Зустріч Путіна і Меркель в Сочі: послання для України

2 травня 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Важливо, що з вуст німецького канцлера прозвучала заява про те, що Україна повинна отримати доступ до російсько-українському кордоні, тієї частини, яку вона зараз не контролює.

Читайте також: Конгрес США виділить Україні 560 млн доларів

Чесно кажучи, на таку заяву важко було сподіватися. Відомо, що це - українська позиція. Але в Мінських домовленостях записано інакше: питання контролю над кордоном - одне з останніх, яке повинен вирішуватися. Тому нинішня заява Меркель означає, що українська позиція знаходить своє розуміння, і це дуже важливо.

Цей візит був потрібен обом сторонам - і Меркель, і Путіну - в пропагандистсько-дипломатичних цілях. Путіну він допоміг реалізувати його бажання - показати, що він не в ізоляції, з ним зустрічаються, до нього приїжджають. Очевидно, що це буде розкручуватися на російському телебаченні. І ця інформація, перш за все, буде спрямована на внутрішню російську аудиторію.

Що стосується Меркель... Перш за все, наближається саміт «Великої двадцятки», і наближається прийняття Євросоюзом рішення про продовження санкцій проти Росії на наступні півроку. Я думаю, вони будуть продовжені, тому що дії Росії, перш за все в Сирії, повністю підірвали довіру до Москви. Плюс - розгортається розслідування втручання Росії у виборчі перегони в США. Все це дуже змінило атмосферу і в американо-російських відносинах, і в стосунках Європи з Росією.

Якщо говорити про внутрішньополітичні причини, то для Меркель є важливим те, що у вересні повинні відбутися вибори в Німеччині, і вона має шанс перемогти. Але конкуренція велика, і результати досить важко спрогнозувати. Важко передбачити, який саме буде правляча коаліція. З огляду на ці фактори, Меркель було важливо показати, що вона не тільки може говорити «ні» - така собі «Фрау Ні», а й що вона готова до діалогу за певних умов. Власне, саме це стало підставою для цього візиту.

Не слід також забувати, що Німеччина є ключовою стороною у «нормандському форматі» і мінському процесі, і Меркель особисто багато інвестувала в мінський процес, вона є матір'ю «нормандського формату» і мінського процесу, тому вона не може просто сказати: «Ви знаєте, все це звалилося, все це не діє ». Навпаки, вона підкреслити, що «процес буде тривати, якщо ...». Їй потрібно підкреслити (тим більше, напередодні виборів в Німеччині), що завдяки Мінським домовленостями, була зупинена гаряча фаза війни в Європі. І ось тут вона дуже чітко все сформулювала.

Ми самі розуміємо, що мінський процес заблокований, а Меркель окреслила, що потрібно для того, щоб його розблокувати - вона чітко заявила, що завдання номер один - це перемир'я, і ​​відповідальність за це чітко покладається на Росію. І тут немає нічого нового в порівнянні з тим, що говорять українські експерти та західні експерти: так, мінський процес не є дієвим, але формат повинен тривати, поки не буде знайдено чогось іншого.

Читайте також: Шість країн ЄС сумніваються у доцільності продовження санкцій проти РФ

Головне - Меркель твердо залишається на позиціях, які були раніше. З усіх європейських лідерів у неї одні з найжорсткіших підходів - чітка прив'язка санкцій до виконання Мінських домовленостей, і відповідальність за це покладається на Росію.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Інтерв'ю

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

25 лютого 2022

Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик. 

23 лютого 2022

Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.

16 лютого 2022

Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.

3 лютого 2022