Центр “Відродження”: релігія чи шахрайство?

последние новости в Украине останні новини в Україні

Щорічний біблійний коледж “Гора Мойсея”, що організовує Духовний центр "Відродження" існує вже 13 років. Засновником коледжу є старший пастор духовного центру "Відродження" Володимир Мунтян. Цей рік не став виключенням і з 19 червня по 14 липня духовний центр збирає учнів з України та світу в столичному Палаці Спорту.

Задля цього церковники орендують велику залу, яка вміщує близько 12 тисяч осіб. Під час навчання організатори обіцяють  позбавлення від родових проклять, вигнання бісів та зцілення від невиліковних хвороб.

Однак, аби потрапити на навчання потрібно попередньо зареєструватись - заповнити анкету на сайті центру або ж зателефонувати, за вказаними на сайті номерами. Ми дізнались, що навчання в так званому коледжі не є безкоштовним. За 26 днів кожен із учнів вносить, «благодійний внесок» - 2 тисячі 700 гривень.

Якщо порахувати учасників - 12 тисяч, то за 4 тижні центр "Відродження" отримає прибуток у розмірі 32 мільйони 400 тисяч гривень.

1 1

За даними адміністрації Палацу Спорту, день оренди великого залу для релігійних організацій коштує 200 тис. гривень. А отже 26 днів обійдуться в 5 млн 200 тис.гривень

1 2

Тож, навіть якщо вирахувати суму оренди залу, духовний центр заробить 27 мільйонів 200 тисяч гривень.  

1 6

Податки Духовний центр не платить, бо юридично позиціонує себе, як неприбуткову релігійну організацію. Це не суперечить податковому кодексу, якщо релігійна організація відповідає всім зазначеним в цьому кодексі критеріям.

RadionovОдин з кураторів  коледжу Павло Радіонов пояснює, що зароблені кошти витрачаються лише на благодійність:

На постійній основі жертвуємо кошти в онкологічні центри, там ставляться телевізори в кожну палату. Також медичне обладнання, виділяємо кошти людям, котрі онкохворі. Загалом дуже великий спектр надання благодійної допомоги.

Однак ми також дізналися, що жодного документа про завершення навчання відвідувачі коледжу не отримують. Тобто фактично - це таке ж служіння, яке проводить духовний центр щонеділі безкоштовно.

А от на чотирьохтижневі платні заняття, Володимир Мунтян  рекомендує заздалегідь відкладати гроші. 

“Треба завчасо готуватися. Якщо Ви завчасно готуєтесь, Вам обов'язково Бог дозволить відкладати щомісяця і Ви зможете заплатити за коледж, приїхати сюди, та цілий місяць тут жити."

Muntian 2Проти діяльності Мунтяна неодноразово висловлювались члени всеукраїнської ради Церков, реєструючи відповідну заяву.

Старший єпископ об'єднання церков християн віри євангельської України Михайло Паночко порівнює його з колишнім пастором "Посольства Божого"  Сандеєм Аделаджою. Того звинувачують в шахрайстві і заподіянні шкоди громадянам - на суму 52 млн гривень.

Це чергова фінансова піраміда! Він займається тим же, чим займався його попередник Сандей Аделаджа - обманював наших людей. Мене дивує поведінка нашої влади. Вони повинні реагувати”.

Однак сам Володимир Мунтян такі звинувачення спростовує:

Я ці фінанси одразу перенаправляю на справу Божу - на Євангіліє. І коли люди це бачать, вони хочуть бути частиною справжньої Божої справи. У нас немає нічого закритого - все прозоро, завжди”.

Юрист Денис Конюшко каже, що притягнути до відповідальності лідерів релігійних організацій і довести факт шахрайства - складно. Адже їхні прихожани віддають свої гроші - добровільно:

В Україні немає запобіжних заходів, щоб людина не стала жертвою аферистів, які прикриваються релігією. Кримінальні провадження відкривають лише постфактум.Для цього потрібно встановити факт шахрайства. Шахрайство передбачає протизаконне отримання майна, шляхом зловживання довірою. Якщо правомірними органами буде встановлено саме отримання вигоди зі зловживання довірою особи - відповідно це є злочином.в інших випадках- це не є злочином”.

А от психолог Юрій Філімончук вбачає в діях Володимира Мунтяна - маніпуляцію людською свідомістю.

“Засновники таких організацій добре розуміють, що маніпуляція - це гарний інструмент заохочення людей, котрі схильні до залежності. Вони тримають людей на так званій адриналіновій залежності. Що це таке? Це коли людина приходить, їй стає добре, вона потрапляє в місце де її розуміють і де вона сама того не розуміючи починає розділяти ті чи інші погляди”.

Для того, щоб зареєструвати релігійну організацію в Україні, достатньо мати статут і 10  «учасників». Станом на січень цього року, за даними Мінкульту, в Україні зареєстровано близько 35 тисяч релігійних організацій.

Кількість релігійніх організацій в Україні

Тож аби не стати жертвою подібного шахрайства, психологи нагадують кілька ознак "нездорових" релігійних організацій:

  1. У групі є вчитель. Тільки він знає істину.
  2. Вчення групи вважається беззаперечним. Традиційна наука, раціональне мислення, розум відкидаються.
  3. Непогодження або протест сприймається вкрай негативно.
  4. Непомірні грошові побори.
  5. Нав'язування розриву з тими, хто не підтримує вчення групи.

Ознаки небезпечних релігійних організацій

Та психологи можуть лише застерегти. Адже конституція України передбачає право на свободу віросповідання.

Автор: Вікторія Рощина, журналістка UA:ПЕРШОГО

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

Якщо плануєте з'їздити цього літа на Азовське море, вам варто звернути увагу на курорт Кирилівку, адже тут можна якісно відпочити за розумну ціну. ASPI news дізналося про ціни та сервіс на цьому пляжному курорті.

3 липня 2020

Громадська організація "Вакцинація: вільний вибір" 3 липня провела пікет під Міністерством охорони здоров'я України. Основна мета акції – заборона медичного примусу вакцинації дітей.

3 липня 2020

Першого липня відновилася робота одного з найкращих східноєвропейських СПА-курортів - Трускавця. ASPI news дізналося, чому туди варто їхати улітку, та почім відпочинок.

2 липня 2020

У Києві 1 липня вимушено змінили умови надання пільгового проїзду в громадському транспорті для пасажирів, включаючи іногородніх та учасників бойових дій. Причини, через які влада пішла на цей крок, пояснив мер столиці Віталій Кличко.

2 липня 2020