последние новости в Украине останні новини в Україні

Кличко Віталій

Мер Києва
 

1. Ім'я / прізвище

Кличко Віталій Володимирович

2. Анкетні дані

• Голова Київської міської державної адміністрації
• Київський міський голова
• Лідер партії "УДАР" (Український демократичний альянс за реформи)
• Герой України
• Народний депутат України VII скликання
• У минулому професійний боксер, володар титулів "Почесний" і "Вічний" чемпіон світу за версією WBC і титулу чемпіона світу за версією WBO в суперважкій вазі

3. Біографія і кар'єра

Біографічна довідка:

Народився 19 липня 1971 в Киргизькій РСР в селищі Біловодське. Так як його батько був військовослужбовцем, багато переїжджали за місцем служби батька. З 1984 переїхав з родиною в Українську РСР і вже тут (з 14 років) почав серйозно займатися спортивними єдиноборствами.

Перший трудовий досвід набував в шкільні роки: працював екскурсоводом в бюро міжнародного молодіжного туризму "Супутник". Після школи до призову в армію працював на Київському радіозаводі слюсарем-інструментальником другого розряду.

Сім'я:

Батько: Володимир Кличко - нащадок старовинного українсько-козацького роду, вихідця з Київщини. Був військовим льотчиком, завершив кар'єру військовим аташе України в Німеччині в званні генерал-майора. Помер в 2011 році.

Мати: Надія Ульяновна, має єврейське коріння, вчителька на пенсії.
 
З 1996 року одружений на Наталії Єгорової, гімнастці, синхроністці, фотомоделі та співачці.

Діти: Єгор-Деніел (2000 року), Єлизавета-Вікторія (2002 року) і Максим-Олександр (2005 року). У всіх трьох дітей Віталія американське громадянство, так як вони народилися в США.

Освіта: 

  • У 1988 році закінчив Київську загальноосвітню школу №69.
  • З 1989 по 1991 служив в армії. Строкова служба проходила в Умані, в частині ВПС СРСР.
  • Повернувшись з армії, вступив і закінчив в 1995-му Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Г. Сковороди, отримав диплом "викладач фізвиховання".
  • У 1996 році був звільнений в запас у званні капітана ВПС.
  • З 1996-2000 роках, навчався в аспірантурі Київського університету фізичного виховання і спорту. 
  • У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Методика визначення якостей боксерів в системі багатоетапного спортивного відбору".
  • З 2006 року почесний професор Київського педагогічного університету ім. М. Драгоманова.
  • У 2011 р отримав другу вищу освіту в Національній академії державного управління при Президентові України, ступінь магістра за спеціальністю "Управління суспільним розвитком".
  • Володіє українською, російською, англійською, німецькою мовами.

Спортивна кар'єра:

Спортивну Кар'єру Віталій Кличко почав ще в юнацтві - шість разів ставав чемпіоном світу з кікбоксингу (4 рази серед професіоналів і 2 рази серед любителів). На кікборському рингу провів 35 поєдинків, 34 з яких виграв, 22 достроково.

Після успішного періоду в кікбоксингу з 1991 проявив себе в аматорському боксі - провів 95 боїв, з яких 80 виграв (72 нокаутом) і в 15 зазнав поразки.

Віталій повинен був представляти Україну на Олімпіаді-1996 року в Атланті в суперважкій вазі, але здав позитивний тест на стероїди. Замість нього виступив, піднявшись на категорію вище, рідний брат Володимир Кличко, встановивши два рекорди на той момент (19-річний білий атлет).

У професійному боксі з 1996 по 2012 рік провів 47 боїв, 45 з яких виграв (41 нокаутом) і лише 2 поразки (Крісу Берду (травма плеча) і Ленноксу Льюїсу (зупинка за рішенням лікаря). До речі, останній завершив кар'єру, не давши Віталію Кличку обіцяний реванш.


  
Досягнення в професійному спорті: інтерконтинентальний чемпіон за версією WВО (02.05.1998 - 24.10.1998), чемпіон Європи (24.10.1998 - 26.04.1999, 25.11.2000 - 29.09.2002), інтерконтинентальний чемпіон за версією WBA (27.01.2001 - 21.06.2003), чемпіон світу за версією WBO (26.06.1999 - 01.04.2000), чемпіон світу за версією WBC, "вічний" чемпіон світу за версією WBC. Останнє звання означає, що Віталій Кличко при бажанні відновити боксерську кар'єру відразу отримає бій за пояс чемпіона світу WBC.

У 1999 році внесений до Книги рекордів Гіннесса як перший чемпіон світу в суперважкій ваговій категорії, який виграв 26 боїв нокаутом. Тим самим Кличко побив попередній рекорд, володарем якого був легендарний Майк Тайсон.

Всю профі-кар'єру провів під керівництвом одного тренера - Фрітца Здунека, який тренував і Володимира Кличка до переходу до легендарного Емануелю Стюарду. При ньому Кличко-молодший 10 років був домінатор суперважкого профі-дивізіону.

Громадська діяльність:

У 1997 році заснував Міжнародний фонд сприяння розвитку спорту "Спорт - XXI століття".
З 2000 року - представник програми ЮНЕСКО "Освіта для дітей у злиднях".
У 2003 році брати Клички заснували благодійну організацію "Фонд братів Кличків", головам правління якого старший брат був з 2003 по 2006 роки.
Член Національного олімпійського комітету України з 2005 року.
Крім цього, Віталій Володимирович брав активну участь в різних міжнародних благодійних заходів (пропаганда здорового способу життя, боротьба з наркоманією та СНІДом, а також з дитячими хворобами і бідністю).

Політична кар'єра:

2004 рік можна назвати точкою старту політичної кар'єри Кличко. Саме тоді сталася "Помаранчева революція", українці вийшли на вулиці відстоювати свій вибір і не дати команді Віктора Януковича вкрасти їх голоси на президентських виборах. В результаті перемога Януковича через суд була анульована, у додатковому турі (третьому, який не передбачений законодавством), переміг Віктор Ющенко.

Брати Клички в ході "Помаранчевої революції" підтримали Віктора Ющенка. Володимир брав участь у мітингах на Майдані Незалежності, а Віталій в грудні 2004 року виграв бій у кривдника Майка Тайсона, британця Денні Вільямса (перша перемога в якості чемпіона світу за версією WBC), і присвятив свій успіх "Помаранчевої революції". У рингу він був в трусах з помаранчевими вставками, а після перемоги підняв над головою прапор "Так! Ющенко". Після того, як Ющенко став президентом, Віталій Кличко був призначений його позаштатним радником.

У той період Кличко вперше оголосив про відхід з боксу, правда, потім повернувся в спорт, і остаточно завершив спортивну кар'єру у вересні 2012 року в Москві, "переїхавши" Мануеля Чарра на прізвисько "діамантовий танк".

Перші політичні кроки Віталій Кличко робить в складі політичного "Блоку Кличка" - об'єднання партій "ПОРА" та "Реформи і порядок". У 2006, як лідер Блоку, балотувався до Верховної Ради і Київрада, а також боровся за посаду мера Києва, але був посланий в "політичний нокаут" Леонідом Черновецьким. У Київраді Блок отримав 14 місць, а сам Віталій Кличко став депутатом Київської міської ради. До парламенту блок не пройшов - набрав лише 1,47% голосів і не подолав виборчий бар'єр.

Через 2 роки він знову спробував боротися за титул київського градоначальника -Черновецкого звинуватили в цілому ряді посадових злочинів, і 18 лютого 2008 р оголосили проведення дострокових виборів мера Києва. Але Черновецький вдруге здобув перемогу над боксером, "за" Кличко проголосували 17,97%  з тих, хто брали участь в голосуванні. У Київраді блок отримав вже 15 депутатських місць.

Протягом усього 2009 року він перебував в опозиції до "лінії" мера Черновецького, це проявлялося як на сесіях Київради (в комічно-кострубатих виступах) так і у вигляді акцій протесту, які підтримуються і проводяться "блоком Кличка". У жовтні 2009 р в Київраді сталася перша бійка за участю Кличка і членів його Блоку. На щастя, чемпіон миру не застосував жодного спортивного прийому, тільки вигукував, щоб до нього не підходили і тримали дистанцію. Приводом для бійки стало рішення промерської більшості міськради проголосувати за відведення без проведення аукціонів земельних ділянок в столиці. Фракція "Блоку Віталія Кличка" порахувала це неправомірним і заблокувала президію.

У 2010 р Віталій Кличко очолив нову партію "Український демократичний альянс за реформи" (УДАР). На місцевих виборах-2010 партія отримала близько 400 місць в міських і обласних радах України.

У 2012 р Кличко вже в парламенті - на виборах в Раду-2012 року партія отримала 42 депутатських мандата, а Кличко став главою фракції, членом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

У новому парламенті партія Кличка, яка увійшла до коаліції більшості, підписала 23 грудня 2012 угоду з партією президента Грузії Міхеїла Саакашвілі "Єдиний національний рух". Разом вони планували працювати над досягненням Україною відповідності критеріям для приєднання до європейської спільноти.

Лідер партії "УДАР", незважаючи на різні казуси у висловлюваннях, швидко став популярними політиком проявив достатньо активну позицію в парламенті: то він судиться з "кнопкодавами" і обіцяє контролювати письмову реєстрацію нардепів, то він воює з "Партія регіонів" і комуністами, вимагає відставки міністра МВС та навіть вимагає звіту президента України Віктора Януковича перед верховною Радою України в переговорах з президентом Росії Володимиром Путіним в Москві.

З 14 по 16 березня 2013 по країні пройшли марші і мітинги за участю перших осіб Парламентської опозиції - Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Віталія Кличка за зміну влади. В цей же час (14 березня) Кличко зустрічається з заступником Державного секретаря сполучених Штатів Вільямом Бернсом. Кличко запропонував Держдепу ввести санкції проти української влади, а 15 березня лідер "УДАРу" обговорювали це ж питання в Брюсселі в ході зустрічей з керівниками європейських структур. Влада Януковича, бачачи його активність, намагалася з ним домовитися, але Кличко залишився в опозиції, і продовжив з іншими лідерами проводить мітинги і акції за відставку Януковича по всій країні.

На той період (весна-літо 2013 року) рейтинги в Кличка були на піку - Київський міжнародний інститут соціології навіть передбачав йому перемогу на президентських виборах, якби вони відбулися найближчим часом (президентські вибори повинні були відбутися в 2015 року).

Він навіть почав виборчу кампанію, але 24 жовтня 2013 року Верховна Рада внесла поправки в Податковий кодекс, а президент Віктор Янукович підписав Відповідний закон, згідно Яким особа, яка має право постійного проживання на території іншої держави, не рахується проживають на території України. А в законі про вибори президента є норма, згідно з якою на пост глави держави може балотуватися громадянин, Який "постійно проживає на території України протягом 10 років". Віталій Кличко визнав, що у нього є посвідка на проживання в Німеччині (в 2012 він заробив в ФРН 40 мільйонів гривень, сплатила податки і відповідно отримав право проживання на території ФРН), але вказав, що вже 10 років проживає в Україні. Відмовився він від цієї спокусливої можливості (посвідки на проживання) в лютому 2014 року.

Віталій Кличко не звик так швидко здаватися, і за підтримки інших опозиційних сил спробував в судовому порядку оскаржити закон (аргументуючи його прийняття порушенням регламенту і фальсифікацією), але тоді з'явився більш значуще питання - уряд Миколи Азарова оголосило про двох-тримісячної відстрочення підписання вже узгодженого документа про асоціацію України з Євросоюзом.

21 листопада 2013, за іронією долі (в річницю Майдану 2004 року) на Майдані Незалежності в знак протесту проти рішення влади про припинення підготовки до підписання угоди зібрався новий Майдан.

З початком євромайдану глава партії "УДАР" Віталій Кличко спільно з Арсенієм Яценюком "Батьківщина" і Олегом Тягнибоком "Свобода" очолив масові акції протесту, які закликали до імпічменту і звинувачують Януковича в зраді національних інтересів.

Це був "зоряний час" Кличко-політика - в той період, де б він не з'являвся його буквально мало не розбирали на сувеніри (причому як прихильники євромайдану, так і антиМайдану), а його висловлювання (особливо неформальні розмови в натовпі з мітингувальниками) розтягували на цитати, багато увійшли в історію:

- 22 листопада 2013 прямому ефірі передачі "Шустер LIVE" на телеканалі "Інтер" на всю країну прозвучало казусна заява глави "УДАРу", яка просто підірвала інтернет - Кличко розповів про погляді в завтрашній день: "А сьогодні в завтрашній день не всі можуть дивитися. Вірніше, дивитися можуть не тільки все, мало хто може це робити ".

- 1 грудня 2013 українці обговорювали, як лідер партії "УДАР" намагався заспокоїти натовп мітингувальників і запобігти спробам штурмувати будівлю Адміністрації Президента - закликав протестуючих піти з Банкової і повернутися на Майдан, називаючи те, що відбувається "провокацією". Але найбільше народ зачепило, як Кличко обматюкав активіста євромайдану за те, що той прийшов на мітинг п'яним.


В цей же день Кличко у відповідь на запитання одного наполегливого мітингувальника, емоційно зізнався в "любові" до тодішнього міністра внутрішніх справ Захарченко: "Я його люблю, б..дь, цього Захарченко, б..дь».
 

Крім участі в акціях на підтримку євроінтеграції, Кличко виходить на світову політичну арену - він зустрічається з впливовими політиками ЄС і США, обговорює з ними насильницькі дії режиму Януковича, його "злочину проти власного народу", введення санкцій проти Віктора Федоровича, запрошує представників урядів інших країн відвідати Україну "щоб отримати об'єктивну картину ситуації в Україні".

З цього моменту світ уже знає нового Кличко - НЕ боксера, а політика.

У лютому 2014 Віталій Кличко взяв участь в 50-й Мюнхенській конференції з питань безпеки та обговорив політичну ситуацію в Україні з впливовими міжнародними політиками, зокрема, з Держсекретарем США Джоном Керрі та його помічницею Вікторією Нуланд, сенатором Джоном Маккейном і іншими членами делегації Конгресу США , а також з Генсеком ООН Пан Гі Муном, президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, міністром закордонних справ Німеччини Франком- Вальтером Штайнмайером, з міністром закордонних справ Італії Еммою Боніно.

25 лютого 2014 стартувала компанія дострокових президентських виборів, намічених на 25 березня. Спочатку Кличко планував балотувався в президенти і мав шанси на перемогу, але в березні зняв свою кандидатуру на користь Петра Порошенка і заявив, що буде балотуватися в мери Києва. В результаті альянсу Кличко-Порошенко виграли обидва кандидати - 5 червня Кличко позбувся мандата депутата (ВР на прохання самого Кличка проголосувала за відповідне рішення) і прийняв присягу мера, а 25 червня 2014 року президент України Петро Порошенко призначив його головою Київської міськдержадміністрації (КМДА). Тобто з цього моменту Віталій Кличко займав дві посади (одну виборну, другу - за призначенням), як це склалося ще з мерства Олександра Омельченка в Києві.

23 січня 2015 року Віталія Кличка обрали головою Асоціації міст України.
28 серпня 2015 року, напередодні місцевих виборів, партія "УДАР" і Блок Петра Порошенка "Солідарність" провели об'єднавчий з'їзд, на якому Віталій Кличко був обраний головою партії "БПП Солідарність".

16 листопада 2015 на місцевих виборах Кличко переобрався і впевнено переміг. Після ухвалення 1 травня 2016 р новій редакції Закону про держслужбу покинув пост глави партії "БПП Солідарність" (чиновники категорії "А" втратили право суміщати роботу у виконавчій владі з членством у партіях).
 
До літа 2019 го у Кличка не виникало серйозних проблем з центральною владою. Він спокійно інспектував дороги, будував мости, катався на велосипеді, боровся з МАФами і регулярно їздив в закордонні відрядження. Все змінилося з приходом до влади президента Володимира Зеленського.

Першим ударом "під дих" для Кличка стали дострокові парламентські вибори, до яких він виявився абсолютно не готовий. Його дітище - партія "УДАР" - залишилася ні з чим, і висунув своїх кандидатів тільки на мажоритарні округи.

Але розвал партії - ще не найстрашніше для Кличка на тлі загрози втратити посаду голови Київської міської державної адміністрації. Кілька разів він з цього приводу зустрічався з керівником Офісу президента Андрієм Богданом, і один раз з президентом Зеленським (10 липня 2019), який підтвердив йому перспективу відставки і вказав на своє бажання поставити на цю посаду свою людину.

24 липня президент Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації, але уряд Володимира Гройсмана відставку Кличко розглядати відмовилося.

Повернулися до цього питання після затвердження Радою складу "нового" уряду на чолі з прем'єр-міністром Гончаруком. Буквально на наступний день після голосування за Кабмін 30 липня керівник Офісу президента Андрій Богдан нагадав Кабінету міністрів про бажання президента Зеленського звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА.

4 вересня 2019 року уряд Гончарука підтримав рішення про звільнення Віталія Кличка з посади голови голови КМДА. Тепер залишалося справа - рішення президента.

Кличко назвав рішення Кабміну незаконним і подав 30 вересня 2019 позови до суду.
У підсумку вся ця історія з відставкою Кличко з посади закінчилася нічим, за інформацією зі ЗМІ глава ОП Андрій Єрмак нібито переконав Зеленського не звільняти Віталія Кличка з посади голови КМДА. Приводом для "турботи" Єрмака про Кличко було особисте прохання адвоката президента США Трампа Рудольфа Джуліані, озвучене на їх зустрічі в Мадриді 2 серпня 2019.

4. Бізнес, активи, доходи

Декларація:

Серед членів сім'ї в декларації мера Києва вказані дружина Наталя Єгорова і троє дітей. Подружжя проживає в квартирі брата мера Володимира площею 43,6 кв. м.
Сам Кличко з 2005 року володіє квартирою в Києві площею 251,8 кв. м, а його дружина з 2013 року - будинком відпочинку в  Київській області площею 785,5 кв. м і вартістю 3,6 млн гривень, а також ділянкою на 2,5 гектара.

Майно:

У декларації Кличко колекція годинників: антикварний мармуровий французький годинник 2-ї половини ХІХ століття Jacques Murray & Co, 2 пари чоловічих годинників IWC, 2 пари чоловічих годинників Mont Blanc і 3 пари чоловічих годинників Frank Muller.

Його дружині належать ювелірні прикраси і годинник Bvlgari, Van Cleef & Arpels, Piaget і Tiffany. У родині є рояль Yamaha за 960 тисяч гривень.

Машини:

У гаражі у київського міського голови мотоцикл Fine Custom Puncher 8.125-4 і причіп-платформа Ironhorse Widebody.

А ось дружина політика їздить на Toyota Sequoia 2014 року випуску за 1,3 млн гривень і Land Rover 2013 року випуску за 640 тисяч гривень.

Цікаво, що раніше в декларації політика було дев'ять велосипедів. Ціла колекція велосипедів марки Scott, Coratec і Cannondale була в декларації політика з 2014 року.

5. Скандали/компромат

Віталій Кличко і кримінальні авторитети

За інформацією з ряду ЗМІ, пробитися до великої слави і стати великими спортсменами братам Кличкам допомогли кримінальний авторитет, керівник найбільшої бандитського угруповання в Україні Віктор Рибалко (на прізвисько "Рибка"), що втік до Росії і колишній газовий магнат - глава "Нафтогазу України", київський депутат (згодом - злодійкуватий керівник Держуправління справами, горезвісної ДУСі) Ігор Бакай.
За непідтвердженими даними, між братами Кличками, Бакаєм і "Рибкою" була укладена угода, згідно з яким глава "Нафтогазу" і кримінальний авторитет вкладають гроші в спортивну кар'єру Кличко і підшукують їм промоутера зі світовим ім'ям, а спортсмени, в свою чергу, повинні були довічно виплачувати їм половину з усіх своїх доходів: гонорарів, отриманих за бої, рекламну діяльність, книговидавництво і ін.

В інтернеті навіть є відео, де Кличко разом з Рибалко ведуть переговори з американським промоутером Доном Кінгом. Правда, угода не відбулася через апетити останнього і "провідником" для братів Кличко в професійний бокс став німецький промоутер Клаус-Пітер Коль, а "другим" будинком - Німеччина, клуб "Юніверсум". І дійсно, професійний дебют Віталія Кличка як боксера відбувся 16 січня 1996 року в німецькому клубі "Юніверсум".

У 2002-му Віталій і Володимир приїхали в Рівне, щоб підтримати Ігоря Бакая на парламентських виборах, але присутність зірок боксу не допомогло, і Бакай програв. Через два роки, після "Помаранчевої революції", побоюючись корупційних розслідувань, він виїхав до Росії, отримавши там громадянство. І вже звідти почав вимагати від Кличка повернути йому вкладені в їх розкрутку кошти, а також виконати умови укладеного з ними угоди. Всього "набігли", за словами втікача, 162 мільйони доларів. У 2017 році Бакай був заарештований в Росії за шахрайство.

Доля іншого "благодійника" склалася більш трагічно - навесні 2005 року, коли Рибалко прилетів з Голландії до Києва, і через кілька днів, як він заявив, що має намір вимагати з Бакая і братів Кличків свою частку в 40 мільйонів доларів, він був розстріляний в центрі Києва на вулиці Івана Франка, в трьохстах метрах від квартири Віталія Кличка. Своє знайомство з Ігорем Бакаєм та Віктором Рибалко, Віталій Кличко не спростовує, але заперечує їх участь в становленні кар'єри братів.

У грудні 2013 року начальник головного слідчого управління МВС України Микола Чинчин в рамках розслідування справи про побиття Тетяни Чорновол звинуватив Віталія Кличка в причетності до кримінальних угрупувань. Лідер партії "УДАР" назвав ці звинувачення брехливими і безпідставними, і подав на Чінчіна позов до суду. Печерський райсуд Києва в березні 2014 частково задовольнив позов Кличка - визнав такою, що порочить честь і гідність інформацію, поширену відповідачем, про причетність Кличко до кримінальних угруповань, але відмовив в публічних вибаченнях з боку МВС.

Еротична фотосесія братів Кличко

Еротичну фотосесію з майже голими братами Кличками під назвою "Sexy Klitschkos", опубліковану в 2003 році в німецькому журналі "MAX", Віталію Кличку згадували довго. Особливо про неї згадували в період виборчих компаній.

На фото брати-спортсмени, повністю без одягу, обіймають один одного і позують у відвертих позах, прикриваючись м'якими вафельними рушниками. В цілому фотосесія витримана в жанрі легкої гей-еротики, що відповідають концепції журналу "MAX", орієнтованому на бі- і гомосексуальну аудиторію.

Любовні пригоди Віталія Кличка

У 2013 хакери виклали в мережу поштове листування і фотографії нібито з особистого архіву мера Києва (на той період лідера партії "УДАР"). Як повідомляли українські ЗМІ, у колишнього боксера, крім дружини, є любовні зв'язки на стороні з численними дамами і навіть позашлюбні діти.

У ЗМІ писали, що роман Кличка з Ганною Бастон тривав не менше чотирьох років.

Одночасно з Ганною Бастон Віталій Кличко мав стосунки з Зоряною Вишинський, яка, за інформацією зі ЗМІ, народила від нього в 2013 дитину і переїхала в Росію, побоюючись за свою безпеку (за словами Вишинського, представники СБУ, які опікали мера української столиці, наказали їй не патякати зайвого).

Крім перерахованих вище дам, в архівах хакерів були відомості і про інші любовні зв'язки, в тому числі, і з дівчатами "за викликом". Тоді злита в мережу особиста інформація порядком вивела політика з себе, і Кличко оперативно відповів зловмисникам на своїй сторінці в Facebook: "Покидьки зламали мою пошту. Виправдовуватися не буду, принаймні - я не ГЕЙ! Дайте спокій дитини. Він ні в чому не винен"!

Але як тільки новина потрапила в медіа, запис зникла. Замість неї з'явився інший статус: "Друзі! Сторінка знову під моїм контролем. Попередні пости (після того, де я кличу всіх на Майдан сьогодні ввечері) написані провокаторами і негідниками. Мене це не зупинить".

Сім'я Віталія Кличка вистояла, незважаючи на поширення компромату. З тих пір мер Києва досить оригінальним способом став приховувати своє особисте життя від журналістів, наприклад на питання журналістки ТСН про дружину, Віталій Кличко виявив бажання поцілувати журналістку. 

Інтимний бізнес в будинку Кличко

Журналісти програми "Гроші" (телеканал "1 + 1") з'ясували, що в будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 30/10, де в елітному пентхаусі проживає мер Києва Віталій Кличко, на першому поверсі і в підвальному приміщенні вже багато років діє "публічний будинок "під вивіскою стриптиз-клубу Rio.

І більш того, висунули думку, що правоохоронні органи тому і не чіпають заклад, так як знають, що до роботи столичних борделів "під прикриттям" причетні мер Віталій Кличко, його кум - екс-депутат, почесний президент Київської міської організації Федерації боксу України Артур Палатний і рідний дядько столичного градоначальника - Олександр Булин, який довгий час був у складі засновників фірми "Ігрові технології", яка, по суті, була тим самим клубом Rio, і до недавнього часу перебувала за цією ж адресою.
За словами колишнього члена партії "УДАР" Костянтина Бідового (який довгий час був офіційно помічником мера Кличко), після того, як в Україні заборонили гральний бізнес, в 2002 р Rio перепрофілювали в "стрип-клуб Артура Палатного". Це сталося через рік після того, як брати Володимир і Віталій Клички побудували на даху цього ж будинку розкішну мансарду, де мер живе і понині. Більш того, Бідовий стверджує, що у Палатного і мера столиці зібраний відеоархів компромату на політиків і силовиків, які відпочивали в клубі Rio в компанії стриптизерок.
Історія з клубом - це не справа давніх років, 26 липня 2019 року екс-радник голови МВС нардеп Ілля Кива звернувся до глави поліції Києва Андрію Крищенко з проханням перевірити законність знаходження вже багато років "будинку розпусти Rio" за адресою вул. Богдана Хмельницького 30/10.

З приходом нової влади в 2019 році у Кличка почався складний період - практично що не місяць, то гучний скандал. "Наїжджають", як то кажуть, з різних сторін - і політики, і депутати Київради, і активісти, і навіть підрядники, з якими співпрацював мер по будівельних майданчиках Києва. Перерахуємо найгучніші:

19 квітня 2019 року року правоохоронці зайнялися питанням будівництва Великої Окружної дороги. Їх зацікавила інформація в сюжеті ТСН про те, що при будівництві цієї дороги в 2016 році посадові особи підрядних підприємств привласнили бюджетні кошти, і столичній владі довелося значно збільшити кошторис і "дістати" з бюджету міста майже в три рази більше грошей, ніж планувалося. В результаті ГУ Нацполіціі в Києві відкрило кримінальну виробництво (під №42019100000000293), а мера Києва, який регулярно викладав відеосюжети з інспекцією будівництв, колеги почали дорікати в "розпилі" бюджету.

З травня 2019 року прокуратура Печерського району Києва розслідує кримінальну справу (№42019000000002358) за фактом заволодіння грошовими коштами, призначеними для будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар, причому "в особливо великих розмірах". У справі Віталій Кличко не фігурує, але ЗМІ пишуть, що завдяки його корупційним схемам у тендері на будівництво перемогла компанія ВАТ «Київметробуд», на яку СБУ вже на той момент розслідувала справу. І що Кличко був покровителем в отриманні авансу в розмірі 95% (2,6 мільярда гривень) і його нецільового використання, а так само в "переведенні в готівку" через підконтрольні Кличку і його першому заму Поворозника комерційні структури. Зараз розслідування проводить група прокурорів ГПУ і справа перебуває на контролі у керівництва Офісу Генпрокурора.

У травні 2019 року слідчі Головного слідчого управління Нацполіціі на підставі повідомлення Державної аудиторської служби України почали досудове розслідування розкрадання бюджетних коштів на будівництві Подільського моста в Києві на суму понад 80 мільйонів гривень. Встановлено, що посадові особи розпорядника бюджетних коштів, генпідрядник і ще кілька підприємств налагодили схему розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення обсягів і вартості робіт при будівництві. І знову злі язики заговорили про розкрадання під носом (або під заступництвом) Кличко.

У червні 2019 року Державне бюро розслідувань (ДБР), а за ним і Головне слідче управління (ГСУ) Нацполіціі відкрили кримінальне провадження за фактом можливого привласнення 11 міліонів гривень бюджетних коштів чиновниками Київської міської державної адміністрації при зведенні моста між парками "Хрещатий" та "Володимирська гірка "(так званого" Моста Кличко "). Слідчі підозрюють основних фігурантів - службових осіб КМДА та КП "Інженерний центр" (комунальне підприємство Київміськдержадміністрації, визначене за розпорядженням Кличко замовником робіт) в зловживанні службовим становищем, що призвело до масштабних втрат бюджетних коштів.

18 липня 2019 року ГБР відкрило два досудових розслідування проти мера Києва Віталія Кличка за можливі "земельні махінації". Перше виробництво стосується угоди КМДА з "Роялті Тетрабуд", що отримала 0,14 га землі на проспекті Перемоги в Києві для будівництва та експлуатації житлового будинку. Друга - за фактом можливих незаконних дій Київського міського голови Кличко під час укладання договору оренди земельної ділянки для обслуговування та експлуатації адміністративного будинку на вул. Ямській, 23-Б у Голосіївському районі Києва з компанією "Техномонтажплюс".

26 липня 2019 року Печерський районний суд Києва заарештував нежитловий будинок площею 1 419,3 кв. м (розташований за адресою вул. Богдана Хмельницького, 34Б, поруч з готелем братів Кличко), аукціон на придбання якого виграла компанія Володимира Кличка, брата міського голови Віталія Кличка. Заарештували на вимогу ГБР, яке вело справу про можливе заволодіння майном територіальної громади Києва. Місяцем раніше (наприкінці червня 2019 роки) телеканал "1 + 1" випустив сюжет, де стверджувалося, що брати відібрали будинок у киян для складу і кухні власного готелю "11 mirrors". Брати Клички подали на телеканал до суду, але їх цивільний позов був відхилений.

У серпні 2019 року Національне антикорупційне бюро (НАБУ) почало розслідування щодо можливого підкупу голови офісу президента Андрія Богдана в інтересах мера Києва Віталія Кличка. У вересні 2019 року Кличко судиться з Богданом, прем'єром Гончаруком та Кабміном. Приводом для позову стала спроба звільнити його з посади голови КМДА. Богдана, тоді ще керівника Офісу президента, Кличко звинуватив в тому, що той перевищив свої повноваження, відправивши листа до Кабміну, на підставі якого уряд запропонував президенту звільнити Кличко з посади, а Кабмін на чолі з Гончаруком - в протизаконних діях і зажадав від Гончарука скасувати відповідне подання.

18 жовтня 2019 НАБУ за зверненням депутатів Київської міськради відкрило кримінальне провадження про можливу державну зраду і розкрадання державних коштів мером Києва Віталієм Кличком і його двома заступниками під час забудови столиці. Кличко звинуватили в розкраданні коштів при реконструкції Шулявського мосту, самовільного захоплення земельних ділянок, несанкціонованої забудови та незаконну реконструкцію житлових і нежитлових будівель в Києві.

У розпал пандемії коронавірусу (6 травня 2020 року) голова КМДА Віталій Кличко підписує розпорядження про виділення понад 136 мільйонів гривень на реконструкцію Пейзажній алеї (причому кошторис збільшили зі 110 мільйонів). Це викликало справжню хвилю обурень серед столичних політиків. Кличко дорікають: збільшення вартості реконструкції майже на 20 мільйонів гривень і розтрату грошей з місцевого бюджету на другорядні об'єкти, тоді як у міста, за твердженням столичних чиновників, мільярдні втрати в зв'язку з пандемією коронавируса і фінансування був позбавлений цілий ряд важливих інфраструктурних проектів.
У травні 2020 року депутати Київради звинуватили Кличко в багатомільйонній "автобусній афері". Як стверджує депутат Київради і заступник голови постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Святослав Кутняк, цю закупівлю київський голова хотів зробити в обхід тендеру через фірми- "прокладки" і "накрутити" при цьому майже 10 мільйонів євро.
14 липня 2020 року в ЗМІ обговорювали великі розкрадання з міського бюджету мером столиці Кличком і фактично монопольним генпідрядником на будівництво і реконструкцію комунальних підприємств Києва, негласно званим "смотрящим" по Києву, Денисом Комарницьким, які виявила Аудиторська служба України після звірки розрахунків генпідрядника з будівництва Подільського моста. Служба виявила виявили розбіжності більш ніж в шість мільйонів гривень.

Через два тижні депутат від "Слуги народу" Гео Лерос передає в НАБУ і журналістам Bihus.Info матеріали, що свідчать про корупційній змові Кличка з вищезазначеним Денисом Комарницьким і його партнером - нардепом Миколою Тищенко, і ім'я Кличко виявляється замішаним у великому корупційному скандалі на мільярди гривень . Офіс Генпрокурара повідомив, що факти розслідують в НАБУ, Нацполіціі і СБУ.
Крім цього 30 липня 2020 року на засіданні Київради депутат Олександр Пабат звинуватив мера столиці Віталія Кличка в передачі мільярдів гривень сумнівним фірмам Дениса Комарницького. Кличко цю заяву спростувати не зміг.

У серпні 2020 року депутати Київради виклали на Кличка "транспортний компромат". На думку першого заступника голови постійної комісії Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами, депутата Київради Прохора Антоненка, в КМДА вдало працює вибудувана схема з розкрадання бюджетних коштів з пасажирських перевезень і курує цю схему Кличко. Також депутат заявив, що столичний градоначальник зацікавлений в роботі перевізників в "сіру", особливо тих, хто працює без ліцензії, так як отримує з них "відкати". З цієї ж причини Кличко, який рік відкладає впровадження е-квитка в Києві.

Але це дрібниці в порівнянні з обвинуваченням субпідрядника по будівництву Подільського моста (ТОВ "Інжинірингова бруківка компанія" - "ІМК"), яка подала 11 серпня 2020 року в ГБР заяву, в якій звинуватила мера Києва Кличко в організації силового тиску з метою примусити безоплатно віддати належне їм майно, а саме 12 вантів, які були придбані компанією для будівництва Подільського моста, а також в пособництві генпідряднику будівництва - ТОВ "Еко-Буд-Трейд", який не розрахувався за ванти і виконані на об'єкті роботи з осені 2019 року (за даними субпідрядника, борг становить близько 200 мільйонів гривень). З цією метою, на думку заявника, Кличко спільно з начальником Нацполіціі Києва А. Крищенко надає на компанію силовий тиск, використовуючи своє службове становище, і примушує безоплатно віддати належні їм майно.

6. Особисте життя

Сім'я мера Києва більшу частину часу перебуває за кордоном. У Німеччині Наталія будує кар'єру співачки і займається благодійністю, там же в міжнародній школі навчається молодший син Єгор. Середня дочка Єлизавета-Вікторія вчиться в Сполученому Королівстві. Найстарший Єгор вивчає бізнес-менеджмент в Великобританії. Проте, Кличко переконаний, що його діти повернуться і будуть жити в Україні.

Син Єгор Кличко - заявив, що йде в мери Києва. Папа благословив.

Молодший син Віталія Кличка, Максим-Олександр вже вище свого дядька - Володимира Кличка, ріст якого - 198 см).

Дочка Кличко - Єлизавета-Вікторія теж дружить зі спортом - зі школи серйозно захоплюється баскетболом і волейболом.

7. Хобі та інтереси

Дайвінг та гра у шахи.

8. Сайти та профілі в соцмережах

Профіль у Facebook 

Профіль у Twitter 

Сайт 

9. Медіасканер

Кличко про конфлікт із Зеленським і ЗеКомандою. Інтерв'ю DW | DW Ukrainian

Віталій Кличко: про себе, Столара, Суркіса, Фірташа і завтрашній день // Рольові Ігри №3

Суботнє інтерв’ю | Віталій Кличко, міський голова Києва

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2