последние новости в Украине останні новини в Україні

Білецький Андрій

Лідер "Нацкорпусу"

Один із засновників організації “Національний корпус”, український військовий, громадський та політичний діяч, командир полку "Азов", підполковник міліції. Лідер Соціал-національної асамблеї, керівник силового блоку "Правий сектор"-Схід (Д. Яроша). Народний депутат України VIII скликання.

Про Андрія Білецького інформацією всипаний увесь інтернет. Він цікавий не тільки на українському інформаційному просторі, про нього говорять і російські медіа. Його називають як “кардиналом” Авакова, так і відкритим нацистом.

Народився у Харкові 5 серпня 1979 року.

Дитинство було активним, ще зі школи серйозно захоплювався спортом, отримав перший розряд у боксі. Також має навички професійного ножового бою, стрільби та фехтування.

Українським націоналізмом захоплювався з молодих років. Будучи студентом брав участь у русі українських націоналістів. У 1999 році з командою спортсменів із Харкова намагався вибратися в Косово для участі у військових діях на Балканах.

Родина: розлучений, колишня дружина - Брусенко Юлія Олександрівна. Шлюб тривав з 2003 до 2016 року. У 2007 році в шлюбі народився син Олександр.

Батько — Білецький Євген Михайлович, українець. Народився в селі Краснопавлівка, Лозівський район, Харківська область.

Матір — Білецька Олена Анатоліївна, українка. Народилася в Житомирській області.

Освіта: навчався у Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна на факультеті історії. Закінчив навчання з відзнакою у 2001 році. Темою наукової роботи було “Історія Української повстанської армії”.


Політична діяльність: Одразу після закінчення навчання продовжував працювати викладачем історії у деяких ВНЗ Харкова, паралельно збираючи відомості про військову історію України та повстанські рухи.

У березні 2001 року Андрій Білецький активно брав участь у кампанії "Україна без Кучми", був заарештований у Києві разом з іншими протестувальниками.

У 2002 році Білецький став головою в харківській ланці Організації імені Степана Бандери "Тризуб". Допомагав Українській консервативній партії.

Із 2003 року Андрій Білецький діяв у харківському відділенні Соціал-національної партії України. Коли СНПУ проходила через лібералізацію і перейменування на ВО "Свобода", Білецький висловлював свій протест проти цього.

У 2005 Андрій Білецький розробив та очолив при СНПУ незалежну організацію "Патріот України", на яку не мала впливу жодна з політичних структур. В організацію "Патріот України" увійшли члени УНА-УНСО, СНПУ і “Тризуба”.

На початку діяльності організації, займається плануванням, координацією та бере безпосередню участь у всіх її акціях. Особисто очолював практично усі бійцівські групи, які проводили операції з виявлення і розгрому точок наркоторгівлі, затриманню нелегальних мігрантів і т.д. Керував масовими акціями організації, такими як: марші, мітинги, спортивні заходи, акції громадянської непокори, а також силові акції. Під час зіткнень з міліцією, на марші в честь Української повстанської армії 18 жовтня 2008 року стояв на чолі атакуючої колони і був заарештований разом з усіма учасниками організації.

З 2008 року керівник Соціал-національної асамблеї.

Як пишуть ЗМІ, першочерговим завданням націоналістичних структур під керівництвом Білецького стало збереження так званої білої раси через створення нового ладу під назвою "націократія".

В кінці серпня 2011 року в Києві та Василькові були арештовані старшини місцевих осередків організації "Патріот України" (Сергій Бевз, Володимир Шпара, Олексій Чернега) та активісти СНА (Ігор Мосійчук, Віталій Зателепа). Їм інкримінували підготовку теракту (т.зв. справа "Васильківських терористів").

23 серпня 2011 року в офісі Харківського осередку організації "Патріот України" (м. Харків, вул. Римарська, 18) відбувся конфлікт зі стріляниною. Організація заявила про те, що на офіс скоїв збройний напад Сергій Колесник, якого в організації назвали українофобом.

19 листопада 2011 року на Білецького було скоєно замах. У Харкові на проспекті Перемоги в нього кілька разів вистрілили з револьвера. Одна куля потрапила в щелепу, інша - прострелила руку. Увечері того ж дня сам поранений доїхав до 4-ї лікарні невідкладної хірургії, де йому провели дві операції, діставши дві свинцеві кулі. Міліція класифікувала подію як хуліганство.

У грудні 2011 року Андрій Білецький був заарештований за звинуваченням у справі про напад на Сергія Колесника за ст. 187 Кримінального кодексу (розбій, здійснений за попередньою змовою групою осіб).  Відносно нього було обрано запобіжний захід у вигляді 2-х місяців утримання під вартою. У лютому 2012 року термін перебування під вартою було продовжено до 27 квітня 2012. Утримувався у Харківському СІЗО, відомому як Холодногірська в'язниця. Як зазначали ЗМІ, організований соціал-націоналістичний рух розцінив дії МВС та СБУ як політичні репресії. У різних містах України проводилися акції протесту проти політичних репресій щодо українських націоналістів.

24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову № 4202 "Про звільнення політв'язнів". Виконуючи цю постанову, 25 лютого Андрію Білецькому, Ігорю Михайленку, Віталію Княжеському, Олегу Однороженку та Сергію Павличенку, які утримувалися в Харківському слідчому ізоляторі і Диканівській ВК № 12 УДПтСУ в Харківській області, видали довідки про звільнення із зазначених установ.

12 березня 2014 року Андрій Білецький був призначений керівником силового блоку "Правого сектору" (Схід) у складі чотирьох областей: Харківської, Донецької, Полтавської та Луганської. Наприкінці весни 2014 року став командиром спецпідрозділу МВС - добровольчого батальйону "Азов".

Білецького звинуватили у вбивстві Ярослава Бабича - одного із засновників батальйону “Азов”, який мав фінансові та ідеологічні розбіжності з іншими діячами “Азову”.

У вересні 2014 року ввійшов до військової ради партії "Народний Фронт", яку очолили Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і спікер Верховної Ради Олександр Турчинов.

У 2014 році на позачергових парламентських виборах був обраний народним депутатом України  VIII скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Група юристів і громадських діячів написала відкрите звернення Арсенію Яценюку, протестуючи проти висунення Андрія Білецького як кандидата від партії “Народний фронт” під час виборів до Верховної Ради України. Причиною звернення була антиліберальна і навіть расистська налаштованість Білецького, від якої він не збирався публічно відмовлятися.

Окрім того, діяльність Андрія Білецького в партії була б прямою легалізацією і заохоченням до неонацизму серед українців, що негативно вплине на статус і репутацію самої партії і всіх, хто в ній перебуває.

Андрій Білецький не став брати участь у позачергових виборах у парламент, але зареєструвався як незалежний кандидат у депутати по Оболонському окрузі Києва. Зорян Шкіряк, який раніше був політичним супротивником Білецького, раптом відкликав свою кандидатуру, щоб Білецький переміг в окрузі. Шкіряк став його соратником і довіреною особою.

У Верховній Раді України Андрій Білецький став заступником голови Комітету національної безпеки. Увійшов до складу груп із зв’язків із низкою країн, серед яких Велика Британія, США, Ізраїль і Польща.

Ускладі військового формування “АЗОВ” брав участь у Антитерористичній операції на Донбасі.

З кінця 2016 року є головою новоствореної партії “Національний корпус”.

Блецький відомий як злісний прогульник пленарних засідань. Він реєструвався у системі “Рада” електронною карткою всього тричі за скликання.

АТО:

Уіч з 14 на 15 березня 2014 Андрій Білецький керував проукраїнськими активістами в сутичці з проросійськими силами біля офісу організації "Патріот України" на Римарській вулиці.

У березні-травні того ж року командував загоном "Чорний корпус".

5 травня 2014 у Бердянську, Андрій Білецький став засновником батальйону територіальної оборони "Азов" (з 20 листопада — полк) і подальшим його командиром. Основою батальйону стали учасники СНА, "Патріота України" та організації Автомайдан.

13 червня 2014 батальйон "Азов" під керівництвом Андрія Білецького брав ключову участь в успішному звільненні Маріуполя від бойовиків одного з етапів антитерористичної операції на Донбасі.

2 серпня 2014 Президент України Петро Порошенко нагородив командира батальйону "Азов" майора міліції Білецького Андрія "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" Орденом "За мужність" III ступеня.

15 серпня 2014 року командир "Азову" Андрій Білецький отримав позачергове звання підполковника мiлiцiї.

10 вересня 2014 на з'їзді партії "Народний фронт" разом із командирами добровольчих батальйонів був включений до Військової ради — спеціального органу, який розробляє пропозиції з обороноздатності України.

Скандали:

Родина Білецького під час боїв за Донецький аеропорт купила елітну квартиру в Києві.

 

За оцінками журналістів, вартість квартири складає від 2,2 до 4,1 млн грн. В декларації за 2014 рік не розкрите походження грошей ні в дружини, ні в самого Білецького.

За повідомленнями ЗМІ, цілі і завдання організацій, якими керує Білецький, є типовими для неонацистів: захист білої раси шляхом створення антидемократичного і антикапіталістичного ладу "націократії", викорінення "інтернаціонально-сіоністського спекулятивного капіталу". Соціал-націоналізм - ідеологія організації "Патріот України" - базується на "расовості, соціальності і великодержав’ї". Під соціальністю мається на увазі "третій шлях" в економіці, авторитарність влади.

Декларація:

За декларацією 2014 року вказано, що його дохід від заробітної плати складає 49 тис. грн. Також від продажу майна отримав 783 тис. грн. Також у цьому році він погасив кредит у розмірі 286 тис.грн.

Цієї суми грошей не вистачило щоб купити елітну нерухомість.

Нова квартира куплена за рахунок продажу харківської нерухомості та накоплених коштіві дружиною. Дружина працювала до 2014 року, були накопичення”, - говорив прес-секретар полку “Азов”. На питання скільки коштує квартира - відповіді не було.

У декларації 2016 року вказана заробітна плата у розмірі 115 652 тис. грн та готівкові кошти у розмірі 250 тис.грн.

У декларації за 2017 рік ситуація покращилася. Тепер там вказано, що він орендує квартиру у Києві площею 62,9 м2 за 80 тис.грн. У 2017 році придбав автомобіль Chevrolet Suburban вартістю 473 100 грн, але вона зареєстрована на партію. Дохід склав 455 637 - це зарплата на кошти на забезпечення діяльності депутата. Відсотки в банку - 8 086 грн.

На банківському рахунку зберігає 300 тис. грн.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2