Центр “Відродження”: релігія чи шахрайство?

25 мая 2017
Адмін
864
последние новости в Украине останні новини в Україні

Щорічний біблійний коледж “Гора Мойсея”, що організовує Духовний центр "Відродження" існує вже 13 років. Засновником коледжу є старший пастор духовного центру "Відродження" Володимир Мунтян. Цей рік не став виключенням і з 19 червня по 14 липня духовний центр збирає учнів з України та світу в столичному Палаці Спорту.

Задля цього церковники орендують велику залу, яка вміщує близько 12 тисяч осіб. Під час навчання організатори обіцяють  позбавлення від родових проклять, вигнання бісів та зцілення від невиліковних хвороб.

Однак, аби потрапити на навчання потрібно попередньо зареєструватись - заповнити анкету на сайті центру або ж зателефонувати, за вказаними на сайті номерами. Ми дізнались, що навчання в так званому коледжі не є безкоштовним. За 26 днів кожен із учнів вносить, «благодійний внесок» - 2 тисячі 700 гривень.

Якщо порахувати учасників - 12 тисяч, то за 4 тижні центр "Відродження" отримає прибуток у розмірі 32 мільйони 400 тисяч гривень.

1 1

За даними адміністрації Палацу Спорту, день оренди великого залу для релігійних організацій коштує 200 тис. гривень. А отже 26 днів обійдуться в 5 млн 200 тис.гривень

1 2

Тож, навіть якщо вирахувати суму оренди залу, духовний центр заробить 27 мільйонів 200 тисяч гривень.  

1 6

Податки Духовний центр не платить, бо юридично позиціонує себе, як неприбуткову релігійну організацію. Це не суперечить податковому кодексу, якщо релігійна організація відповідає всім зазначеним в цьому кодексі критеріям.

RadionovОдин з кураторів  коледжу Павло Радіонов пояснює, що зароблені кошти витрачаються лише на благодійність:

На постійній основі жертвуємо кошти в онкологічні центри, там ставляться телевізори в кожну палату. Також медичне обладнання, виділяємо кошти людям, котрі онкохворі. Загалом дуже великий спектр надання благодійної допомоги.

Однак ми також дізналися, що жодного документа про завершення навчання відвідувачі коледжу не отримують. Тобто фактично - це таке ж служіння, яке проводить духовний центр щонеділі безкоштовно.

А от на чотирьохтижневі платні заняття, Володимир Мунтян  рекомендує заздалегідь відкладати гроші. 

“Треба завчасо готуватися. Якщо Ви завчасно готуєтесь, Вам обов'язково Бог дозволить відкладати щомісяця і Ви зможете заплатити за коледж, приїхати сюди, та цілий місяць тут жити."

Muntian 2Проти діяльності Мунтяна неодноразово висловлювались члени всеукраїнської ради Церков, реєструючи відповідну заяву.

Старший єпископ об'єднання церков християн віри євангельської України Михайло Паночко порівнює його з колишнім пастором "Посольства Божого"  Сандеєм Аделаджою. Того звинувачують в шахрайстві і заподіянні шкоди громадянам - на суму 52 млн гривень.

Це чергова фінансова піраміда! Він займається тим же, чим займався його попередник Сандей Аделаджа - обманював наших людей. Мене дивує поведінка нашої влади. Вони повинні реагувати”.

Однак сам Володимир Мунтян такі звинувачення спростовує:

Я ці фінанси одразу перенаправляю на справу Божу - на Євангіліє. І коли люди це бачать, вони хочуть бути частиною справжньої Божої справи. У нас немає нічого закритого - все прозоро, завжди”.

Юрист Денис Конюшко каже, що притягнути до відповідальності лідерів релігійних організацій і довести факт шахрайства - складно. Адже їхні прихожани віддають свої гроші - добровільно:

В Україні немає запобіжних заходів, щоб людина не стала жертвою аферистів, які прикриваються релігією. Кримінальні провадження відкривають лише постфактум.Для цього потрібно встановити факт шахрайства. Шахрайство передбачає протизаконне отримання майна, шляхом зловживання довірою. Якщо правомірними органами буде встановлено саме отримання вигоди зі зловживання довірою особи - відповідно це є злочином.в інших випадках- це не є злочином”.

А от психолог Юрій Філімончук вбачає в діях Володимира Мунтяна - маніпуляцію людською свідомістю.

“Засновники таких організацій добре розуміють, що маніпуляція - це гарний інструмент заохочення людей, котрі схильні до залежності. Вони тримають людей на так званій адриналіновій залежності. Що це таке? Це коли людина приходить, їй стає добре, вона потрапляє в місце де її розуміють і де вона сама того не розуміючи починає розділяти ті чи інші погляди”.

Для того, щоб зареєструвати релігійну організацію в Україні, достатньо мати статут і 10  «учасників». Станом на січень цього року, за даними Мінкульту, в Україні зареєстровано близько 35 тисяч релігійних організацій.

Кількість релігійніх організацій в Україні

Тож аби не стати жертвою подібного шахрайства, психологи нагадують кілька ознак "нездорових" релігійних організацій:

  1. У групі є вчитель. Тільки він знає істину.
  2. Вчення групи вважається беззаперечним. Традиційна наука, раціональне мислення, розум відкидаються.
  3. Непогодження або протест сприймається вкрай негативно.
  4. Непомірні грошові побори.
  5. Нав'язування розриву з тими, хто не підтримує вчення групи.

Ознаки небезпечних релігійних організацій

Та психологи можуть лише застерегти. Адже конституція України передбачає право на свободу віросповідання.

Автор: Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Все главные новости с доставкой в Ваш мессенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко
последние новости в Украине останні новини в Україні Блог

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Министр социальной политики Украины

 

Верный помощник, консультант и соратник Гройсмана, который решал неудобные

Депутаты в очередной раз продемонстрировали отрицательный стимул для общества, если ты живешь по закону, то ты дурак.

17 мая 2019автор: Сергій Фурса

За среднюю зарплату мы можем приобрести с начала года на 7,5% меньше хлеба. А вот на пенсию по возрасту, которую получает почти три четверти украинцев, наоборот, на 6,3% больше.

16 мая 2019автор: Олексій Дорошенко

Юрист Евгений Крапивин считает, что решение об увольнении председателя Контитуционного суда Шевчука носит кулуарный характер.

15 мая 2019автор: Євген Крапівін

Владение украинским языком давно стало трендом, поэтому закон или его отсутствие уже не открутит пленку истории в обратную сторону.

13 мая 2019автор: Анна Маляр

Экономист Сергей Фурса считает, что Коломойский пытается избавиться от МВФ в Украине - это плохой путь для Украины, но прекрасный для олигархов.

8 мая 2019автор: Сергій Фурса

По мнению юристки Анны Маляр, День памяти жертв политических репрессий — это формальная причина, которой прикрываются некоторые депутаты, чтобы не голосовать за проведение инаугурации президента 19 мая.

6 мая 2019автор: Анна Маляр

Это пост позора для этого созыва ВР, президента и Кабмина.

1 мая 2019автор: Анна Маляр

Юрист Анна Маляр рассказала, почему нельзя принимать закон об импичменте, и как он усилит позиции президента.

23 апреля 2019автор: Анна Маляр

Перед тем как снимать мораторий на продажу земли сельскохозяйственного назначения и открывать рынок, необходимо провести полную инвентаризацию земли, которая находиться в государственной собственности.

20 декабря 2018автор: Адмін

В начале ноября этого года вступил в силу закон "Об электронных доверительных услугах". А это значит, что Украина сделала очередной шаг вперед на пути присоединения к цифровому рынку ЕС. Прогрессивные страны мира последовательно внедряют электронные инструменты фактически во все сферы жизни социума, в том числе, и для граждан и бизнеса как основных пользователей новыми благами, которые предоставляют правительства стран благодаря цифровой революции.

14 ноября 2018автор: Адмін
Выбор редакции
последние новости в Украине останні новини в Україні Расследование

Изучив декларации украинских губернаторов, становится известно, что некоторые из них имеют не больше денег, чем обычные украинцы, а вот их жены - дело другое. Весь семейный бизнес держится именно на них, чтобы их мужчины смогли исправно выполнять свои государственные обязанности.

15 мая 2019

Пока сам Зеленский утверждает, что от него прячут булаву, журналисты АСПИ решили узнать непосредственно у депутатов, что мешает им назначить инаугурацию на 19 мая, и боятся ли они роспуска.

14 мая 2019

Кто-то знает Реву как автора неоднозначных высказываний о рационе украинцев, а кто-то благодаря ему получил реальную социальную помощь - разбираемся, действительно ли министр должен быть уволен.

13 мая 2019
последние новости в Украине останні новини в Україні Статья

Вернувшись с фронта, они открывают кафе, рестораны, создают уникальные сувениры, изготавливают экологически чистые игрушки и тому подобное. Для них это реабилитация на мирной территории.

Журналистка АСПИ пообщалась с тремя ветеранами российско-украинской войны, которые начали собственное дело и получают от этого удовольствие. Их истории — читайте в нашем материале.

10 мая 2019