последние новости в Украине останні новини в Україні

Юрченко Олександр

Депутат Верховної Ради України IX скликання

1. Ім'я/прізвище

Олександр Миколайович Юрченко

2. Анкетні дані

  • Депутат Верховної Ради України IX скликання (14.09.2020 року виключений з фракції партії "Слуга народу").
  • Голова підкомітету з питань поводження з побутовими відходами Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
  • Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки

3. Біографія і кар'єра

Місце народження, освіта:

Народився 23 липня 1988 року в місті Київ. Середню освіту здобув у гімназії №32 "Успіх". Був старанним учнем, брав участь в олімпіадах з історії України та української літератури.

Після випуску з гімназії в 2005 році вступив у Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" на факультет інженерних технологій. У 2012 році закінчив навчання на кафедрі дизайну. Під час навчання брав участь в архітектурних конкурсах і виставках. 

У 2012 році вступив до Київського національного університету ім. Тараса Шевченка в Інститут післядипломної освіти на спеціальність "Правознавство".

Кар'єра і суспільна діяльність:

Кар'єра Олександра Юрченка, в основному, побудована не на трудовій, а на громадській діяльності. Причому, Юрченко встигав скрізь, часом навіть одночасно і паралельно.

У 18 років, будучи ще студентом, пішов працювати в ЗАТ "Спеціальний науково-реставраційний проєктний інститут "Укрпроектреставрація". В період з 2005 по 2008 рік пройшов шлях від кур'єра, техніка-конструктора, генпланіста до архітектора третьої категорії. 

У 2009 році пішов працювати в міжнародну юридичну компанію ТОВ "Clifford Chance" головним адміністратором. У компанії пропрацював до 2015 року.

Паралельно з роботою і навчанням влився в громадську діяльність – в 2011 році став членом комітету ГО "Люстрація".

2012-2014 роки – працює на громадських засадах помічником-консультантом народного депутата від ВО "Свобода" Олександра Шевченка.

2013-2014 роки – працює заступником голови Народної ради Голосіївського району.

2014 рік – призначений головою відокремленого підрозділу ГО "Всеукраїнська Люстрація" в м. Києві

У 2014 році на позачергових місцевих виборах був членом Голосіївської районної територіальної виборчої комісії (ТВК) від ВО "Свобода".

У 2014 році, після дострокових виборів до Верховної Ради, Олександр Юрченко на громадських засадах працював помічником-консультантом народної депутатки Олени Сотник (фракція "Об'єднання "Самопоміч") і голови партії "УКРОП" Тараса Батенка.

З 2015 року працює помічником ще й у нардепа-мажоритарника від "БПП" Андрія Денисенка, пізніше він вийшов з фракції і став членом політради партії "УКРОП".

Цього ж року Юрченко безуспішно намагається балотуватися до Київради від партії "УКРОП" як безпартійний по округу №3 у Голосіївському районі Києва, після чого очолив районну партійну організацію "УКРОПу".

У 2015 році був членом ініціативної групи Голосіївського району представництва ГО "Об'єднання "Самопоміч" у Києві.

З 2015 по 2017 був членом Громадської ради при Голосіївській райдержадміністрації від київського представництва ГО "Об'єднання "Самопоміч". У 2017 році був обраний його головою. Судячи зі сторінки Юрченка в соцмережах, він до цього дня продовжує брати активну участь у суспільному житті Голосіївського району столиці.

У 2016 році став співзасновником і головою громадської організації "Чорна Рада" (ЄДРПОУ: 41421705). І цього ж року балотувався від "УКРОПу" в депутати селищної ради Коцюбинського.

У 2019 році на позачергових виборах до Верховної Ради IX скликання здобув перемогу на 211 мажоритарному окрузі (Київ, Голосіївський район). Балотувався від партії "Слуга народу".

Народний депутат з 29 серпня 2019 року, член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".

3 вересня 2019 року призначений головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

14 вересня 2020 року виключений зі складу депутатської фракції політичної партії "Слуга народу" через корупційний скандал, пов'язаний з підозрою в отриманні хабара через свого помічника депутата за лобіювання законопроєкту.

17 вересня 2020 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Олександру Юрченку.

4. Політична позиція

  • Виступає за обмеження обороту пластикових пакетів на території України.
  • Виступає за вдосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
  • Подав законопроєкт про захист дітей від виникнення і наслідків, викликаних втратою слуху.
  • Підтримав звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України.

5. Бізнес, активи, доходи

Декларація у нардепа досить скромна, має частину (33%) в столичній батьківській квартирі площею 62,4 м. кв. і безоплатно користується ще однією квартирою в Києві площею 70,6 м. кв.

За декларацією, будучи ще студентом, в 2008 році придбав на двох з батьком автомобіль SsangYong моделі Kyron M200XDI (2008 року випуску). Готівкою нардеп зберігає 50 тисяч доларів і його дружина – 400 тисяч гривен. Більше цінностей ніяких не має.

За 2019 рік заробив на основному місці роботи – в Управлінні справами Верховної Ради – 156 239 гривень. Від політичної партії "Слуга народу" отримав матеріальну допомогу в розмірі 29 036 гривень і від Департаменту молоді та спорту Київради приз у розмірі 3 тисяч гривень. Також отримав від Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат державну соціальну допомогу в розмірі 1 452 гривні.

Дружина теж отримала від центру допомогу в розмірі 10 тисяч гривень, та й заробляє вона побільше, ніж чоловік. На основному місці роботи за 2019 рік отримала 345 030 гривень (в декларації суму розбили на дві частини, мабуть, що б в очі не кидалася), там же, у фармацевтичній корпорації "Arterium", отримала ще за підробітки 71 310 гривень.

6. Скандали / компромат

За даними джерел Цензор.Нет у Національному антикорупційному бюро, під час розслідування вимагання хабара народним депутатом Юрченком було встановлено, що 25 листопада 2009 року в журналі реєстрації злочинів Голосіївського районного управління внутрішніх справ було зафіксовано затримання Юрченка Олександра Миколайовича, 1988 року народження, за крадіжку чотирьох пляшок пива "Старопрамен" у магазині "Каштан" за адресою Велика Васильківська, 92.

4 грудня 2009 року була виписана відмова у відкритті кримінальної справи, відмовний матеріал №8908. Сам відмовний матеріал з якихось причин був знищений.

У джерела інформації є припущення, що компрометуючий матеріал був "зачищений" Офісом президента, щоб приховати факт включення в списки "Слуг" людей з неприємними фактами в біографії. Джерела у фракції "Слуга народу" стверджують, що Юрченко був обраний депутатом неспроста – його лобіював і просував один з найвпливовіших "слуг" – нардеп Андрій Холодов, якому належить найбільша мережа кіосків з продажу сигарет у Києві "Т-кіоск".

Найгучніший скандал, який поставив жирну крапку в політичній кар'єрі нардепа Юрченка, вибухнув 10 вересня 2020 року – НАБУ і САП направили генпрокурору проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю від "Слуги народу" Олександру Юрченку, якого в рамках "спецоперації" спіймали на хабарі за лобіювання правок до законопроєкту.

7. Особисте життя

Родина:

Батьки – Юрченко Микола Ігорович і Юрченко Тетяна Ігорівна, пенсіонери.

Дружина – Юрченко Леся Іванівна, працівниця фармацевтичної корпорації "Arterium". Виховують спільного сина Миколу.

8. Сайти і профілі в соцмережах

Профіль в Facebook

Профіль в Instagram

9. Медіасканер

Останні відеоінтерв'ю:

 # ПолітикаUA 17.08.2020 Олександр Юрченко

PROПарламент 11.09.19 Олександр Юрченко

# ПолітикаUA 30.01.2020 Олександр Юрченко
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2