последние новости в Украине останні новини в Україні

Сухачов Олексій

Виконуючий обов'язки директора ДБР  

1. Ім'я / прізвище

Олексій Олександрович Сухачов

2. Анкетні дані

  •   Заслужений юрист України.
  •   Доктор юридичних наук.
  •   Колишній заступник начальника Департаменту Генеральної прокуратури  України.

3. Біографія і кар'єра

Біографія:

Народився 1978 року у Харкові, у 2000 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство". Захистив дисертацію за спеціальністю "Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність". 

Кар'єра:

Новий в.о. голови ДБР з 2000 року служив у органах держбезпеки, працював слідчим, оперуповноваженим та заступником Головного управління Центрального управління Служби безпеки України. З 2017 до 2019 року займав посаду заступника начальника Департаменту Генеральної прокуратури України. У 2019-2020 роках проходив військову службу в Службі зовнішньої розвідки України. За результатами відкритого конкурсу у серпні 2020 року був призначений заступником Директора ДБР.  

4. Бізнес, активи, доходи

Декларація про доходи:

Остання декларація, яку подав чиновник, не містить інформації про володіння ним будь-якою житловою площею, в той же час він має право на безкоштовне проживання у квартирі Галини Баєвої. Також у декларації є інформація про те, що на сина Олексія Сухачова Олександра у 2017 році була зареєстрована квартира загальною площею 41,7 метрів квадратних. 

Сухачов володіє машиною Toyota Camry 2007 року випуску, яку він придбав у 2007 році, вартістю у 226 тисяч гривень. Дружина чиновника Ірина Сухачова, яка також працювала у Генпрокуратурі, користується автівкою Lexus RX-350 2010 року випуску, яка була придбана у 2010 році за 420 тисяч гривень.

Подружжя Сухачових володіє коштами у розмірі 39 тисяч доларів і 55 тисяч гривень. На банківських рахунках задекларовано 192 тисячі гривень. Заробітня плата Олексія Сухачова у ГПУ за 2019 рік становила 556 484 гривень. Дружина Ірина задекларувала заробітну плату за 2019 рік у Генпрокуратурі 514 073 гривні.

5. Компромат/скандали

Окружний адміністративний суд міста Києва поновив на посаді прокурора, який провалив атестацію та присудив 1,1 мільйона гривень компенсації.

Коли Олексій Сухачов був заступником начальника департаменту ГПУ, то    під час проходження переатестації провалив її, тому що не набрав необхідної кількості балів під час тестування на знання законодавства. Замість мінімальних 70 балів експрокурор зміг отримати лише 61.

Проте Окружний адміністративний суд столиці 10 липня 2020 року вирішив, що Сухачов може працювати в Офісі Генпрокурора (на рівнозначній посаді, яку обіймав у ГПУ) та навіть отримати компенсацію у понад мільйон гривень за вимушений прогул.  

На думку суддів ОАСК щодо членів комісії, яких делегували міжнародні організації, не було доказів наявної у них бездоганної ділової репутації та суспільного авторитету. Також у них не було досвіду роботи в подібних атестаційних комісіях (нагадуємо, йдеться про атестацію прокурорів ГПУ, яка раніше ніколи не проводилася подібним чином). Суддя Шулежка В.П. вирішив, що підписання прокурором заяви про намір пройти атестацію – це втручання у його права та свободи.

На думку суду, втручанням в особисте життя є й отримання комісією звернень та скарг від фізичних та юридичних осіб на діяльність цього прокурора (нагадаємо, до етапу співбесіди, де комісія може ставити питання на основі отриманих звернень, прокурор навіть не дійшов). Наразі, судове рішення не набрало чинності.

6. Особисте життя

Одружений, має двох синів – Нікіту і Олександра.

7. Сайти та профілі в соцмережах:

Наразі у Сухачова немає офіційних сторінок у соціальних мережах.

8. Медіасканер
 
Держбюро розслідувань очолив Олексій Сухачов 

Новий очільник для ДБР: Хто отримав посаду у бюро?

В.О. директора ДБР став Олексій Сухачов

Стаття Сухачова в журналі "Вісник кримінального судочинстава" – "Роль конспірації у діяльності оперативних підрозділів із забезпечення кримінального процесуального доказування".

 

 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2