Антикоррупционный суд будет таким же бесполезным, как САП и НАБУ – эксперт

последние новости в Украине останні новини в Україні

Об этом в эксклюзивном комментарии агентству АСПИ рассказал активист Артур Прузовский.

«Украина продолжает отыгрывать перед Западом борца с коррупцией. Но на деле, украинские депутаты хотят усидеть на двух стульях: и деньги от международных фондов получить, и продолжить воровать из государственной казны. По этой причине, власть всеми силами проталкивает именно президентский законопроект, а не тот, который рекомендовал Запад», - рассказал А. Прузовский.

Читайте также: В Украине из европейского только цены, – Прузовский

Эксперт напомнил, что Антикоррупционный суд должен был стать следующим звеном масштабной борьбы с коррупцией, наряду с НАБУ и САП. Однако эти органы успели себя дискредитировать, поэтому и от новосозданного суда чудес ждать не приходится.

«Этот суд станет таким же «беззубым» и незначительным, как и НАБУ с САП. Помните, с какой целью создавались эти органы? Они должны были расследовать коррупцию в среде топ-чиновников Украины. Сколько же таких лиц привлекли к ответственности? Ноль. НАБУ и САП ловят на коррупции только мелких сошек на ничтожных взятках: региональных судей и депутатов. Я не говорю, что это плохо, но задачей САП и НАБУ было прекращение коррупции в высших эшелонах власти, чего не произошло. Таким же будет и новый Антикоррупционный суд: там будут расследоваться или дела мелких чиновников и политиков, или туда подадут громкое дело, но оно быстро забудется. В нашей стране таких дел и так навалом: это и «рюкзаки Авакова», и коррупция в Минобороны, где засекли топливные махинации, и еще десятки дел, участники которых никогда не будут наказаны», - рассказал А. Прузовский.

Наконец, эксперт дал прогноз по поводу грядущего голосования по Антикоррупционному суду в Верховной Раде.

«Мой прогноз – закон примут, но в той редакции, которая устроит и Запад, и Банковую. Сейчас перед властью стоит сверхзадача: сделать так, чтобы Запад вновь начал поддерживать Порошенко, с его невероятно низкими рейтингами, поэтому закон и примут. Но также нужно оставить лазейки и для себя, чтобы продолжить разворовывать страну, поэтому, вероятно, сам Антикоррупционный суд, как орган исполнительной власти, будет создан уже после выборов, в 2019 году», - резюмировал эксперт.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

18 вересня у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання деяких аспектів оподаткування самогоноваріння". До чого тут молоко, які пільги пропонують народні обранці, та як це вплине на малий та середній бізнес, розбирався журналіст ASPI news.

23 вересня 2020

Київ може причарувати не лише своєю старовинною архітектурою та історично неповторними вулицями. Столиця може здивувати і своєю підземною красою. Репортер агентства ASPI news спустився в "Аскольдову" дренажно-штольневу систему, щоб зробити унікальні фото.

11 вересня 2020
последние новости в Украине останні новини в Україні Стаття

Навчальні заклади по всьому світу або закрилися, або ще планують закритись через небезпеку коронавірусної хвороби. Не лише для безпеки школярів, студентів та викладачів, а і для збереження навчання освітяни переходять на дистанційний режим викладання. Компанія Google вирішила піти ще далі і анонсувала онлайн-університети прискореного навчання з подальшим працевлаштуванням.

7 вересня 2020

Більшість військових мають посттравматичні розлади, які важко лікувати. Головний лікар київського госпіталю для реабілітації ветеранів розповіла, які особливості психологічних розладів є у ветеранів АТО, що робити при рецидивах, як проходить курс лікування, а також про труднощі, з якими стикаються державні та приватні медустанови.

2 вересня 2020