последние новости в Украине останні новини в Україні

Арестович Олексій

Речник української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінському процесі

1. Ім'я / прізвище

Олексій Миколайович Арестович

2. Анкетні дані

  • військовий експерт
  • майор запасу
  • психоаналітик
  • актор

3. Біографія і кар'єра

Біографія:

Олексій Арестович народився 3 серпня 1975 року в Грузії у військовому містечку біля села, де знімали фільм "Міміно", в сім'ї потомственого офіцера – батько працював начальником приймальної комісії в Академії Національної оборони.

Пізніше сім'я переїхала в Україну. У 1992 році в Києві закінчив середню школу №178 і вступив на біологічний факультет університету ім. Тараса Шевченка, однак, не довчившись, на першому курсі навчання у ВНЗ покинув, оскільки захопився театральною діяльністю.

З 1993-го року протягом 17 років грав у театрі "Чорний квадрат". Був актором, але хотів стати розвідником, тому паралельно з грою в театрі вступив до Одеського інституту сухопутних військ. Під час навчання в інституті освоїв англійську мову і отримав паралельно диплом військового перекладача.

З 1999 по 2005 рік був кадровим офіцером розвідки Збройних сил, працював у Головному управлінні розвідки під керівництвом Ігоря Смешка. У 2005 році зі скандалом звільнився з лав Збройних сил та відмовився від кар'єри військового.

"Я служив у Департаменті стратегічних досліджень Міністерства оборони. Підготовлені нами звіти надходили прямо на стіл президенту, прем'єр-міністру, міністру оборони, голові Верховної Ради і так далі. Після "Помаранчевої революції" ситуація в країні змінилася. Коли колишні директори цукрових заводів починають видавати директиви і вчити бойових офіцерів, як їм нести службу – це нонсенс, про що я одного разу і доповів командуванню. У відповідь мені сказали: мовляв, куди ти дінешся, будеш служити. Але наступного дня я не вийшов на роботу, а після довгих митарств все-таки звільнився", - згадує Арестович.

Поки служив у розвідці пішов у 2003 році вчитися в авторську школу російського психолога Авесалома Підводного "Людина серед людей". Відучився в ній до 2010 року і отримав диплом психолога.

Після звільнення з армії повернувся в сферу мистецтва – пройшов кастинг для зйомок у рекламному ролику, його помітили, і з 2005 по 2012 він засвітився в рекламних роликах "Оранти", "Life :)", шоколаду "Корона", горілки "5 крапель" , а також приблизно в 15 телесеріалах і фільмах.

Нинішнього спікера в ТКГ шанувальники серіалу "Повернення Мухтара" могли бачити регулярно. Ознайомитися з фільмографією військового експерта, що знімається в кінокомедіях і мелодрамах, можна на сайті "Кинопоиск", де є його особиста сторінка, і "Кіно-теарт.ру". Остання яскрава роль Олексія Арестовича – Люся Зайцева в комедії "Не бійся, я поруч" (2012 р.)

Займаючись кінокар'єрою і граючи в театрі імпровізації "Чорний квадрат", Олексій Арестович вирішує ще й зайнятися політикою. У 2005 році він вступив у партію "Братство" Дмитра Корчинського і став його партійним заступником, що активно виступає проти "помаранчевої чуми" і послідовників "Помаранчевої революції". Спочатку вони регулярно їздили з Корчинським у Росію на конференції "Євразійського руху" Олександра Дугіна (того самого, який закликав Путіна ввести війська в Україну). Активно закликали російські громадські організації, фонди та інститути "до протистояння різноманітним помаранчевим намірам і всередині країни, і на всьому пострадянському просторі".

У 2008 році їх політичний курс радикально змінився, і Арестович з Корчинським вже будували "стратегію оборони Криму" від російських загарбників. На початку 2009 року вони спільно організували громадянську ініціативу "Геть усіх", в якій основним завданням Арестовича була організація акцій у Сумах, Одесі та Києві за участю підприємців та автоперевізників для боротьби з чинною владою. Громадянська ініціатива проіснувала недовго – організувала кілька нечисленних акцій (по 400-500 чоловік), засвітилася на шоу Савіка Шустера і затихла. Далі Корчинський, Арестович і компанія взяли курс на Одесу.

У 2009 році Корчинський відправляє свою "праву руку" Арестовича в Одесу організовувати і проводити акції на підтримку свого друга, тоді ще мера Одеси Едуарда Гурвіца. Для повноти і обсягу повноважень Гурвіц призначив 3 червня 2009 року Олексія Арестовича на посаду заступника голови Приморської районної адміністрації і навіть щедро розпорядився присвоїти йому 9-й ранг держслужбовця і призначити надбавку в розмірі 50% до окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років. Але, мабуть, щось пішло не так, і через три місяці звільнив Олексія з посади.

Будучи активним учасником політичних процесів і творчою людиною, Арестович у 2007 році заснував і став директором агентства корпоративної комунікації "Aegis Artist Group". Агентство він не рекламував, та й про діяльність його нічого не відомо. Кажуть, що саме через це агентство він залучав масовки на акції партії "Братство".

У 2010 році Арестович закінчив школу психології Авесалома Підводного і, як дипломований психолог, почав проводити лекції, тренінги, консультації в області групової психології і грати в кіно. У 2013 році, як психолог-консультант і фахівець з конфліктології, брав участь в зйомках шоу "Навчіть нас жити" на телеканалі ICTV.

З початку війни на Донбасі Арестович починає позиціонувати себе як військовий експерт і веде блог на Facebook, пише колонки для десятків інтернет-ЗМІ. Але всеукраїнська слава прийшла до Олексія Арестовича в 2017 році, коли він зізнався, що з початку війни на Донбасі методично брехав у своїх блогах і коментарях, виступаючи в якості "військового експерта".

Потім Арестович на рік пішов добровольцем за контрактом в АТО. Цікаво, що під час служби Арестович продовжував вести блог і з'являтися на телеефірах в якості штатного експерта. Служба в ролі добровольця, зазначав блогер, сприяла просуванню по військовій службі – був капітаном, став майором.

З 2019 по 2020 рік проводить лекції, тренінги та консультації в області групової психології, протистояння маніпуляції, мистецтва спілкування, ораторського мистецтва, переговорних технік, публічних виступів, акторської майстерності, психології соціальних контактів. Читає лекції з розвитку свідомості, формування світогляду, про джерела діяльності і картину світу людини, мислення і дії. Веде курси активного читання книг, на яких вивчаються і обговорюються інтелектуальні продукти як класичної спадщини, так і нові. Регулярно дає інтерв'ю ЗМІ, виступає на телебаченні з аналізом поточної ситуації в широкому діапазоні питань і прогнозами варіантів вирішення військових і соціальних конфліктів.

28 жовтня 2020 року О. Арестовича призначили спікером української делегації в Тристоронній контактній групі з інформаційної політики з повноваженнями "єдиного голосу" щодо інформування ЗМІ, міжнародних партнерів та народу України.

4. Бізнес, активи, доходи

Декларація і доходи:

Згідно з декларацією, заробітна плата склала за основним місцем роботи (Військова частина А0105, входить до складу "Укроборонпрому") 55 372 гривень.

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю склав 1 354 087 гривень.

У банку Арестович тримає 1 014 053 гривень.

5. Компромат/скандали

Арестович не раз опинявся в епіцентрі скандалів через свої висловлювання, в тому числі й щодо теми Донбасу. Зокрема, після боїв у районі Дебальцевого (лютий-2015) Арестович заявляв, що втрати української армії зовсім невеликі.

У 2017 році заявляв, що не є патріотом України, його "не турбує розвиток української культури" і "не колишуть" національні питання, а також, що йому "плювати" на питання відновлення історичної пам'яті, справедливості, становлення нації і мови. Тоді ж він додав: "Я відчуваю до громадської маси (в її нинішньому стані) почуття, близьке до помірної відрази..." Також Арестович розкритикував спроби українізувати культуру.

З початку 2014 року Олексій Арестович був затребуваний багатьма каналами, в ефірі яких він розповідав про своє бачення ходу війни. Найчастіше Арестович з'являвся на телеканалах Петра Порошенка з втішними висловлюваннями з приводу політики п'ятого президента. Втім, у 2017 році він заявив, що "брехав, починаючи з весни 2014 року". А з 2019 року він люто критикував Зеленського, виступаючи "експертом з усіх питань" на "Прямому" каналі. Так, у березні він вважав, що головна проблема на карантині – це сам президент України. Якщо ввести в пошук YouTube словосполучення "Арестович Зеленський", то з'являються виключно негативні коментарі про президента – що Зе "рятує Путіна" або взагалі нічого не розуміє.
Щоправда, буквально перед призначенням на посаду спікера української делегації в ТКГ у "військового експерта" відбулася переоцінка цінностей і він заявив, що президент багато працює. Потім Арестович дав інтерв'ю, в якому похвалив ідею Зеленського про проведення опитування в день місцевих виборів.

Журналісти піддали сумніву і службу Арестовича в розвідці, і в одній з механізованих бригад на Донбасі. За словами Олексія Арестовича, він пережив підрив і залишився єдиним у групі, кого не зачепили, при цьому Краматорськ, де він служив, знаходиться досить далеко від зони бойових дій. І незрозуміло, який підрив і де пережила його розвідгрупа, і куди вона взагалі ходила в розвідку.

6. Особисте життя

Родина:

Двічі був одружений. Друга дружина – 28-річна Ірина – директор з розвитку в одному з видавництв. У них росте дочка – 2-річна Вероніка. Від першого шлюбу у Арестовича є дочка – 9-річна Аеліта.

7. Хобі та інтереси

Теологія, філософія, психологія, соціологія, зовнішня і внутрішня політика.

8. Сайти і профілі в соцмережах

Профіль у Facebook  

Канал у Telegram  

Канал на YouTube  

9. Медіасканер

Олексій Арестович у Романа Скрипіна на 16+

Олексій Арестович у програмі "Народний резервіст"

"Кисельов. Авторське" Гість програми – Олексій Арестович

Семінар Олексія Арестовича "П'ЯТИЙ ПРОЕКТ. Філософські та психологічні передумови"
 


 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2