последние новости в Украине останні новини в Україні

Холодницький Назар

Керівник САП

Поточна посада: 30 листопада 2015 року  Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив Назара Холодницького своїм заступником — керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;

Дата народження: 31 січня 1985 року (м. Львів);

Освіта:  У 2006 році закінчив юридичеий факультет Львівського національного університету імені Івана Франка з відзнакою, отримавши кваліфікацію  магістра права; Кандидат юридичних наук (2015).

Трудовий шлях:

2006 - розпочав трудову діяльність в органах прокуратури Київської області на посадах помічника, старшого помічника та старшого прокурора прокуратури Києво - Святошинського району;

2014 (з березня по грудень) - обіймав посаду старшого помічника першого заступника Генерального прокурора України;
2014(від 22 грудня) - призначений першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим, яку після окупації Російською Федерацією  передислоковано до міста Києва;

2015 (27 листопада) – кандидатура Холодницького була подана до розгляду членів конкурсної комісії з обрання антикорупційного прокурора (керівника САП).

2015 (30 листопада) – тоді ж участь у відборі брав Максим Грищук, який отримав під час конкурсу на два голоси більше за Холодницького, проте Генеральний прокурор України Віктор Шокін призначив Назара Холодницького своїм заступником обравши його кандидатуру за результатами співбесіди.

Компромат:

У 2016 році, згідно декларації, Назар Холодницький отримував найбільші серед усіх українських високопосадовців премії: в загальному, більше 816 тис. грн. Він пояснив це тим, що згідно законодавства і керівник САП, і пересічний прокурор відділу мають однакові оклади.

1. Конфлікт екс-співробітника «Радіо Свобода» Віктора Міняйла з двома працівниками «Кобри»

За свідченням журналіста, ДАІшники побили його на дорозі, відібравши 2 тис. гривень. Справа потрапила до прокуратури Києво-Святошинського району, де на той час працював Холодницький.

Міліціонерів так і не було покарано, в чому Міняйло звинувачує нинішнього антикорупційного прокурора.

"Два роки тому він вів мою справу, коли мене побили й забрали гроші співробітники ДАІ Бакай і Поліщук. Холодницький тоді чесно відпрацював свої гроші й не помітив у діях співробітників ДАІ "Кобра" складу злочину. Не дивно, що тоді, маючи зарплату 4 тис. гривень, він їздив на шикарному дорогому джипі", – написав Міняйло на своїй сторінці в Фейсбук, закликаючи в свідки активіста Андрія Дзиндзю.

Той вже встиг засвідчити, що Міняйло просто не з’являвся в прокуратуру давати свідчення, відповідно, справу неможливо було довести до логічного завершення. Сам Міняйло підтвердив, що в прокуратуру справді не ходив, - пише UA1.

2. Кришування незаконної забудови в Софіївській Борщагівці

Другий епізод "компромату" опублікувало видання «Главком», повідомивши про нібито кришування Холодницьким незаконної забудови в передмісті Києва – Софіївській Борщагівці. Водночас посилання на якісь конкретні документи або джерело інформації видання не дає.

"Процедури відкритого конкурсу були дотримані, але більшості претендентів не вистачило знань або принциповості", – Єгор Соболєв.

Противагою цим даним виступає думка експертів, яким доводилося за родом діяльності стикатися з антикорупційним прокурором.
"Назар Холодницький і його колеги – по-перше, люди відкриті для контакту, діалогу та співпраці з неурядовими організаціями, – написав у ФБ голова правління "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко. – По-друге, їх легко знайти, вони не ховаються від складних питань та ситуацій і, по-третє, вони абсолютно усвідомлюють свою роль, очікування суспільства та працюють над тим, як поєднати наші очікування і вимоги права".

Своїм досвідом роботи з Холодницьким поділився й політолог, автор проекту "Free Crimea" Тарас Березовець.

"Нового главу Антикорупційної прокуратури особисто знаю за нашими спільними кримськими справами. З його призначенням на посаду першого заступника прокурора АР Крим дуже швидко зрушило з мертвої точки багато нерозкритих справ стосовно кримських сепаратистів та осіб, які вчинили акт державної зради", – написав він у ФБ.

А ось голова парламентського антикорупційного комітету Єгор Соболєв не схильний робити поспішних висновків до того, як з'являться перші результати роботи Холодницького.

"Можу сказати власну думку – вибрали не найсильнішого. Процедури відкритого конкурсу були дотримані, але більшості претендентів не вистачило знань або принциповості", – висловився він на своїй сторінці в ФБ, одночасно побажавши Холодницькому продемонструвати результати, яких очікує суспільство.

"Україні потрібні арешти сотень високопоставлених корупціонерів", – резюмував Соболєв. 

Майно та статки:

Декларації 2014 - 2017

Аналізуючи задекларовані майно та статки Холодницького, бачимо, з якою космічною швидкістю збільшуються доходи заступника антикорупційного прокурора.

Станом на 2014 рік він отримав річну зарплату у розмірі трохи більше 145 тисяч гривень, і мав у власності кімнату розміром 18 кв. метрів, земельну ділянку розміром 1000 кв. метрів та машину Mitsubishi Outlander 2007 року випуску.

У 2015 році зарплата Холодницького збільшилася удвічі, а на його рахунках у банку з’явилося $ 110 000 і $53 000 та 12 000 євро задекларованої готівки. Ще $4000 він позичив.

Через рік, в 2016, у власності Назара Івановича з’явилася квартира площею 61 кв. метрів, дві земельні діляночки загальною площею 2200 кв. метрів і новий автомобіль Volkswagen Touareg вартістю 900 000 гривень. Річну зарплату заступник прокурора отримав у розмірі 180 92 18 гривень, і ще плюс 200 000 на банківських рахунках та $70 000 і EUR 17 000 готівки.

Виникає запитання, невже боротьба з корупцією у кризовій нині країні допомагає так добре заробляти гроші?

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2