Списання боргу "Газпрому" - збитки і приниження

последние новости в Украине останні новини в Україні

Усе, що публікується в рубриці блоги, може не збігатися з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.

"Газпром" сказав, що зможе говорити з Україною тільки після парламентських виборів. Напевно, від виборів до виборів в Україні можуть змінюватися закони фізики і закони економіки. На думку "Газпрому". І поки вибори не відбудуться, ринкова ціна газу не стає зрозумілою. І до виборів "Газпром" ну ніяк не хоче виконувати свої зобов'язання і продавати газ за контрактом.

Напевно, світ завалиться в очах керівництва "Газпрому" у тому випадку, якщо Україна купить у них газ без переплати. І після виборів обсяг української труби може зміниться, що не дозволяє до виборів говорити про транзит. Ох вже ця загадкова українська аномалія.

А до виборів "Газпром" навіть рішення суду виконувати не хоче. Раптом і міжнародне право зміниться. В Україні. Після виборів.

Або після виборів в Україні з'являться при владі такі люди, яким не шкода буде списати "Газпрому" 2,6 млрд доларів?

Зараз Україна хоче купувати газ у "Газпрому". "Газпром" не продає. Тому що суд поставив нормальні ринкові умови. І це не подобається "Газпрому". І йому не подобається визнавати борг в 2,6 млрд доларів. Але це проблема "Газпрому", а не України.

Враховуючи те, як довго "Газпром" викручував Україні руки, входити у його становище ми взагалі не зобов'язані.

І так, не варто думати, що якщо ми зараз погодимося на все, "Газпром" відкладе "Північний Потік-2". Чи не відкладе. По своїй волі. Ніколи. І німці не відмовляться від проекту. Тому що він їм вигідний. Це їхні національні інтереси. Тим більше після того, як вони прикрили у себе всю атомну енергетику, і закінчують свою вугільну. У таких умовах потрібен газ. І багато газу. І все одно, звідки він буде. Нам їх не зрозуміти. Вони багаті і думають про свою екології більше, ніж про Путіна з гранатою. Путін далеко, а партія зелених поруч. А значить проявляти слабкість і просити про милість, даючи "Газпрому" зараз все, що він хоче, не має сенсу.

Якщо вибираючи між збитками в майбутньому і приниженням, ви виберете приниження, то отримаєте і збитки і приниження. І спишете "Газпрому" борг. Бінго.

Адже ніхто не допускає, що "Газпром" знову виступає не як економічний агент, а як політичний? Адже це неможливо, правда? Адже вони просто компанія, яка хоче робити бізнес. Адже вони не сподіваються, що після виборів в Україні до влади прийдуть люди, яким ближче національні інтереси Росії, а не України. Адже навряд чи хтось при здоровому глузді вірить, що в Україні можуть довірити більшість Медведчуку. Крім самого Медведчука, звичайно.

І тоді "Газпром" просто тягне час. Щоб влаштувати зимовий цунг-цванг. І перекрити транзит? Загалом, повестися як стандартний надійний партнер, подібний ведмедю в посудній лавці.

Але є надія, що цього разу в Україні не знайдеться людини, яка здатна підписати контракт, подібний контракту Тимошенко-Путіна. Крім Медведчука. Який завжди готовий. І Бойко. Який теж завжди готовий. А всі інші будуть раді, що до зими "Нафтогаз" встигне закачати 20 млрд кубометрів у сховища і покаже "Газпрому" дулю.

Зрештою, якщо ваш сусід завжди поводиться як псих-свавільник, то в цьому є один плюс. Ви знаєте, що від нього можна очікувати.

Оригінал можна прочитати тут

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Актуально
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Генеральний прокурор України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр внутрішніх справ України
последние новости в Украине останні новини в Україні Компромат
Міністр розвитку громад та територій

Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.  

8 листопада 2019автор: Андрей Лысенко

Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.

13 серпня 2019автор: Андрей Лысенко

Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.

8 серпня 2019автор: Олена Давиденко

На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.

6 серпня 2019автор: Адмін

Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави. 

6 серпня 2019автор: Олена Давиденко

Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.

11 липня 2019автор: Анна Маляр

У виправданні Труханова в першій інстанції  винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.

10 липня 2019автор: Євген Крапівін

Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.

8 липня 2019автор: Михайло Подоляк

Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.

25 червня 2019автор: Олексій Дорошенко

Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.

24 червня 2019автор: Сергій Фурса
Вибір редакції

27 листопада у Києві відбулася презентація звіту "Інтеграційні процеси Російської Федерації в ОРДЛО". Учасники події розповідали про методи пропаганди Російської Федерації, спрямовані на жителів окупованих територій України.

27 листопада 2020

Колишній міністр фінансів України Ігор Уманський 18 листопада влаштував під Верховною Радою пресконференцію. Економіст розповів про ситуацію із коронавірусним фондом.

18 листопада 2020

На засіданні Кабміну 11 листопада було ухвалено рішення змінити карантинні заходи в Україні через тривалу пандемію COVID-19. Тепер вся Україна оголошена "помаранчевою зоною", і введено карантин вихідного дня, який буде діяти з 00.00 суботи до 00:00 понеділка (протягом 2 діб).

11 листопада 2020

У коридорах Верховної Ради 5 листопада сталася бійка між депутатами Гео Леросом та Олександром Юрченком. Подробиці події ASPI news розповів один із учасників інциденту Гео Лерос.

6 листопада 2020