Куди зникло тіло офіцера що загинув на завданні в АТО

последние новости в Украине останні новини в Україні

Офіційна передісторія зникнення командира.

Група Олександра Бойко в складі 5 розвідників пішла на завдання штабу АТО в розвідку в смугу 24-ї механізованої бригади (район Попасна, Катеринівка, Золоте), для вивчення позицій противника, які в цьому районі були слабо вивчені.

Під час проведення завдання, група далеко відійшла від позицій українських військ і приблизно 11.00 вона потрапила в засідку противника і піддалася обстрілу, під час якого командир Бойко був поранений в обидві гомілки і трицепс лівої руки. Як стверджують учасники розвід групи - від завданих поранень підполковник Бойко помер на місці. З нього зняли екіпіровку і зброю, а тіло вирішили з собою не брати і залишили осторонь.

Зазначимо, що в групі ніхто не постраждав і не був поранений, крім коммандира. Командування АТО пояснило це тим, що він йшов першим.

По цій ситуації проводять досудове розслідування, з матеріалами якого родичів не знайомлять. Але за словами родичів, у цій справі багато розбіжностей, які породжують масу питань.

По-перше, так і не виявлені підтвердження загибелі підполковника Бойко.

Група прийшла з завдання розрізнено і без командира. При цьому, з слів солдатів, їх ніхто не переслідував.

На пошуки свого друга вийшов з іншою групою заступник командира "Веги" - підполковник Владислав Аллер (син командувача НГУ). Однак виявити в зазначеному місці живого або мертвого офіцера Бойко групі Аллерова не вдалося. Під час пошуку група вийшла на позиції противника, піддалася тривалому обстрілу і була змушена припинити пошуки.

Але командування АТО не зупинилось з пошуками тіла офіцера Бойка і запросило перемир'я в районі розшуку. Згодом, російське командування заявило, що в результаті багатоденних пошуків підполковник невиявлений. Командування АТО приспустило, що або у визначенні місця залишення тіла сталася помилка, або Бойко не загинув і отримавши важкі поранення всеж-таки зумів заповзти в якесь укриття.

Минуло вже три тижні, а доля Олександра невідома і доказів, що він загинув також до цих пір немає. Штаб АТО і командування НГУ зробили офіційні повідомлення, "місцезнаходження підполковника невідомо". Але дружині офіцера Бойко повідомили, що він загинув в бою, а тіло буде доставлено в частину найближчим часом (тіло яке не виявлене!). За словами дружини Світлани, він пропав ще 3 червня 2017, а повідомили її про це тільки 20 червня.

Друге питання яке турбує родичів: чому бійці кинули важко пораненого командира?

Повертатися з завдання має стільки ж бійців, скільки пішло на нього. Своїх кидати не можна - це перше правило розвідника. Але фактами про неможливість здійснити допомогу і винести тіло Бойко командування АТО не має. Так чому ж бійці кинули тяжко пораненого командира? Якщо буде встановлено, що у розвідників були можливості винести тіло свого командира, то відповідальність за такий вчинок повинна бути жорсткою і показовою.

Є ще й третє питання (або факт): через три тижні до вдови загиблого Бойко зателефонувала жінка, номер абонента був засекречений, що стверджувала: «Не ховайте чоловіка, я з іншого боку ...».

Дружина зниклого офіцера, Світлана неодноразово зверталася в Національну гвардію з проханням допомогти знайти зниклого чоловіка. Виснажені горем родичі покладають надії на допомогу Президента.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Найближчі родичі начальника головного управління Державної фіскальної служби у Києві замішані в корупційних схемах. 

7 жовтня 2019

Вивчивши декларації українських губернаторів, стає відомо, що деякі з них мають не більше грошей, ніж звичайні українці, а ось їхні дружини – справа інша. Весь сімейний бізнес тримається саме них, щоб їхні чоловіки змогли справно виконувати свої державні обов’язки.

15 травня 2019

З року в рік депутати продовжують багатіти, а їх багатомільйонні статки вже нікого не дивують. Ми склали рейтинг з десяти народних депутатів, які задекларували найбільші статки за 2018 рік. 

6 травня 2019

Їхні заяви на виділення земельних ділянок дивним чином зникають, вільної землі для них нібито немає, а та, яка є, може бути в заболоченій місцевості. Процеси оформлення землі учасниками бойових дій тривають по декілька років і  розвиток подій набуває неочікуваних обертів.

1 лютого 2019

Одеська митниця ДФС не встигла оговтатись від мітингів та розбірок через тиск на експортерів, як з'явився черговий скандал - нові схеми заступника глави Одеської митниці ДФС Володимира Передерія привернули увагу правозахисників та журналістів.

29 січня 2019

За останні 4 роки Одеська область стала пляжною меккою для українців. Найкращим місцем відпочинку вважають узбережжя від Кароліно-Бугаза до Затоки. Але вже скоро ці пляжі можуть істотно змінити свій вигляд, як і право власності. Жителі власними силами намагаються боротися з незаконним захопленням громадських земель. Влаштовують акції протесту, перекривають дороги, залізничну колію. А тим часом чиновники продовжують провертати свої злочинні схеми. Про те як забирають пляжі у людей - в розслідуванні журналістів АСПІ.

17 жовтня 2018

Україна стоїть на порозі великої приватизації. Уже обрані радники для більшості державних підприємств, що будуть реалізовуватись. Тобто ось-ось і народне майно буде передане до приватних рук. Прозорість цього процесу викликає великі сумніви. А, як відомо - риба гниє з голови. Тож журналістам стало цікаво, що представляє собою людина, яка керує таким важливим для країни і всіх громадян процесом - в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров.

25 вересня 2018

Боротьба з корупцією та радянською системою управління у вищих навчальних закладах може зробити з людини безхатька з зіпсованою репутацією. Принаймні, такою намагається зробити екс-викладачку Лідію Макаренко керівництво Кременецької академії. Ректор цього навчального закладу Афанасій Ломакович не зважає ні на двох неповнолітніх дітей, ні на чоловіка, який з 2014 року захищає український кордон на Донбасі, ні на те, що іншого житла в родини немає.

13 серпня 2018

Власниця ювелірного дому Zarina Наталія Нетовкіна розповіла нові факти, які наштовхнули журналістів на розслідування її афер.

3 серпня 2018

Американські ЗМІ вважають, що Олександр Онищенко не чужа Росії людина. Зв'язки в ФСБ Росії зі служби у військах СРСР в НДР, де він був завербований і де познайомився з Володимиром Путіним, забезпечили йому паспорт РФ.

23 травня 2018
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій