последние новости в Украине останні новини в Україні

Гладковський Олег

Екс-заступник голови Ради національної безпеки та оборони України. При народженні було прізвище Свинарчук (змінив у 2014 році). Близький друг президента Порошенка.

 

Народився: 5 лютого 1970 року на Житомирщині у м. Чуднів.

Родина: Дружина - Ольга Авівівна Свинарчук виховує трьох дітей: Ігоря 1994 року народження, Михайла 1995 року та Дмитра 2004 року народження.

Освіта: Київський автодорожній інститут, закінчив у 1994 році. Кваліфікація - інженер з організації перевезень і управління на автомобільному транспорті.

З 1988 до 1989 року служив у Збройних силах СРСР.


Кар’єра: Трудовий шлях Свинарчука Олега почався після демобілізації з Радянської армії. У 1990 році він почав працювати в кооперативі "Резерв" економістом 1-ї категорії в Російській РСР у місті Сочі Краснодарського краю.

У цьому ж році перебрався до України і по 1991 рік обіймав посаду транспортного робочого в кооперативі "Аргус" у м. Києві.

Один рік, до 1992 року, працював економістом в київській агрофірмі "Опаки".

Першу серйозну посаду він обійняв у 1994 році, коли став директором Акціонерного товариства "Автотранссервіс" у місті Києві. На цій посаді він був до 1997 року.

Разом з цим, у 1995 році став віце-президентом промислово-інвестиційного концерну ЗАТ "Укрпромінвест", який належав сім’ї Порошенків - Олексію (батько) та Петру. Свинарчук був третім партнером у бізнесі. До їх знайомства ми ще повернемось.

Через десять років, у 2005, він став головою наглядової ради корпорації "Богдан", з 2012 року до 2015 - директор корпорації.

У 2009 році Порошенко продав свою частку в корпорації "Богдан" після чого став єдиним власником компанії. 

У 2014 році Свинарчук очолив виборчий штаб Порошенка на Черкащині під час президентських виборів.

З 17 лютого 2015 року обіймає посаду Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки та оборони. 

У відомстві очолював Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

4 березня 2019 року звільнений з посади.

Компромат:

Про знайомство Порошенка і Свинарчука достеменно не відомо. ЗМІ писали, що їх познайомив армійський друг Порошенка - Ігор Кононенко, а він у свою чергу був знайомий з Олегом Свинарчуком в інституті.

Що стосується підприємницької діяльності Гладковського, його бізнес-успіх завжди йшов паралельно успіху Порошенка.

У 1995 році, коли він став віце-президентом компанії "Укрпромінвест", (це відбулось через злиття цієї компанії з його власною компанією "Автотранссервис"), Свинарчук став співвласником бізнесу Порошенка.

У ЗМІ пишуть про те, що Свинарчук почав купляти в Росії КамАЗи без двигунів і ставити на них двигуни від МАЗу. Крім цього, його ідеєю була закупка шасі та двигунів від "Izuzu" з подальшим встановленням українських кузовів, так було створено концепцію автобусів "Богдан".

У 1998 році , коли Порошенко став депутатом Верховної Ради, Олег Свинарчук став почесним консулом республіки Сейшельські острови. Такий статус дає неабиякі преференції. Статус "почесний" позбавляє зарплати у МЗС, але при цьому дає можливість бути володарем дипломатичного паспорту, який дає дипломатичну недоторканність і можливість вільно в’їжджати та виїжджати у більшість країн світу. Звісно, необхідно враховувати, що Сейшели - це офшорна зона, що дозволяє уникати повноцінних виплат податків, якщо компанія зареєстрована там. 

І цікава деталь полягає у тому, що якраз почесний консул вирішував питання офшорів для українського бізнесу. Під його патронатом працювали приватні посередницькі офіси, які безпосередньо займались оформленням офшорів.

У частині умов ведення бізнесу на Сейшельських островах, там діє одна із найнижчих ставок оподаткування та діє максимальна конфіденційність, що дозволяє приховувати та тінізувати бізнес, який діє на території інших країн, наприклад - України. Сейшели - це рай для тих, хто хоче безпечно вивести, "відмити" або зберігати гроші.

У 1997 році "Укрпромінвест" став власником 29,5% пакету акцій Київського суднобудівного заводу "Ленінська кузня", який одразу ж отримав замовлення на побудову п’яти суден для нідерландської компанії "Robo international B.V.". Усім цим керував Олег Свинарчук.

У результаті співробітництва Порошенка із Свинарчуком було багато змін на фоні буремних подій зміни влади Кучми та Ющенка. Про результати та наслідки можна ознайомитись більш детально.

Найбільшу популярність Свинарчук здобув, коли вже став Гладковським. Напередодні виборів президента 2019 року журналіст Бігус разом з командою провів розслідування щодо розкрадання коштів на оборонному комплексі.

Був звільнений з посади 4 березня 2019 року через публікацію ряду розслідувань щодо контрабанди російського озброєння по завищених цінах, де був замішаний він сам, його син та друзі сина.

Син Олега Гладковського Ігор, який фігурує у розслідуванні як один із вигодоодержувачів від корупційних схем, про які йшлося у розслідуванні Бігуса, зняв схожий за форматом відеоролик, де спростовував усі звинувачення.

На даний час триває слідство щодо встановлення усіх обставин справи з приводу корупції в концерні “Укроборонпром”.

Остання декларація перед звільненням виглядає так.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2