последние новости в Украине останні новини в Україні

Філіпішина Аксана

Представник Уповноваженого ВР з прав дитини

Представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з дотримання прав дитини та сім’ї

Дата народження: 22 мая 1967.

Місце народження: Одеса

Освіта: У 1991 році закінчила Одеський державний університет імені І.І.Мечникова за спеціальністю "Правознавство" (юрист).

Сімейний стан: Одружена, виховує сина Романа. Чоловік Філіпішин Валентин Павлович - начальник факультету підготовки військових лікарів Української військово-медичної академії.

Кар'єра:

З 08.1984 по 08.1988 рік - друкарка, старший інспектор прокуратури Одеської області.
З 08.1993 по 10.1997 рік - юрисконсульт військової частини смт.Десна Козелецького району Чернігівської області.
З 09.1997 по 10.2001 рік - юрисконсульт школи-інтернату № 3 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Києва.
З 11.2001 по 10.2004 рік - головний спеціаліст управління освіти Шевченківської районної в м.Києві державної адміністрації.
З 10.2004 по 09.2006 - заступник начальника юридичного управління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, начальник юридичного відділу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З 09.2006 по 04.2007 рік - головний спеціаліст відділу профілактики безпритульності і бездоглядності дітей Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, начальник організаційно-фінансового управління Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї , молоді та спорту.

З 09.2007 по 02.2008 рік - керівник Центру правової забезпечення Всеукраїнської громадської організації "Служба захисту дітей".

З 02.2008 по 11.2011 рік - начальник відділу правового забезпечення та кадрової роботи Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, заступник директора Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту , виконуюча обов'язки директора, голова ліквідаційної комісії Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорт а.

З 11.2011 по 06.2012 рік - заступник директора, директор Департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства соціальної політики України.

З 18 червня 2012 наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини призначено на посаду представника Уповноваженого - начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Декларації:

За 2017 рік, згідно з декларацією, Аксана Анатоліївна заробила 513 527 грн., Її чоловік - 297 932 грн. Також у сім'ї Філіпішин в наявності 24 тис. USD і 2 100 EUR.

Квартири А.Філіпішін немає, але сім'я будує будинок загальною площею 280 кв.м в селищі Білогородка (Києво-Святошинський район, Київська область).

У 2004 році Аксана Анатоліївна придбала ділянку в тому ж селищі Білогородка площею 0,17 га.
Ще у сім'ї є автомобіль Фольксваген Пассат 1995 року випуску.

Скандали і конфлікти:

29 травня 2018 року, десятки людей вийшли на акцію протесту під стіни офісу омбудсмена.

Основні вимоги протестувальників: відсторонення від посади начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Аксани Філіпішиної, а також заборона в школах пропаганди гомосексуалізму і захист сімейних цінностей.

Конфліктна ситуація між громадськими та офісом омбудсмена сталася після того, як з офіційного сайту інтернет-представництва Президента України, зникла петиція, в якій люди звернулися з проханням вжити заходів проти пропаганди гомосексуалізму, і виступити на захист традиційних сімейних цінностей.

Петиція отримала підтримку в суспільстві і набрала 22 тис. 837 голосів при 25 тис. необхідних.

Петиція була знята з офіційного сайту, як виявилося, на вимогу начальника Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Аксани Філіпішиної.

На цей раз учасники акції жорстко зажадали від омбудсмена Людмили Денисової відсторонення від посади своєї підлеглої Аксани Філіпішиної.

В цей час, зліва від входу стала збиратися ще одна група людей. Виглядали вони так, як ніби їх всіх привезли на акцію з одного офісу. До них незабаром підійшов високий чоловік і став роздавати свіжозаварену каву в стаканчиках.

«Ми прийшли попити кави і взяти участь в альтернативній акції», - сказала журналісту АСПІ мету свого прибуття до офісу омбудсмена, одна з учасниць.

Ці люди не приховували, що прийшли зірвати акцію громадських і висловити підтримку Аксане Філіпішин. Тільки хто профінансував їх участь в даній анти-акції, ніхто з цих людей не відповів. Правда, один з чоловіків, похнюпивши очі відповів журналісту АСПІ на поставлене запитання, що він сам не гей і проти лесбіянок, - "розумієте, мені потрібно годувати сім'ю", - уточнив він.

Як виявилося, на відміну від справжніх людей, які протестують проти пропаганди гомосексуалізму в школах, в учасників анти-акції не було дозволу на проведення масового заходу. Воно їм і не потрібно було.

Спочатку один з чоловіків з цієї групи спробував розгойдати ситуацію і створити конфлікт, вигукуючи з натовпу на адресу представника Правого сектора, який в цей час виступав перед учасниками мітингу, слово "нацисти".

Закінчивши свій виступ, представник Правого сектора підійшов до нього і поцікавився особистістю провокатора. Чоловік заявив, що він нібито журналіст, але ніяких підтверджуючих документів при собі не мав. Пізніше поправився, що він «вільний» журналіст, без редакції.

Відразу після цього інциденту, група людей, яким принесли на підносах свіжозаварений кави стали викрикувати свої гасла, протилежні тим, які скандували мітингувальники, спробували расжечь конфлікт і бійку, і зірвати мирну акцію протесту. Коли загострення пристрастей серед мітингувальників досяг апогею, і справа дійшла до розривання плакатів і штовхання один одного, в ситуацію втрутилися представники поліції "діалогу". Справа ледь не дійшла до бійки, але пристрасті дуже вчасно були погашені.

Слід зазначити, що деякі учасники мирної і безстрокової акції протесту проти пропаганди гомосексуалізму в школах і відсторонення від посади Акса Філіпішин, прийшли на мітинг з дітьми і навіть з колясками.

В акції протесту брали участь представники Правого сектора, а в самому кінці, до мітингувальників приєдналася група людей, які позиціонували себе, як українські анархісти.

Нагороди: Подяка Київського міського голови (06.2004).

З 2008 року - Заслужений працівник соціальної сфери України.

Має 3 ранг державного службовця.
 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2