последние новости в Украине останні новини в Україні

Береза Борислав

Народний депутат України

Український політик, громадський діяч, позафракційний народний депутат України VIII скликання, з кінця лютого по кінець грудня 2014 року - представник "Правого сектора".

Дата народження: 13 червня 1974 року.

Місце народження: Народився в Києві. Закінчив Київський національний торгово-економічний університет.

Біографія:

У Києві в 1996 році заснував фірму "Сефер", яка займалася книготоргівлі і книговиданням, створив невелику літературну агенцію. Береза ​​формував приватні книжкові колекції для заможних замовників.

Був теле- і радіоведучим: проект "Книга UA" на Першому національному, там же програма "Мандри", на "Просто радіо" - вечірнє шоу "Повний абзац з Бориславом Березою".

4 грудня 2014 був обраний заступником голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції.

2 грудня 2014 Дмитро Ярош, Борислав Береза, Борис Філатов і Володимир Парасюк створили у Верховній Раді об'єднання під назвою "УКРОП". Як розповідав Борислав Береза. "Створюється парламентська опозиція - так і називається "УКРОП", українська опозиція. У цю групу можуть увійти і ті представники коаліції, яким не подобається нинішній стан справ".

Борислав Береза ​​був в числі депутатів, які не брали участі в прийнятті Закону про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу, і проголосував проти змін до Конституції, що передбачають цей особливий порядок.

У жовтні 2015 Борислав Береза ​​відмовився від підтримки майже однойменної партії "УКРОП".

Політична кар'єра:

На позачергових парламентських виборах в жовтні 2014 року був обраний народним депутатом від мажоритарного округу № 213 в місті Київ, отримавши 29,44% голосів в якості самовисуванця, є членом української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Виступав проти пункту про скасування депутатської недоторканності. Пропонував в якості альтернативи можливість відкликання парламентаріїв, вважав більш важливим проведення реформи судів і прокуратури з подальшою люстрацією.

25 грудня рух "Правий сектор" повідомив, що через завантаженість політичної і законотворчою діяльністю Борислав Береза ​​зняв з себе керівництво інформаційною політикою "Правого сектора" і більше не має до нього ніякого відношення. Це підтвердив і сам Береза, котрий зазначив, що це рішення стало підсумком переговорів з Дмитром Ярошем.

У 2015 році очолював робочу групу з перевірки звинувачень прем'єр-міністра Арсенія Яценюка в корупції, висунутих колишнім головою Держфінінспекції Миколою Гордієнко.

У 2015 році номінувався на посаду міського голови Києва від "Партії рішучих громадян".

Скандали:

У квітні 2015 року ЗМІ повідомляли про скандал між Березою і депутатом Ігорем Мосійчуком.

У вересні 2016 року Борислав Береза ​​поскандалив з журналістами ТСН.

24 січня 2019 року в кулуарах ПАРЄ під час брифінгу віце-спікера Ради Ірини Геращенко він відтіснив російську журналістку пропагандистського ресурсу Ольгу Скабєєву, оскільки та заважала виступу Геращенко і всіляко провокувала на конфлікт.

Декларація:

Володіє дуже нескромно декларацією. Володіє декількома автомобілями, нерухомістю, ювелірними прикрасами і не одним рахунком в банку.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2