последние новости в Украине останні новини в Україні

Борзов Сергій

Голова Державного управління справами

Дата народження: 1 січня 1981 року

Родина: батько - Микола Васильович Проданчук, мати - Любов Миколаївна Проданчук. Дружина - Ірина Борзова. Дві доньки Анна та Єлизавета, син Матвій.

Освіта: історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Веселий та кмітливий

Свого часу Сергій Борзов був доволі відомим коміком в Україні. Він виступав у складі команди з КВК "Вінницькі перці", а з 2006 по 2011 працював ще й директором цієї команди. 

У 2011 він на рік очолив команду "Збірна України" також з КВК. 
Згодом працював у ТОВ "Телевізійне творче об’єднання Олександр Масляков і Компанія" —  незмінного керівника проєкту "КВН" в Росії. 
Політичні амбіції

У 2006-му році балотувався до Вінницької міської ради від партії "Ліберальна Україна", а 2010-го також балотувався, але вже до Вінницької обласної ради від партії "Фронт змін". 

Керівник ДУСі

Державне управління справами —  не нове відомство для Борзова. Ще у 2014-му році указом п'ятого президента України Петра Порошенка його було призначено на посаду заступника голови ДУС. З 2015-го по 2016-й він був вже виконуючим обов'язки голови відомства, на цю ж посаду він повернувся знов 11 червня 2019-го року. 

Першого червня указом президента України Володимира Зеленського Борзов остаточно очолив відомство ставши його головою, змінивши Івана Куцика.

Скандали

У 2015-му Сергій Борзов разом зі своєю родиною (його батьки, жінка та діти) отримує у повну власність квартиру у Києві площею 187,7 кв. метрів та вартістю 10 млн гривень. За даними журналістського розслідування, державне підприємство "Укржитлосервіс", яке підпорядковується Державному управлінню справами, надало це житло з низкою порушень.

По-перше, за законом житло надається в оренду чиновнику, а не передається у повну власність. 

По-друге, за тим самим законом площа квартири визначається у межах 13,65 квадратного метра житлової площі на одну особу. У випадку Борзова навіть з урахуванням усіх членів його сім'ї, які вписані у квартирі —  187,7 на десятки метрів більше норми. 

Кримінальна справа

Після виходу цього розслідування активісти з "Центру протидії корупції" звертались з заявою про злочин до НАБУ. Після цього звернення НАБУ відкрило кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем. 

Сімейні зв'язки

Основна претензія журналістів-розслідувачів, які виявили факт привласнення майна, це те, що Борзов дуже обеспечена людина. Його дружина, Ірина Наумівна, яка на дострокових парламентських виборах пройшла у парламент від "Слуги народу" по мажоритарці, має бізнес в Криму, який після окупації перереєструвався як російський. 

Її батько — Наум Буруля — один з керівників "Ліги сміху"  виробництвом якого займається "95-й квартал". Володимир Зеленський, як відомо, був ведучим цього шоу. 

Відповідно до відкритих джерел Ірина разом з батьком є засновниками організації ООО "Профіль-Н", яка базується в Криму. За 2018 рік Ірина задекларувала понад два мільйона гривень.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2