Списання боргу "Газпрому" - збитки і приниження
Усе, що публікується в рубриці блоги, може не збігатися з думкою редакції.
Інформагентство АСПІ не несе відповідальності за висловлювання авторів.
"Газпром" сказав, що зможе говорити з Україною тільки після парламентських виборів. Напевно, від виборів до виборів в Україні можуть змінюватися закони фізики і закони економіки. На думку "Газпрому". І поки вибори не відбудуться, ринкова ціна газу не стає зрозумілою. І до виборів "Газпром" ну ніяк не хоче виконувати свої зобов'язання і продавати газ за контрактом.
Напевно, світ завалиться в очах керівництва "Газпрому" у тому випадку, якщо Україна купить у них газ без переплати. І після виборів обсяг української труби може зміниться, що не дозволяє до виборів говорити про транзит. Ох вже ця загадкова українська аномалія.
А до виборів "Газпром" навіть рішення суду виконувати не хоче. Раптом і міжнародне право зміниться. В Україні. Після виборів.
Або після виборів в Україні з'являться при владі такі люди, яким не шкода буде списати "Газпрому" 2,6 млрд доларів?
Зараз Україна хоче купувати газ у "Газпрому". "Газпром" не продає. Тому що суд поставив нормальні ринкові умови. І це не подобається "Газпрому". І йому не подобається визнавати борг в 2,6 млрд доларів. Але це проблема "Газпрому", а не України.
Враховуючи те, як довго "Газпром" викручував Україні руки, входити у його становище ми взагалі не зобов'язані.
І так, не варто думати, що якщо ми зараз погодимося на все, "Газпром" відкладе "Північний Потік-2". Чи не відкладе. По своїй волі. Ніколи. І німці не відмовляться від проекту. Тому що він їм вигідний. Це їхні національні інтереси. Тим більше після того, як вони прикрили у себе всю атомну енергетику, і закінчують свою вугільну. У таких умовах потрібен газ. І багато газу. І все одно, звідки він буде. Нам їх не зрозуміти. Вони багаті і думають про свою екології більше, ніж про Путіна з гранатою. Путін далеко, а партія зелених поруч. А значить проявляти слабкість і просити про милість, даючи "Газпрому" зараз все, що він хоче, не має сенсу.
Якщо вибираючи між збитками в майбутньому і приниженням, ви виберете приниження, то отримаєте і збитки і приниження. І спишете "Газпрому" борг. Бінго.
Адже ніхто не допускає, що "Газпром" знову виступає не як економічний агент, а як політичний? Адже це неможливо, правда? Адже вони просто компанія, яка хоче робити бізнес. Адже вони не сподіваються, що після виборів в Україні до влади прийдуть люди, яким ближче національні інтереси Росії, а не України. Адже навряд чи хтось при здоровому глузді вірить, що в Україні можуть довірити більшість Медведчуку. Крім самого Медведчука, звичайно.
І тоді "Газпром" просто тягне час. Щоб влаштувати зимовий цунг-цванг. І перекрити транзит? Загалом, повестися як стандартний надійний партнер, подібний ведмедю в посудній лавці.
Але є надія, що цього разу в Україні не знайдеться людини, яка здатна підписати контракт, подібний контракту Тимошенко-Путіна. Крім Медведчука. Який завжди готовий. І Бойко. Який теж завжди готовий. А всі інші будуть раді, що до зими "Нафтогаз" встигне закачати 20 млрд кубометрів у сховища і покаже "Газпрому" дулю.
Зрештою, якщо ваш сусід завжди поводиться як псих-свавільник, то в цьому є один плюс. Ви знаєте, що від нього можна очікувати.
Оригінал можна прочитати тут.
Коли люди без юридичної освіти закликають за щось нове карати, тобто за криміналізацію певної дії, вони абсолютно не уявляють, що кримінальне право - це наука точна, як математика. Неточною її роблять неуки в парламенті.
Буває, виникає необхідність текстом відреагувати на події, що відбуваються в країні і в світі, але ніяк не можеш знайти цю одну, найважливішу подію - подію доби. Складно буває визначитися. Ось і в середу, 13 серпня, така історія сталася.
Зіткнувшись з проблемою неможливості відмовитися від куріння в принципі, після сумного особистого досвіду використання аналогів традиційних сигарет, я озброївшись Google провела аналіз, що ж палити, якщо не виходить позбутися цієї звички.
На думку волонтера та колишнього морпіха Тараса Чмута, надводні сили ВМС не здатні ефективно протидіяти агресії РФ. Тому цікавим міг би стати варіант нарощування потенціалу морської авіації як за рахунок сучасних літаків, так і багатоцільових вертольотів.
Експерти прогнозують повне перезавантаження російської держави.
Ухвалили закон від РПЛ (6449), який навпаки тепер зашкодить жертвам сексуального насильства, та який грубо порушує фундаментальні права людини, вважає юристка.
У виправданні Труханова в першій інстанції винуватий і президент Порошенко, який дуже хотів "ручну" судову реформу, і судді Малиновського районного суду Одеси, і прокурори САП та детективи НАБУ, вважає юрист.
Медведчук використовує саме примітивну технологію - провокацію, що у роздратованій країні дуже навіть легко використовувати - вкинь до порядку образливу ініціативу і збирай дивіденди.
Шашлик зі свинини подорожчав за останній рік на 9%, із 247,5 грн до 270 грн. Якщо минулого року порція на одну людину обходилася в 41,2 грн, то в травні 2018 року – у 45 грн.
Уся ситуація навколо прайду - це ненависть проти любові, насильство проти волі і поваги, вважає Сергій Фурса.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва готова до переговорів з Києвом у разі, якщо українська армія складе зброю. Про мету Кремля у війні з Україною, ASPI news розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Депутати Верховної Ради України працюють над законопроєктами щодо посилення кібербезпеки в Україні. Про це повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Нардеп із фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович вважає, що слова українського дипломата Вадима Пристайка щодо можливості України відмовитись від вступу в НАТО можуть бути не випадковими. Про це він заявив у коментарі журналістці ASPI news.
Батьки військових, що загинули під час проходження служби, провели під Офісом президента "Мітинг Справедливості". Вони наголосили, що не вірять у самогубства своїх дітей та вимагають покарання військового керівництва.