последние новости в Украине останні новини в Україні

Тищенко Микола

Депутат Верховної Ради України ІX скликання

1. Ім'я/прізвище

Микола Миколайович Тищенко

2. Анкетні дані

  • Заступник голови депутатської фракції партії "Слуга народу".
  • Заступник голови Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури.
  • Член української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща.
  • Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Катаром і Саудівською Аравією.
  • Заступник співголови групи з міжпарламентських зв'язків з ОАЕ.
  • Член груп з міжпарламентських зв'язків з Туреччиною, Великою Британією, США, Японією та Італією.

3. Біографія і кар'єра

Біографія:

Микола – корінний киянин, народився 17 травня 1972 року. Жив у приватному будинку на Лук'янівці. З раннього дитинства захоплювався спортом.


 
Микола Тищенко в дитинстві, фото з мамою

Освіта

Після закінчення київської школи Микола вступив до Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА). У 1995 році закінчив його і отримав диплом інженера-механіка. В університеті пройшов підготовку на військовій кафедрі, де йому було присвоєно звання "лейтенант". Після навчання продовжив займатися спортом і отримав звання майстра спорту з дзюдо.

Кар'єра

Свою трудову діяльність Микола Тищенко почав у середині 90-х з взуттєвого бізнесу – займався поставками взуття з Італії в Україну. Взуття продавав через мережу магазинів "Евромода", пізніше – через "Студіо Мода". Бізнес був успішним, але професійне чуття підказало Миколі Миколайовичу, що скоро "лавочка" закриється, і він плавно перейшов у ресторанний бізнес, який був у той час слабо розвинений в Україні.

Спочатку спробував інвестувати в невелике кафе, а пізніше, в 1998 році, відкрив свій перший ресторан "Рішельє". Там він відразу став кулінаром, власником, орендарем і піарником.

Справи йшли добре – Тищенко відкривав один за одним елітні ресторани, які користувалися популярністю у столичної заможної публіки. До 2007-го року він об'єднав всі свої заклади в єдиний бренд – мережа ресторанів "Наша карта", і став президентом групи компаній. Станом на осінь 2020 року в мережу входять такі престижні заклади як: "Велюр", "Рішельє", "Вулик", "Сейф", "Пухнастий", "Тургенеф", розважальний пляжний комплекс "Olmeca Plage", "Coin", "W Lunch" і бар "Фаренгейт".

У 2005-му році Тищенко здійснив свою дитячу мрію – став телевізійним ведучим, шоуменом і продюсером теле- і музичних проєктів. Брав участь в міжнародному шоу "Ігри патріотів", "Форт Буаяр" і "Володар гори".

У 2011 році Микола Тищенко увійшов до складу журі суперрейтингового ТВ-шоу "МастерШеф". Ставши за 5 років улюбленим шоуменом всього народу, він у 2016 році покинув проєкт і відкрив свій власний – першу Школу кулінарного мистецтва Миколи Тищенка, вона існує донині і випускає кулінарів і кухарів.

У 2014 році Микола Тищенко зробив свій перший ривок у політику – зареєструвався кандидатом у депутати Київської міської ради і навіть відкрив громадську онлайн-приймальню, де, на думку кандидата Тищенка, "кожен може поділитися своєю проблемою і отримати допомогу за телефоном 0970110003 0919919005". Але з політикою не склалося, і в кінці 2016 року Миколу запустив власне телевізійне шоу "Кулінарні бої", live-трансляції якого можна було подивитися через провайдера OTT-телебачення DIVAN.TV.

У 2017 році Тищенко був нагороджений державним орденом України "За заслуги" III ступеня за вагомий внесок у розвиток сфери послуг і отримав звання заслуженого працівника цієї самої сфери, продовживши роботу ведучим телешоу "Ревізор" на "Новому каналі".

У 2018 році взяв участь в шоу на каналі "1+1" "Танці з зірками", де виступав разом з танцівницею Анастасією Кумейко (dj Nana). Пара не дійшла до фіналу.

У січні 2019 року заявив, що покидає пост ведучого проєкту "Ревізор" і почав підготовку до парламентських виборів. Подейкували, що порадив Тищенку йти у велику політику його товариш і кум Андрій Єрмак, нині голова ОП. На дострокових виборах у 2019 році Тищенко був обраний у народні депутати по 219 мажоритарному округу в Києві.

З 29 серпня 2019 року Микола Тищенко – депутат Верховної ради IX скликання, а також заступник голови депутатської фракції партії "Слуга народу", заступник голови Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури, член української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща, співголова групи з міжпарламентських зв'язках з Катаром і Саудівською Аравією, заступник співголови групи з міжпарламентських зв'язків з ОАЕ, член груп з міжпарламентських зв'язків з Туреччиною, Великою Британією, США, Японією та Італією.

4. Політична позиція

  • Виступає за забезпечення безкоштовним харчуванням дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності і суверенітету України.
  • Виступає за посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.
  • Підтримав зміни до Земельного кодексу України щодо компенсації громадянам України за добровільну відмову від права на отримання земельних ділянок.
  • Підтримав висловлення недовіри Генеральному прокурору Рябошапці Р.Г.
  • Підтримав звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України.

5. Бізнес, активи, доходи

Декларація про доходи:

Згідно з електронною декларацією, народний депутат України Микола Тищенко заробив за 2019 рік 596 тисяч 154 гривні, з яких:

• 174 тис. 117 грн. – зарплата народного депутата;
• 156 тис. 778 грн. – відшкодування виплат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень;
• 30 тис. 726 грн. – компенсації за проїзд;
• 180 грн. - на службові відрядження Україною від Управління справами апарату Верховної Ради;
• 22,3 тис. грн. – матеріальна допомога від партії "Слуга народу".

Також отримав:

• 40 тис. 694 грн. – зарплати за сумісництвом у ТОВ "Світ" ЛТД,
• 80,8 тис. грн. – від ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "Рімід",
• 2,66 тис. грн. – виплати від ТОВ "Контрамарка Україна",
• 68 тис. - додаткове благо від ТОВ "Самсунг Електронікс Україна"

Депутат зберігає в банку "Глобус" 29,7 тис. грн. У нього є $1,5 тис. у Bank of America (Майамі). Готівкою у нього 7,9 млн. грн., $37 тис. і EUR11 тис.

З лютого 2018 року Тищенко користується квартирою в Києві площею 158,1 кв. м (вартість 7,55 млн. грн.), яка належить В. Сітак. Користується ще однією квартирою площею 53,4 кв. м, яка є власністю його батька Миколи Тищенка. З 2014 року володіє спільно (з часткою 25,55%) ще з трьома громадянами України нежитловим приміщенням у Києві площею 283,5 кв. м.

23 серпня 2019 року депутат придбав Mercedes-Benz S400 (2019 року випуску) за 2 млн. 635 тис. грн. З червня 2018 року користується автомобілем Audi A8, що належить його батькові.

Тищенко задекларував 3 пари годинників Rolex, 2 пари годинників Audemars Piguet, 2 пари годинників Patek Philippe, Hublot, Breguet, Bovet 1822, Graham. З 2006 року Тищенко спільно з Володимиром Шапенком володіє торговими марками "Ресторан-бар Сейф", "Рішельє", "Велюр", "Наша карта", з 2007 року – суши-баром "Пухнастий", з 2009 року - рестораном "Тургенеф", з 2010 року - "Супермодель року", з 2013 року – рестораном "Три вилки", з 2015 року - "Coin organic cuisine restaurant", з 2017 року - "Coin".

Фото зі сторінки Тищенка у Facebook.

З 2011 року Тищенку належить торгова марка "facebook cafe", з 2017 року - "Bar Lobby", "Бар квітів від Миколи Тищенка", з 2018 року - "Nikolay Tishchenko restaurants since 1998", з вересня 2019 року - ТМ "Wlunch" спільно з ТОВ "Інвест новація", кінцевим бенефіціарним власником якої є Степан Черновецький.

Дружина Тищенка Алла Барановська в 2019 році заробила 293,2 тис. грн. від підприємницької діяльності, 150 тис. грн. від надання майна в лізинг від ТОВ "Компанія "Конкорд", 1,9 тис. грн. призових виплат від ТОВ "Тотал Маркетинг Едженсі" і 193 грн. відсотків у банку "Глобус". Зберігає готівкою 908 тис. грн. і $15 тис .

З січня 2019 року Барановській належить 50% в ТОВ "Дружба Бранч" (ресторанний бізнес), 50% - в ТОВ "Кеплер 452" (ресторанний бізнес), з кінця 2018 року – 30% в ТОВ "Виробничо-комерційна фірма "Рімід" (ресторанний бізнес), 28,75% - в ТОВ" Світ ЛТД "(ресторанний бізнес), співвласником в яких також виступає Володимир Шапенко.

Барановська з 2017 року володіє квартирою в Києві площею 74,4 кв. м, земельною ділянкою площею 1000 кв. м. Разом з трьома громадянами володіє нежитловими приміщеннями площею 348,2 кв. м у столиці. У 2016 році вона придбала Mercedes-Benz CLA250 (2014 року).

6. Компромат / скандали

Микола Тищенко відомий не тільки як політик, ресторатор, телеведучий, а й, як вказували ЗМІ, колишній член організованого злочинного угруповання. Якщо вірити близькому до правоохоронних кіл виданню ОРД, в далекі 90-ті роки Тищенко входив до складу столичного угруповання Бориса Сослановича Савлохова (ОПГ "Савлохов") і носив кримінальну кличку "Коля Оболонський". Справа в тому, що одна з перших квартир Тищенка зареєстрована на Оболонському проспекті, звідти і пішла кличка "Оболонський".

Як вказували журналісти, в ОПГ Микола Тищенко був з 1988 року, доріс до "бригадного" і пішов. Інцидент з виходом Тищенка з бандформування потрапив у ЗМІ, ось що написали в статті "Кримінальна розвідка УБОЗу" в 1999 році: "У Савлохових відбулося загострення стосунків з "Колею Оболонським" - "бригадиром", який взяв курс на "відкол" від угруповання. Брати Тимур і Руслан намагалися врозумити Миколу Тищенка, але він призначив "стрєлку" в офісі "Дженерал Моторс" (який "кришували" брати Савлохови). "Оболонський" приїхав у супроводі двадцяти чоловік і, незважаючи на погрози з боку братів, він залишився при своїй думці, однак після цього став пересуватися містом у супроводі кількох охоронців".

Ставши ресторатором, успішно працював, поки в лютому 2013 року не вибухнув ресторан "Апрель" внаслідок неправильного використання газового обладнання в підвальному приміщенні. Тоді тілесні травми різного ступеня тяжкості (у деяких до 80% опіків тіла) отримали 11 осіб персоналу, а мешканці будинків №23, №25 по проспекту Леся Курбаса, прилеглих до ресторану, півроку з дня вибуху сиділи без газу. "Без газу, але вдячні Богу за те, що не злетіли в повітря", - говорили і хрестилися мешканці будинків. Міліція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення вимог законодавства про охорону праці. Під час досудового слідства з'ясувалося, що їжа в ресторані готувалася на балонному газі, оскільки централізованого газопостачання в напівпідвалі не було, а ресторан не мав дозволу на роботу з таким обладнанням.

Ну, а далі – більше. Благання і скарги мешканців будинку, у дворі якого був ресторан, що вибухнув, а також жителів будинків у районі метро "Площа Льва Толстого", у дворі яких були ще два заклади Тищенко – ресторани "Сейф" і "Рішельє" – були почуті прокуратурою Печерського району Києва, і в березні 2013 року вона відкрила кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки під будівництво трьох ресторанів мережі "Наша карта".

Гастрономічні заклади, що виникли фактично за однією адресою (вулиця Велика Васильківська, 23), давно викликали обурення місцевих жителів. Веранди ресторанів фактично зайняли всю територію невеликого дворика. Автомобілі відвідувачів заважали мешканцям будинку гуляти з дітьми, а шум від гостей і заходів, що проводилися в ресторанах, перетворив їхнє життя в пекло, на що неодноразово вони скаржилися в міліцію і прокуратуру.

Правоохоронці з'ясували, що власники групи компаній "Наша карта", президентом якої є відомий ресторатор Микола Тищенко, самовільно зайняли ласі шматочки столичної землі, щоб побудувати кілька веранд-прибудов. На той момент ресторатор Тищенко і його впливові партнери "зам'яли" цей інцидент, але в 2016 році спалахнув черговий скандал, пов'язаний з одним з ресторанів, розташованих за адресою вул. Велика Васильківська, 29 - мешканці будинку залишилися без гарячої води і опалення, оскільки ресторатор не допускав співробітників ПАТ "Київенерго" для проведення ремонту тепломереж, що проходять під верандою його ресторану "Сейф", тому що фактично прибудову-веранду довелося б знести. Тоді ПАТ "Київенерго" почало судитися з рестораном за право доступу до тепломереж. На захист інтересів жителів встав депутат-"свободівець" Ігор Мірошниченко, який звернувся до київського міського голови Віталія Кличка, щоб той особисто втрутився в ситуацію і допоміг.

Навесні 2019 року Микола Тищенко залишає всі свої телепроєкти і починає активно готуватися до виборів до Верховної Ради. Але балотування починається зі дивацтв – то він заявляє, що йде в політику (балотується по мажоритарці з партією "Слуга народу"), то заявляє, що це "якісь дурниці, для яких навіть немає підстав". При цьому на початку червня партія "Слуга народу" опублікувала списки мажоритарників, в яких Микола Тищенко – кандидат по 223 округу в Києві (Шевченківський район), а через деякий час, коли до виборів залишилося менше місяця, стало відомо, що Тищенко йде в ВР по 219 округу столиці (Святошин).

На своєму окрузі майбутній депутат оскандалився під час передвиборної кампанії – як то кажуть, "за їжу" хотів купити симпатії виборців. Команда кандидата Тищенка запропонувала жителям Святошинського району безкоштовно поїсти в мережі його ресторанів, при цьому "головна умова - показати паспорт з реєстрацією, яка відповідає 219 округу. Ваш обід – за наш рахунок. Люблю робити приємні речі оточуючим", - написали в пості в соцмережі.

Така пропозиція обурила киян, багато хто назвав це "ганьбою". Мабуть, зрозумівши, що все пішло не так як хотілося, офіційний акаунт Тищенка інформацію спростував. Правда, пост вийшов в Instagram, а спростування – у Facebook. "Сторінка створена нашими конкурентами, боти вже почали атакувати соціальні мережі коментарями з приводу "вкидання". Ознайомитися зі змістом можете на скріншоті. Офіційно заявляю, що ніяких пропозицій не робив і привілеїв не давав", - написали в акаунті кандидата.

З передвиборчою агітацією у майбутнього нардепа якось зовсім не складалося. 18 липня Центральна виборча комісія оголосила попередження кандидату в депутати Миколі Тищенку за незаконну виборчу агітацію в приміщенні Святошинської РДА. ЦВК попросила Тищенка утриматися від проведення агітаційних заходів в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, державних або комунальних підприємствах, установах, організаціях, а також від агітаційних заходів, які супроводжуються погрозами або іншими діями, які перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборців.

Перші кроки Тищенка в політиці супроводжуються скандалами мало не з перших днів: то він ображає журналістів за те, що ті ставлять, як йому здається, неправильні питання, то він бере собі в помічники дівчину-модель, яка нічого не розуміє в політиці і навіть не пам'ятає президентів своєї країни, невдало виходить у нього і комунікувати з народом на мітингах – його виганяють під крики "Ганьба".

Не відразу освоїв ресторатор-депутат і систему "Рада" для голосувань. Журналісти помітили, як Тищенко голосував при вимкненій системі і в принципі себе якось дивно вів – ховався за колонами, тер ніс, безцільно блукав під час голосування.

Не обійшлося без Тищенка і під час першої бійки у Верховній Раді дев'ятого скликання – поки депутати в залі голосували за створення тимчасової слідчої комісії Ради щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі, два депутата – один представник ОПЗЖ Микола Скорик і інший з "Слуги народу" Микола Тищенко – не змогли розминутися в проході, і зав'язалася бійка. До слова, Скорик сів голосувати на своє місце, а Тищенко пішов за безкоштовними квитками на "Квартал-95". Кажуть, що далі відірваних ґудзиків справа не зайшла.

Ще не скандал, але казус трапився з Тищенком у прямому ефірі напередодні 34-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Під час розмови з телеведучими Тищенко вирішив нагадати українцям, що 26 квітня "буде свято, дуже велике, дуже важливе свято" і закликав не забути привітати ліквідаторів наслідків найбільшої техногенної катастрофи. Ведучі поправили політика і зазначили, що аварія на Чорнобильській АЕС все ж не свято і що "Чорнобильську катастрофу ми згадуємо зі сльозами на очах... День пам'яті".

Перший серйозний "зальот" у Тищенка трапився через листування з пранкером Джокером. Тоді ж у ЗМІ потрапила інформація, що "Слуги народу" розізлились на Тищенка, що той "не доніс" їм гонорар за голосування, і в своєму колі почали називати його "Коля-Недоносок". Без гумору на цю інформацію зреагував депутат цієї ж фракції Олександр Дубінський – 6 листопада 2019 року він звернувся до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) з заявою про можливу корупцію в парламентській фракції "Слуга народу" і просив перевірити, чи дійсно депутат Микола Тищенко має відношення до "зарплат у конвертах" для "Слуг народу". Але у результаті фракція зам'яла скандал, і він канув у лету.

Прихід у політику ресторатора-нардепа Тищенка – вже подія, пов'язана з безліччю скандалів. Перша і цілком невинна претензія до Тищенка це те, що пройшов він у політику за "родинною квотою" – нібито посприяв його призначенню заступником голови фракції "Слуга народу", заступником голови Комітету Верховної Ради з питань інфраструктури нинішній керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, який є йому кумом, і з яким Тищенко дружить з 18 років. Про це нардеп відкрито заявив в інтерв'ю виданню НВ, вказавши що Єрмак рекомендував його в якості кандидата в депутати від "Слуги народу" в 2019 році. У мережі прокоментували, що Зеленський, будучи ще кандидатом у президенти, запевняв, що в разі обрання його головою держави, не допустить призначення родичів або кумів на державні посади.

Як тільки почав працювати парламент ІX скликання, і новостворена влада "розсадила своїх людей по місцях", в ЗМІ заговорили, що радник президента Андрій Єрмак через "своїх" курує столицю, освоює її бюджет і заробляє з корупційних схем через ексглаву фракції в Київраді "Блок Леоніда Черновецького" Дениса Комарницького і свого кума-нардепа Миколу Тищенка. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook політичний консультант і політтехнолог Володимир Макаровський. Експерт зазначив, що саме вони тепер "збирають данину" в столиці, натомість пообіцявши не чіпати Кличка, як мінімум, до місцевих виборів-2020. Практично одночасно аналогічну інформацію оприлюднив активіст і ексдепутат Юрій Левченко, який заявив, що з приходом нової влади в столиці помінялися "наглядачі" – тепер це нардеп Микола Тищенко та ексдепутат Київради Денис Комарницький. Ще через пару місяців це підтвердив депутат Київради Прохор Антоненко, коментуючи питання про незаконність будівництва в районі окружної.

Але найбільший скандал вибухнув після виступів депутата Гео Лероса. У червні 2020 року він публічно заявив і передав факти корупційної діяльності голови Офісу президента Андрія Єрмака і його кума, нардепа Миколи Тищенка, в НАБУ. Інформацією про розкрадання бюджетних коштів зі столичного бюджету зацікавилися правоохоронні органи і провели обшуки в будинку і офісах Дениса Комарницького, а також у будинку сестри народного депутата Миколи Тищенка Юлії. Як повідомив блогер Михайло Чаплига, правоохоронці викрили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів мером Віталієм Кличком, яку безпосередньо здійснювали Комарницький, Тищенко і чоловік його сестри Герман Блінов (за словами Гео Лероса, курує всі великі будівництва Києва, в тому числі реконструкцію Подільсько-Воскресенського і Шулявського мостів). За словами блогера Чаплиги, поліція встановила, що мер Києва Віталій Кличко, Денис Комарницький і народний депутат Микола Тищенко вкрали 80 млн. грн на добудову Подільсько-Воскресенського моста.

1 червня 2020 року Гео Лерос з трибуни Верховної Ради заявив про існування в місті Києві корупційного ОЗУ, очолюваного Андрієм Єрмаком, його кумом, нардепом Миколою Тищенком, та Денисом Комарницьким, а трохи пізніше домігся відновлення кримінального провадження за фактом підробки документів нардепом Тищенком з метою невиплати банку кредитних 2 мільйонів доларів і незаконного виведення з-під арешту заставного майна. "Тепер Тищенко піде на допити і повинен сісти у в'язницю за цей злочин", - написав нардеп.

Слідчі Національної поліції відкрили за даними фактами справу проти Тищенка в 2019 році, але, за словами Лероса, Єрмак перед виборами в 2019 році посприяв її закриттю. Про це стало відомо депутату Гео Леросу, і він своїм зверненням в антикорупційну прокуратуру домігся її відновлення.

Про махінації Тищенка з іпотекою і про його багатомільйонні борги дізналися журналісти. Згідно з їхніми даними, з матеріалів кримінальної справи, в 2007 році Микола Тищенко та його бізнес-партнер Володимир Сітак взяли в банку "Укрсоцбанк" (нині "Альфабанк") кредити на суму 329 тис. дол. і 260 тис. дол. Поручителем в обох договорах виступив Андрій Тихонов, який в якості забезпечення вніс нежитлове приміщення площею 376 квадратів на перехресті бульвару Лесі Українки і вулиці Алмазова (раніше вул. Кутузова). Через рік Тищенко та Сітак припинили виплачувати кредит, і з тих пір ресторатори винні фінустанові більше 2 млн. дол.

Але це ще не вся кредитна історія нардепа Тищенка. У листопаді 2007 року Микола Тищенко перекредитувався в тому ж банку ще на 450 тис. дол., поручителем за договором був усе той самий Андрій Тихонов і його товариш Геннадій Дмитрієв. Кредит за цим договором Тищенко теж не виплачував, і станом на вересень 2020 року він винен банку 1,6 млн. дол.

Крім банків, "сховався за мандатом" Тищенко і від своїх ексбізнес-партнерів, з якими відкрив ресторан "Три вилки" і яких у результаті "кинув". У ресторану були 4 співвласника з рівними частками – Микола Тищенко, Володимир Сітак, Володимир Шапенко і Віталій Юденков. Але після того, як Шапенко і Юденков висловили невдоволення збитковим і непрофесійним веденням справ у ресторані "Три Вилки" і ініціювали зміну директора, а також передали контроль і управління рестораном Юденкову, Микола Тищенко з іншим партнером Сітаком, незаконно увійшовши до Єдиного реєстру Мін'юсту, заблокували роботу підприємства і повернули колишній менеджмент. Тищенко знову став здійснювати управлінську діяльність в ресторані "Три вилки", продовжуючи не виплачувати його співвласникам прибуток і вганяючи підприємство в борги.

Майже рік Шапенко і Юденков домагалися справедливості в судах і поліції. Станом на вересень 2020 року відкрито кримінальне провадження в Голосіївському райуправлінні Нацполіції, але за допомогою зв'язків Миколі Тищенку вдається "гальмувати" розслідування цієї справи.

Провальні піар-кампанії нардепа Тищенка

Карантин і коронавірус для когось стали складним періодом, а для когось – хорошим приводом для заробітку і самопіару. Саме в останньому запідозрили нардепа Миколу Тищенка, коли той спробував "вибити" у мера Кличка субвенцію на 1 млн. грн. на купівлю масок, рідини для дезінфекції та захисних костюмів для жителів і працівників держструктур свого округу (№219, Святошинський район столиці, де був обраний Тищенко). Здавалося б, добра справа, але не все так просто. Закуповувати маски Тищенко збирався по 20 гривень за штуку, тоді як їхня ринкова ціна була 5 гривень, а це значить, що на закупівлі тільки однієї партії масок "слуга народу" планував "нажитися" на 750 тис. гривень.

Наступною невдалою піар-акцією в період карантину стало рішення Миколи Тищенка проінспектувати громадський транспорт столиці перед його запуском у звичайному режимі роботи з 23 травня. Для цього нардеп проїхав одну зупинку в столичній маршрутці, не сплативши проїзд, пославшись на депутатські пільги, сфотографувався і вийшов. Про це розповів водій маршрутки. Зазначимо, що насправді народні депутати повинні оплачувати проїзд у громадському транспорті, а держава потім їм компенсує відповідні витрати. Суспільство не оцінило таке інспектування та розкритикувало депутата, в коментарях у соцмережах українці з іронією писали, що Тищенко використовував міський автобус для того, щоб дістатися до свого скандально відомого ресторану "Велюр".

Історія з "Велюром" трапилася за місяць до проїзду в маршрутному таксі (початок квітня 2020 року). Журналісти відстежили, що на відміну від інших законослухняних закладів, які закрилися на період карантину, ресторан "Велюр", що належав нардепу Тищенку, продовжував працювати і приймати VIP-гостей. Крім того, журналісти BIHUS info дізналися, що гостями ресторану були депутати, бізнесмени і колишні члени "Партії регіонів", такі як позафракційний депутат і бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського Антон Яценко, помічник нардепа від СН Павло Куфтирьов, депутат і колишній сценарист студії "Квартал-95" Олександр Кабанов та інші.

Пізніше Тищенко спростував ці звинувачення, сказавши, що використовував приміщення ресторану для "стратегічних" зустрічей свого штабу. Але, як виявилося, це виправдання було не найвдалішою спробою Тищенка "відбілитися", адже пізніше в інтерв'ю "Українській правді" нардеп не зміг підтвердити цю інформацію і зрозуміло пояснити, з ким він зустрічався, і які конкретно питання в роботі штабу обговорювалися.

Літо-2020 мало стати для нардепа Тищенка трампліном для нової політичної кар'єри – він забажав спробувати себе в якості столичного мера, але невдалі передвиборчі акції знизили рейтинг нардепа "нанівець".

Однією з провальних піар-акцій Тищенка був його приїзд 21 червня на місце вибуху багатоповерхового будинку на Позняках в Києві, де в результаті вибуху як мінімум 5 людей загинули і 5 отримали травми, а 12 сімей залишилися без житла і нажитого.

Зазвичай людям, які залишилися без житла, отримали травми як фізичні, так і психологічні, надається насамперед матеріальна допомога, наприклад, допомога може бути у вигляді медикаментів, лікування, житла, їжі, одягу. Але народний депутат Тищенко, який має намір балотуватися на пост столичного мера, пішов іншим, найнесподіванішим для все шляхом – роздав постраждалим у результаті обвалення будинку лимони, щоб робили лимонад, в ЗМІ оцінили цю допомогу як провальну передвиборну кампанію.

Приводом для ще одного скандалу напередодні місцевих виборів стало рішення нардепа Тищенка забезпечити дитячі майданчики в Києві піском, він завалив їм майже 30 майданчиків в своєму Святошинському районі, але жителі знову його не зрозуміли і "засипали" соцмережі, в яких він похвалився своїми досягненнями, гнівними коментарями: "Раніше перед виборами для дешевого піару хоча б будували дитячі майданчики. Тепер просто засипають пісок".

Але це пів біди, депутат Київради Ігор Мірошниченко (фракція ВО "Свобода") допустив, що для своєї піар-акції Тищенко використовував крадений пісок. Депутат Київради зазначив, що півтора роки тому Київрада розірвала договір оренди земельної ділянки, на якій "пісочна мафія" зберігала крадений пісок, і що її взяли під свій контроль ексдепутат Київради Денис Комарницький, голова ВР Андрій Єрмак і нардеп Тищенко. Ігор Мірошниченко пообіцяв направити звернення в правоохоронні органи, щоб вони перевірили законність походження піску, яким Тищенко "щедро засіває столичні округу".

Але це не останній "зашквар" – влітку 2020 року Тищенко ошелешив українців шаленим тверком під хіт співачки Насті Каменських "Попа, как у Ким". Відео повторно було злито в мережу (вперше ролик був опублікований в травні 2019 року) прямо перед виборами в мери столиці.

7. Особисте життя/Сім'я

Батьки: Батько, Микола Тищенко, раніше працював директором будинку побуту, а мама Жанна працювала там фотографом. Зараз про маму інформації в ЗМІ немає, а ось зі своїм батьком нардеп-ресторатор Тищенко регулярно хайпує в ЗМІ.

Також у Миколи Тищенка є рідна сестра Юлія, про яку з моменту її заручення зі скандально відомим Германом Бліновом не було нічого чутно, але в 2019 році прізвища подружжя потрапили в скандальну історію, пов'язану з розкраданням бюджетних коштів під час виконання робіт з будівництва Подільського-Воскресенського моста в Києві, до якого причетні фірми, що належать чоловіку сестри Тищенка. 17 липня 2020 року правоохоронці провели масштабну спецоперацію – провели 17 обшуків, включаючи будинок сестри Тищенка Юлії.

Про створення своєї сім’ї майбутній нардеп Тищенко вперше задумався в 2005 році і одружився на подрузі юності Ларисі Тищенківській. Цього ж року на світ з'явилася перший дитина Тищенка - син Данило.

Перший шлюб тривав недовго, і незабаром після розлучення Тищенко в 2010 році одружився на 21-річній переможниці конкурсу "Міс Україна-2008" Ірині Журавській, родичці на той момент заступника голови КМДА Віталія Журавського. Не минуло й року, як їх союз також розпався.

Після розлучення Тищенко якийсь час присвятив себе бізнесу і синові Данилу, але не довго – в 2016 році він одружується втретє, на 22-річній моделі Аллі Барановській, яка молодша за нього на 23 роки (вона 1995 року народження). Через рік в їхній родині сталося поповнення, і Тищенко вдруге став батьком. Хлопчика назвали Давидом. Дружина нардепа має магазин елітної косметики і декілька столичних салонів краси, до слова, як і ресторан чоловіка "Велюр", вони працювали під час карантину навесні-2020.

Тищенко, як батько, намагається проводити час і з молодшим, і зі старшим сином від першого шлюбу, в Данилові він бачить спадкоємця свого бізнесу і підстави для цього є, хрещений батько хлопчика – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Пранкер Джокер знайшов у соцмережах Тищенка знімок, датований ще 2016 роком, на якому зображений Єрмак з хлопчиком-підлітком і підпис Миколи Тищенка: "Найкращий хресний тато Андрій Єрмак. Вечеря. Сім'я".

 
8. Хобі та інтереси

  • Майстер спорту з дзюдо.
  • З 2008 року є Президентом Асоціації пляжного волейболу Києва.
  • Відомий шоумен, брав участь в таких шоу: "Ігри патріотів"; "Форт Бойярд"; "Володар гори"; "Битва українських міст", "МастерШеф"; "Танці з зірками".

9. Сайти та профілі в соцмережах

Профіль у Facebook  

Профіль у Telegram

Сайт  

10. Медіасканер

Текстові інтерв'ю:

Микола Тищенко: У мене немає конкурентів. Не доросли ще до конкуренції зі мною
 
Микола Тищенко: "Суми в конвертах, які озвучені, для мене принизливі"

Відеоінтерв'ю:

Микола Тищенко. Зе Інтерв'юер. 20.05.2019

Микола Тищенко | Скандали. Дурнев. Слуга народу. Ходять чутки # 84
 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2