Кому вигідно перетворити державний порт на «Бердянську народну республіку»
Є в Україні правило, і навіть прикмета - якщо біля входу в будівлю радянської архітектури вирує мітинг або пікет, це означає, що:
1.Це державне підприємство,
2.Там знайшли великі недостачі, розкрадання або зловживання,
3.Там нещодавно зняли директора,
4.Директор або проштрафився, або прокрався, або - і те й інше.
Читайте також: Бізнес- структура Альперіна на Одеській митниці
Зміна керівництва Бердянського морського торгового порту не стала винятком. 18 квітня наказом Міністерства інфраструктури Микола Ільїн був відсторонений від посади директора державного підприємства «Бердянський морський торговельний порт». Приводами для його звільнення стало падіння економічних показників державного порту і виявлені фінансовим аудитом факти зловживань і нанесення збитку державним інтересам докладніше тут і тут). Окремі епізоди стали основою відкритого поліцією кримінального провадження за ст.206 ч. 1 (Протидія законній господарській діяльності) і ст.364 ч. 2 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального Кодексу.
Читайте також: НАБУ підозрює Адміністрацію морпортів в порушенні правил тендеру на 712 млн гривень
За підсумками аудиту Ільїну вже один раз оголошували догану. Замість того, щоб навести в фінансах порядок і зупинити падіння вантажопотоку на очолюваному підприємстві, директор Бердянського порту направив сили і ресурси на боротьбу з конкурентами - приватними портовими операторами. Боротьбу мотивував тим, що «за державу прикро» - нібито спритні приватники перехоплюють у державного порту клієнтів і шматок хліба. Щоб позбавити одну з приватних компаній можливості працювати в Бердянському порту, навіть почали судитися зі своїм керівництвом - із Міністерством інфраструктури та Адміністрацією морських портів.
Коли ж Міністерство вирішило покласти цієї епопеї кінець і звільнило Ільїна, Міністерству відкритим текстом показали, хто в Бердянському порту господар.
Читайте також: «Нафтогаз» просить суд арештувати рахунки Одеського припортового заводу
Призначений 20 квітня в.о начальника ДП «Бердянський морський торговельний порт» Богдан Бабець до сих пір не може приступити до обов'язків - вхід на територію порту вже кілька днів перегороджує пікет. Ні нового директора, ні начальника управління Міністерства інфраструктури навіть на поріг не підпускають більше сотні співробітників порту, які, по черзі змінюючи один одного, виходять потоптатися на сходинки перед будівлею управління. Звільнення Ільїна вони називають несправедливим, що не враховує думки трудового колективу і таким, що суперечить інтересам держави і підприємства.
Поліція тільки спостерігає за акцією, яка за зовнішніми ознаками є мирною. Джерела в порту говорять: те, що виглядає як «любов, комсомол і весна» у виконанні згуртованого колективу, насправді - результат жорстко поставленого колишнім директором завдання.
За вказівкою Миколи Ільїна, глава профспілки працівників порту Василь Гривко і в.о.начальника юридичного відділу Валерій Пасічник організували безперебійний пікет з підневільних підлеглих. Люди отримали пропозицію, від якої неможливо відмовитися: або виходь, або йди. Реальних альтернатив, окрім як піти у відпустку за свій рахунок, у співробітників немає. І скаржитися теж нікому. У такому місті, як Бердянськ, будь-які погони і закони тьмяніють на тлі можливостей шанованої людини, депутата обласної ради від «Батьківщини» і кавалера «Почесного ордена міста»
Читайте також: Чергова замануха для інвесторів, яких так хоче і не хоче українська влада
«Батьківщина» в цій історії відіграє не останню роль. Функціонери місцевого осередку партії присутні серед пікетників і допомагають організаторам не тільки морально. Глава місцевого осередку Григорій Патій, за оперативною інформацією правоохоронних органів, на днях перевів у готівку в Бердянську дуже велику суму грошей - близько 170 тисяч доларів і відвіз їх в Запоріжжя. Правоохоронні органи мають підозру, що він отримував у приватних структур-експедиторів і агентів, які супроводжують вантажі, неправомірну вигоду, яку направляв на фінансування місцевого осередку «Батьківщини». Як то кажуть, «потрібні Парижу гроші - се ля ві»!
Читайте також: 5 прикладів популізму Юлії Тимошенко
З долученням нардепа від «Батьківщини» Сергія Соболєва, боротьба за зганьблену честь Бердянського порту і його екс-директора вийшла на новий рівень, і як то кажуть , «далі буде».
До правоохоронців доходять чутки, ніби мирну драматургію пікету може зруйнувати атака «тітушок», яких начебто наймають самі ж організатори пікету - глава профкому і в.о.начальника юридичного відділу порту.
Читайте також: Судимість як перепустка до Верховної Ради
За традицією, українські директори держпідприємств сприймають свої посади як даність, самі підприємства - як власність, а співробітників - як гарматне м'ясо.
І варто державі-справжньому господареві цього добра тільки пискнути з питаннями типу «Куди ви витрачаєте гроші?» - навколо відразу утворюється натовп борців за свободу і незалежність чергової «народної республіки».
Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах.
Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.
З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік.
Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і розвиток подій набуває неочікуваних обертів.
Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.
За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.
Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.
Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.
Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.