.

16 квітня. На КПП «Медика - Шегині» польські прикордонники затіяли бійку з української сім'єю. Постраждалій літній жінці не викликали ні швидку, ні поліцію. Поляки посміхалися, поки знесилена жінка сиділа на асфальті.

29 квітня. У селищі Стара Гута поляки напали на табір членів української громадської організації «Магурич», відновлюють місцеве греко-католицький цвинтар.

5 березня під Вроцлаві двоє поляків побили в трамваї громадянина України через його національності.

14 травня в селі Глоскув під Варшавою нападу піддалися троє громадян України. Одного з них нападники жорстоко побили битами. Потерпілий, літній чоловік 52 років, перебував без свідомості, потрібна була операція.

16 травня на КПП «Медика-Шегині» нова подія - поляки напали на журналістів українського видання «Форпост».

У всіх цих випадках нападники ображали українців за національною ознакою, обзивали бандерівцями і кричали: «Геть з Польщі!» Польська поліція намагається розслідувати подібні випадки, а польські політики виступають з їх засудженням, але це ніяк не сприяє зниженню побутового насильства по відношенню до українців.

Нагадаємо, в квітні 2018 р Союз українців у Польщі представив у Львові на симпозіумі, присвяченому проблемам української міграції в Польщі, 186-сторінкову доповідь «Українська меншість і мігранти з України в Польщі. Аналіз дискурсу». Доповідь містила висновок про те, що українці в Польщі піддаються дискримінації. Як в громадському просторі, так і в приватному житті.

Автори доповіді причину зростання антиукраїнських настроїв серед поляків бачать в мові ненависті. Присутня на симпозіумі українська співачка і депутат Оксана Білозір, відома не тільки своїми піснями, а й націоналістичними поглядами, закликала створити спеціальний орган, який би виніс проблеми польських українців на міжнародний рівень, зокрема на обговорення ПАРЄ.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020