Зустріч Путіна і Меркель в Сочі: послання для України

2 мая 2017
последние новости в Украине останні новини в Україні

Важливо, що з вуст німецького канцлера прозвучала заява про те, що Україна повинна отримати доступ до російсько-українському кордоні, тієї частини, яку вона зараз не контролює.

Читайте також: Конгрес США виділить Україні 560 млн доларів

Чесно кажучи, на таку заяву важко було сподіватися. Відомо, що це - українська позиція. Але в Мінських домовленостях записано інакше: питання контролю над кордоном - одне з останніх, яке повинен вирішуватися. Тому нинішня заява Меркель означає, що українська позиція знаходить своє розуміння, і це дуже важливо.

Цей візит був потрібен обом сторонам - і Меркель, і Путіну - в пропагандистсько-дипломатичних цілях. Путіну він допоміг реалізувати його бажання - показати, що він не в ізоляції, з ним зустрічаються, до нього приїжджають. Очевидно, що це буде розкручуватися на російському телебаченні. І ця інформація, перш за все, буде спрямована на внутрішню російську аудиторію.

Що стосується Меркель... Перш за все, наближається саміт «Великої двадцятки», і наближається прийняття Євросоюзом рішення про продовження санкцій проти Росії на наступні півроку. Я думаю, вони будуть продовжені, тому що дії Росії, перш за все в Сирії, повністю підірвали довіру до Москви. Плюс - розгортається розслідування втручання Росії у виборчі перегони в США. Все це дуже змінило атмосферу і в американо-російських відносинах, і в стосунках Європи з Росією.

Якщо говорити про внутрішньополітичні причини, то для Меркель є важливим те, що у вересні повинні відбутися вибори в Німеччині, і вона має шанс перемогти. Але конкуренція велика, і результати досить важко спрогнозувати. Важко передбачити, який саме буде правляча коаліція. З огляду на ці фактори, Меркель було важливо показати, що вона не тільки може говорити «ні» - така собі «Фрау Ні», а й що вона готова до діалогу за певних умов. Власне, саме це стало підставою для цього візиту.

Не слід також забувати, що Німеччина є ключовою стороною у «нормандському форматі» і мінському процесі, і Меркель особисто багато інвестувала в мінський процес, вона є матір'ю «нормандського формату» і мінського процесу, тому вона не може просто сказати: «Ви знаєте, все це звалилося, все це не діє ». Навпаки, вона підкреслити, що «процес буде тривати, якщо ...». Їй потрібно підкреслити (тим більше, напередодні виборів в Німеччині), що завдяки Мінським домовленостями, була зупинена гаряча фаза війни в Європі. І ось тут вона дуже чітко все сформулювала.

Ми самі розуміємо, що мінський процес заблокований, а Меркель окреслила, що потрібно для того, щоб його розблокувати - вона чітко заявила, що завдання номер один - це перемир'я, і ​​відповідальність за це чітко покладається на Росію. І тут немає нічого нового в порівнянні з тим, що говорять українські експерти та західні експерти: так, мінський процес не є дієвим, але формат повинен тривати, поки не буде знайдено чогось іншого.

Читайте також: Шість країн ЄС сумніваються у доцільності продовження санкцій проти РФ

Головне - Меркель твердо залишається на позиціях, які були раніше. З усіх європейських лідерів у неї одні з найжорсткіших підходів - чітка прив'язка санкцій до виконання Мінських домовленостей, і відповідальність за це покладається на Росію.

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральный прокурор Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр внутренних дел Украины
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр развития общин и территорий

Руководство телеканала планирует использовать нейтральную терминологию.

29 февраля 2020автор: vish

Когда люди без юридического образования призывают за что-то новое наказывать, то есть за криминализации определенного действия, они совершенно не представляют, что уголовное право - это наука точная, как математика. Неточной ее делают неуки в парламенте.

8 ноября 2019автор: Андрей Лысенко

Бывает, возникает необходимость текстом отреагировать на события, происходящие в стране и в мире, но никак не можешь найти это одно, самое важное событие – событие дня. Сложно бывает определиться. Вот и в среду, 13 августа, такая же история произошла.

13 августа 2019автор: Андрей Лысенко

Столкнувшись с проблемой невозможности отказаться от процесса курения в принципе, после печального личного опыта использования аналогов традиционных сигарет, вооружившись Google я провела анализ, что же курить, если не получается избавиться от этой привычки. 

8 августа 2019автор: Олена Давиденко

По мнению волонтера и бывшего морпеха Тараса Чмута, надводные силы ВМС Украины не способны эффективно противодействовать агрессии РФ. Поэтому интересным мог бы стать вариант наращивания потенциала морской авиации как с помощью современных самолетов, так и многоцелевых вертолетов.

6 августа 2019автор: Адмін

Эксперты прогнозируют полную перезагрузку российского государства.

6 августа 2019автор: Олена Давиденко

Приняли закон от РПЛ (6449), который наоборот теперь навредит жертвам сексуального насилия, и который грубо нарушает фундаментальные права человека.

11 июля 2019автор: Анна Маляр

В оправдании Труханова в первой инстанции виноват и президент Порошенко, который очень хотел "ручную" судебную реформу, и судьи Малиновского районного суда Одессы, и прокуроры САП и детективы НАБУ, считает юрист.

10 июля 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук использует именно примитивную технологию - провокации, которую в раздраженной стране очень даже легко использовать - брось в повестку оскорбительную инициативу и собирай дивиденды.

8 июля 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлык из свинины подорожал за последний год на 9%, с 247,5 грн до 270 грн. Если в прошлом году порция на одного человека обходилась в 41,2 грн, то в мае 2019 года - в 45 грн.

25 июня 2019автор: Олексій Дорошенко
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Интервью

Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Москва готова к переговорам с Киевом в случае если украинская армия сложит оружие. О целях Кремля в войне с Украиной ASPI news рассказал директор Центра исследований проблем гражданского общества Виталий Кулик.

25 февраля 2022

Депутаты Верховной Рады Украины работают над законопроектами по усилению кибербезопасности в Украине. Об этом сообщила глава партии "Голос" Кира Рудык.

23 февраля 2022

Нардеп из фракции "Европейская солидарность" Владимир Вятрович считает, что слова украинского дипломата Вадима Пристайко о возможности Украины отказаться от вступления в НАТО могут быть не случайными. Об этом он заявил в комментарии ASPI news.

16 февраля 2022

Родители военных, погибших при прохождении службы, провели под Офисом президента "Митинг Справедливости". Они подчеркнули, что не верят в самоубийства своих детей и требуют наказания военного руководства.

3 февраля 2022