последние новости в Украине останні новини в Україні

Демчина Павло

Начальник відділу ГУ СБУ

Перший заступник Голови Служби безпеки України, начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю ЦУ СБУ.

У липні 2016 року Указом Президента України № 302/2016 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України, начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Дата народження: 25 серпня 1976 року (м. Рівне).

Освіта:

Випускник Мінського суворовського училища. У 2000 році закінчив Національну юридичну академію ім. Я.Мудрого.

Трудовий шлях:

1994 р. почав працювати в Службі безпеки України.

1999 - 2009 рр. проходив службу у регіональному підрозділі СБ України.

2000 р. почав працювати опером в місті Кузнецовськ (Рівненська область).

2009 р. призначений до Центрального управління СБ України. Проходить військову службу за напрямком боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

За 22 роки служби пройшов шлях від оперуповноваженого до першого заступника Голови Служби безпеки України, начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

Професійні здобутки: 

Генерал-майор Демчина П.В. має державну нагороду: орден «Богдана Хмельницького» III ступеня (2012 р.). Неодноразово був заохочений керівництвом СБ України «За доблесть і самовідданість», виявлені при виконанні службових обов’язків — нагороджений відомчою відзнакою СБ України «Вогнепальна зброя».

Компромат:

Персону Павла Демчини пов’язують з різними корупційними схемами і винахідливими спробами тиску на бізнес.

Кришування «бурштинової мафії»

бурштин

Головним "рішалою" в главку "К" - так називали Павла Демчину, після розвалу справи про "бурштинову мафію" в Рівненській області. Все почалося з того, що 23 грудня 2015 року співробітники Головного слідчого управління СБУ з групою оперативників з Києва провели обшук в будинку екс-заступник голови обласного управління СБУ, начальника відділу "К" по боротьбі з корупцією Олега Назарука і пред'явили йому звинувачення за статтями 364 - "зловживання службовим становищем", і 369 - "одержання неправомірної вигоди" - попросту хабарництво. Але, завдяки близькими дружніми відносинами з першим заступником начальника главку "К" СБУ Павлом Демчина, справа була закрита, всі підозри зняті і навіть більш того, наш самий "гуманний" суд зобов'язав слідство приховати всі сліди процесуальних рішень з єдиного реєстру судових рішень. Всі спроби НАБУ перевірити справу на предмет корупційних дій закінчилися нічим - їм просто його не дали прокурорські. А посприяв цьому Павло Демчина, скористувавшись своїми родинними зв'язками, як ніяк -  кум заступника генпрокурора О.Заліско.

Кришування «горіхової мафії»

84a8d9b saa

Екс-губернатор Одещини Саакашвілі, звинуватив відомство очолюване Демчиною в незаконному блокуванні і тиску на експортерів волоських горіхів. Разом з експортерами він висунув обвинувачення, що СБУ взялося за невластиву йому справу - перевіряти партії волоського горіха на наявність шкідливих жуків.

При цьому, у Держфітослужбі стверджують, що випадків зараження шкідниками чи карантинними організмими в Україні за останні 10 років не фіксували.

Таким чином, залучення представників спецслужби до перевірок горіхів на наявність бактерій в горіхах — вилилося в посилення тиску на бізнес.

Міхеїл Саакашвілі заявив, що «усім зрозуміло, що вони роблять – це звичайний рекет, і це – за підписом Демчини. … Департамент, який відповідає за боротьбу з корупцією, прямо займається корупцією. … «Горіхова мафія», яка працює за участі органів безпеки».

«У країні, яка воює, СБУ займається бактеріями в горіхах… Я наполягаю, що ці люди мають бути замінені, на їх місце мають бути приведені професіонали… Керівництво митниці і прокуратури у нас зараз точно не бере хабарів, управління МВС не бере, а СБУ – прикриває те, що відбувається («горіхову мафію»), – підсумував Саакашвілі.

Організація замовних розслідуваннь

Мабуть не склалися відношення Демчини з Саакашвілі. Останній офіційно звинуватив заступника голови СБУ Демчину в корупції та організації замовних розслідувань проти нього.

"Нехай тільки спробують видворити мене з країни! Тут є один великий суб'єкт, крім їхніх прокурорів, крім їхніх СБУшників. Хоча вчора СБУ вже прийшло в обласну адміністрацію через кілька годин після підписання указу (указу Порошенка про відставку Саакашвілі, - ред.) вилучати всі мої останні розпорядження. Грузинський, російський олігарх Іванішвілі, приватний акціонер "Газпрому" найняв десять кращих світових слідчих знайти мої капітали по всьому світу. Вони знайшли чотири мої костюми, одне пальто, а також чек від банного обслуговування президента Ющенка, коли він побував у Тбілісі. І кримінальні справи в Грузії порушено з цих питань. Так що прапор в руки СБУ, їхньому Демчині і заступнику Грицака", - сказав Саакашвілі на прес-конференції в Києві.

Організація викрадення Корбана

корбан

Лідер партії «Укроп» Геннадій Корбан звинуватив Демчину в організації його незаконного викрадення і назвав заступника голови СБУ - «смотрящим»  від Ігоря Кононенка.

Раніше, звільнений з посади, тодішній керівник Демчини - начальник Главку «К» Віктор Трепак, підтвердив, що Демчина і Кононенко —«добре знайомі і постійно спілкуються». Після звільнення Трепака- Демчина зайняв його посаду. 

Покровительство «Діамантовим прокурорам»

шокин

Після того, як на зміну Віктору Трепаку, який ловив “діамантових прокурорів”, прийшов Демчина і став начальником главка «К», він позбавив будь-яких реальних повноважень заступника Главку «К» Нескоромного, який курував лінію боротьби з корупцією в правоохоронних органах і був зберігачем доказової бази по «діамантовим» прокурорам. Доречі, Нескоромний був єдиним з заступників главку «К», призначення якого відбулося за рекомендацієюТрепака.

Прибравши Нескоромного від цієї бази, Демчина зруйнував останній форпост, що охороняв документи, зібрані докази і дані про співробітників, що брали участь в реалізації справи «діамантових» прокурорів.

По суті, Демчина зробив в СБУ те, що Шокін свого часу зробив в ГПУ - він звільнив своїх заступників, які вели справу «діамантових» прокурорів, і розігнав відповідний підрозділ.

Це підтвердив у своєму інтерв'ю ЗМІ екс-начальник відділу "К" Віктор Трепак: “П.Демчина найближчими днями має «вдарити» по співробітниках, які мали відношення до реалізації справи «діамантових прокурорів». Відтак, на вказаних співробітників чекає розправа, що за часів Генпрокурора В.Шокіна відбулася із слідчими та прокурорами, які починали і вели справу «діамантових прокурорів». Зі співробітниками СБУ це хотіли зробити й раніше, але поки я був у Службі, ініціаторам такої розправи не вдавалось реалізувати задумане. Не здивуюсь, якщо комусь із співробітників СБУ замість звільнення запропонують… підвищення по посаді - за компрометацію діяльності оперативних працівників, які здійснювали документування по вказаній справі. Як це пропонувалося організувати мені особисто з тим, щоб вигородити «діамантових прокурорів»

Такої ж думки і Колишній заступник генерального прокурора Віталій Касько. Він заявляє, що новопризначений перший заступник голови Служби безпеки України Павло Демчина захищав "діамантових прокурорів".

Переслідування нардепа Онищенко:

отжим бизнеса у онищенко

Зі слів мільйонера депутата-втікача Олександра Онищенка, справу по ньому від Адміністрації президента курує особисто Ігор Кононенко, а від СБУ за це безпосередньо відповідає його людина - Павло Демчина:

"Дело по мне полностью курирует Игорь Кононенко, ближайший соратник Порошенко. В Службе безопасности за это отвечает Павел Демчина, бывший следователь СБУ, а теперь первый зам, который после некоторых политически-успешных дел пошел на повышение", - заявив Онищенко в інтерв'ю ЗМІ.

Тиск на постачальників нафтопродуктів

З останніх подій 2016 р. – тиск на постачальників нафтопродуктів. А саме: служба безпеки України спільно з Державною фіскальною службою заблокували роботу 16-ти українських імпортерів нафтопродуктів. На думку постачальників, дії силовиків є корупційною схемою з вимагання грошей за безперешкодне здійснення імпорту палива. За їхньою інформацією, ці дії ініційовані управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, яке курує одіозний Павло Демчина, і підрозділом внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби на чолі з Юрієм Шереметом.

Родинні зв’язки:

Одружений, має двох синів і доньку. Дружина – Демчина Тетяна Юріївна (7 березня 1976 р.н., дівоче прізвище – Весновата). З 7 липня 2008 року призначена суддею Кузнецовського міського суду Рівненської області.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2