последние новости в Украине останні новини в Україні

Рудий Іван

Голова Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей

1. Ім'я/прізвище

Іван Тарасович Рудий

2. Анкетні дані

  • Ветеран російсько-української війни;
  • Заступник начальника патронатної служби міністра в Міністерстві у справах ветеранів України;
  • Капітан української збірної в "Іграх нескорених" в 2019 році.

3. Біографія і кар'єра

Біографія:

Рудий Іван Тарасович народився в Києві 11 березня 1988 року. Про батьків інформації немає.

Жив і вчився в столиці – закінчив київську гімназію ім. Тараса Шевченка №109 з поглибленим вивченням іноземних мов, потім пішов вчитися і закінчив Київський гуманітарний інститут (нині Київська гуманітарна академія). Після інституту 2 роки проходив строкову службу в армії.

У 2013 році пішов працювати на телебачення в холдинг StarLightMedia Віктора Пінчука, піднявся кар'єрними сходами до продюсера на 5 каналі.

У травні 2014 року Іван Тарасович залишив успішну кар'єру продюсера і пішов воювати добровольцем в АТО. 7 серпня був важко поранений і госпіталізований. Медики діагностували численні осколкові і кульові поранення всього тіла. Травмовані кінцівки медикам вдалося врятувати, але фізичні навантаження, в тому числі і спорт, заборонили.

Після цього Іван Рудий ще два роки відновлювався і переносив операцію за операцією, але, крім лікування, треба було за щось жити, і заповзятливий Іван, ще будучи на реабілітації, зайнявся бізнесом – організував продаж машин з-за кордону. А ще він закохався і обзавівся сім'єю.

Молода дружина – Руда Катерина Василівна – теж виявилася "міцним горішком" і наполягла на ще одній операції для чоловіка, яка в подальшому дала йому можливість займатися спортом. У 2018 році Іван Рудий спробував потрапити в національну збірну і поїхати на "Ігри нескорених" у Сідней. Брав участь в нацвідборі – змагався у плаванні і в їзді на велотренажері, навіть завоював бронзу на "велику", але увійти в збірну так і не вдалося. Рік він старанно тренувався і навіть додав до свого арсеналу ще одну дисципліну – пауерліфтинг.

Другу спробу потрапити в збірну Іван зробив через рік, і в жовтні 2019 року його оголосили в числі 20 учасників відбору, які поїдуть на спортивні змагання "Ігри нескорених" у Нідерланди. Рудий був обраний капітаном Національної збірної України і мав представляти Україну в категоріях пауерліфтинг і велоспорт. Але в зв'язку з пандемією змагання перенесли.

У червні 2020 року президент України підписав указ про створення Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України і призначив Рудого її секретарем. 5 червня відбулося перше засідання, а буквально через пів року, 12 жовтня, Іван подав заявку на участь в конкурсі на посаду заступника начальника патронатної служби міністра Міністерства у справах ветеранів.

19 жовтня Рудий подав заявку на участь у відборі на посаду голови Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей. Крім нього, на цю посаду претендували ще 20 осіб, але, за результатами співбесіди, обрали Івана Рудого. 22 жовтня 2020 року почав виконувати обов'язки, які покладені на нього до закінчення карантину, тобто тимчасово. Після закінчення цього терміну має намір взяти участь в повноцінному конкурсі на голову комісії.

4. Бізнес, активи, доходи

Декларація і доходи:
 

За 2019 рік Рудий подав декларацію двічі. Вперше – 12 жовтня, коли брав участь у конкурсі на посаду заступника начальника патронатної служби міністра Міністерства у справах ветеранів, вдруге – 19 жовтня, коли брав участь у відборі на посаду голови Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей. Варто зазначити, що в деклараціях значно відрізняються графи доходів.

Згідно з декларацією, за 2019 рік Рудий мав дохід за основним місцем роботи, ТОВ "Електрокарс авто", в розмірі 22,4 тис. гривень, від підприємницької діяльності – продажу автомобілів з-за кордону – заробив 225 тис. гривень. Крім цього, отримав пенсію у розмірі 55,5 тис. гривень (близько 4 630 в місяць), отримав від держави 10 тис. соціальної допомоги.

Його дружина Катерина, професійна акторка, отримала за 2019 рік 59,5 тис. гривень гонорару від ТОВ "07 Продакшн" та 1,2 тис. гривень від ТОВ "ТЕТ продакшн".

З об'єктів нерухомості у власності у Івана Рудого дві земельні ділянки – 0,1 га в Броварському районі Київської області та 2 га в Чернігівській області. Він – корінний киянин, але в столиці нерухомості не має. У декларації зазначено, що разом з дружиною вони користуються на безоплатній основі квартирою площею 49 кв. м.

5. Компромат/скандали

Призначення в новостворену комісію з регулювання азартних ігор і лотерей викликало шквал критики. По-перше, очікувалося, що конкурс у Комісію проводитимуть відкрито. Так, наприклад, нардеп Дубінський звернувся до голови профільного фінансового комітету ВР Данила Гетманцева з вимогою провести в найближчі терміни відкритий конкурс для відбору людей, які в подальшому сформують Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей, і анонсував збір підписів для скасування рішення про призначення Івана Рудого.

Кабмін на це поки ніяк не відреагував. Інші ж зазначають, що новий керівник новоствореної комісії не має досвіду роботи в ігровому бізнесі.

6. Особисте життя

Родина:

Дружина – Руда Катерина Василівна, пара одружилася в серпні 2018 року.

7. Сайти та профілі в соцмережах

Профіль у Facebook  

8. Медіасканер

Текстові інтерв'ю:

Нові обличчя | "Хочемо залучити 1 млрд. гривень від запуску ринку". Перше інтерв'ю голови гральної комісії 

Голова держрегулятора розповів, коли в Україні можуть запустити ринок азартних ігор

 
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2