последние новости в Украине останні новини в Україні

Найєм Мустафа

Український політик і журналіст. З листопада 2014 року народний депутат Верховної Ради України VIII скликання (БПП). Член Політичної ради партії ДемАльянс.

Дата народження: 28 июня 1981р.

Місце народження: Кабул, Афганістан. Етнічний пуштун. Мати Мустафи померла, коли йому було три роки. Батько був заступником міністра освіти. У 1989 р Мустафа переїхав разом з ним в Москву, а в 1990 р - до Києва.

Освіта:

У 1998 році він закінчив технічний ліцей в Шевченківському районі Києва, а в 2004 - факультет авіаційних і космічних систем Київського політехнічного інституту.

Сімейний стан: Син Марк-Міхей (2008 р.н.) від Анастасії Іванової.

Кар'єра:

Осінь 2004 року - липень 2005 року - інформаційне агентство «Контекст-Медіа», кореспондент відділу «Київські новини».
Липень 2005 - червень 2007 року - кореспондент російськомовної української газети «Коммерсант».
З січня 2006 року - кореспондент і автор журналістських розслідувань інтернет-видання «Українська правда».
У липні 2007 року став редактором-спецкореспондентом програми «Свобода Савіка Шустера», що виходила спочатку на каналі «Інтер», з 2008 року - на каналі «Україна» вже під назвою «Шустер live», а з 2011 року - на «Першому національному» .
Листопад 2009 - грудень 2010 року - ведучий і автор програми «Чорне і біле» виробництва продакшн-компанії «Савік Шустер Студія» на каналі «ТВі».

У січні 2011 року продовжив співпрацю з компанією «Савік Шустер Студія» на гонорарної основі і став провідним і автором нової програми «After live» на «Першому національному» про закулісся політичного ток-шоу «Шустер live». У лютому того ж року покинув проект через те, що з програми вирізали синхрон Савіка Шустера про розмову з Сергієм Льовочкіним про перехід Шустера на "Перший національний". Сам Шустер пояснив заяву Найєма пошуками "ворогів з високим рейтингом" і запевнив, що "After live" залишиться в ефірі, але з іншим ведучим - Георгієм Тихим.

Вересень 2011 - квітень 2013 - провідний щоденної програми «Сьогодні. Про головне »на каналі« ТВі », звільнився разом з більшою частиною журналістів телеканалу через конфлікт з новим менеджментом.

Став одним з ініціаторів створення інтернет-телеканалу «Громадське телебачення» ( «Общественное телевидение»), який вийшов в ефір 22 листопада 2013 року.

Політична діяльність:

У жовтні 2014 року Мустафа Найєм разом з Сергієм Лещенком, Світланою Заліщук пройшли до Верховної Ради за списком «Блоку Петра Порошенка. Найєм був обраний заступником голови фракції.

У лютому 2015 увійшов до міжфракційну парламентську групу «Єврооптимісти».

В цей же час разом з Сергієм Лещенком став викладачем на півставки на кафедрі медіакомунікацій і кафедри журналістики Українського католицького університету у Львові.

З середини липня 2015 року стало куратором створення патрульної поліції в Закарпатті від колегії МВС.

У 2015-2016 році брав участь в заходах "Руху за очищення" голови Одеської обласної адміністрації Михайла Саакашвілі. Влітку 2016 року у його основі виникло дві політичні групи, в результаті скоординованих навколо партії "Демократичний альянс" і колишній заступник генпрокурора Давида Сакварелідзе і Віталія Касько.

У липні Мустафа Найєм вступив в партію "Демократичний альянс" разом зі Світланою Заліщук, Сергієм Лещенком і позафракційним депутатом Вікторією Пташник, був обраний до складу політради. Оголосив про складання з себе повноважень заступника голови фракції "Блок Петра Порошенко", вирішивши залишитися в БПП для збереження мандата. У листопаді 2016 року виключений зі складу делегацій України в Парламентській Асамблеї НАТО і ОБСЄ.

У березні 2019 року разом з колегами Лещенком і Заліщук заявили рпо вихід з фракції БПП і говорили про підтримку Анатолія Гриценка на виборах президента 2019 року.

Декларації:

За 2017 рік народний депутат Мустафа Найєм задекларував 480,5 тисяч гривень доходів.

При цьому заробітна плата народного депутата становила 227,7 тис. Гривень, на забезпечення депутатської діяльності Найєм отримав 252,8 тис. гривень річних.

Як свідчать дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, Найєм також задекларував готівку грошові кошти в розмірі 10 тисяч гривень.

На рахунку в Укргазбанку у Найєма розміщено 30,9 тис. Гривень (в декларації за 2016 рік банківського рахунку у нього не було).
У власності Найєма знаходиться 20% квартири в Києві площею 63 кв.м.

У жовтні 2016 року депутат придбав автомобіль Honda Accord 2008 року випуску за 364 тисяч гривень.

Він володіє правом на торговельну марку "Найєм Мустафа".

За 2014 рік Найєм задекларував 618 тис. Гривень доходів, за 2015 рік - 188,2 тис. Гривень, а за 2016 рік - 208 тис. гривень.

Скандали і конфлікти:

13 грудня 2010 року Мустафу Найєма затримали співробітники підрозділу "Беркут", пояснивши це тим, що він "лицо кавказской национальности". У той же день його відпустили з Подільського райвідділу міліції. 14 грудня він написав статтю "Ксенофобія не повинна стати обличчям української національності" з описом подій і вимогою звільнити співробітника, який його затримав і не побажав принести свої вибачення.

16 грудня завершилося службове розслідування, яке встановило, що міліціонер в спілкуванні з журналістом дозволив собі некоректні висловлювання на його адресу, за що йому було оголошено сувору догану.

У жовтні 2014 року, в ефірі одного з українських телеканалів кандидат в депутати Мустафа Найєм заявив, що не бажає працювати в парламенті за зарплату. На його думку, прожити в Києві на такі гроші неможливо. "Депутатського окладу (6500 грн.)

Недостатньо, щоб прожити в Києві. А всіх моїх заощаджень і неотриманих гонорарів, за моїми підрахунками, вистачить максимум на 7-8 місяців. Всякого роду" фракційні доплати за лояльність "і" платні послуги "я не розглядаю як можливість заробітку.

Тому, по-перше, ми піднімемо питання про скасування урізання депутатської зарплати. А по-друге, я буду шукати спосіб заробляти гроші в рамках нинішнього законодавства, про що докладно відзвітуюся в своїх деклараціях ", - написав у Фейсбуці Мустафа Найєм, ніж розбурхав про бщественность, оскільки ще недавно журналіст критикував необгрунтовано високі парламентські зарплати.

У березні 2015 року Мустафа Найєм був одним з учасників конфлікту навколо "Укрнафти" і "Укртранснафти". Верховна Рада 19 березня прийняла поправки в закон про акціонерні товариства, які позбавили губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського контролю над "Укрнафтою".

Ця законодавча ініціатива була внесена для врегулювання ситуації з виплатою дивідендів. На той момент держава володіла 50% плюс 1 акцією "Укрнафти" і зазнавало проблеми з проведенням зборів акціонерів компанії, оскільки їх ігнорірувалі представники групи "Приват" Коломойського, якому належало 42% акцій "Укрнафти".

В результаті виникла проблема з розподілом приватної прибутку і виплати дивідендів. Коломойський заявив, що це рейдерське захоплення, і для цього будівлю "Укрнафти" обнесли металевою огорожею. Найєм ввечері 22 березня спробував пройти в будівлю "Укрнафти", проте заблокували його збройні люди відтіснили його від входу, не давши пройти.

При цьому до народного депутата була застосована фізична сила, про що він написав у поданому в міліцію заяві. Пізніше під об'єктивами камер Найєм вступив в словесну перепалку з губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським.

У січні 2016 року колишнього головного редактора Громадське ТБ Романа Скрипіна звинуватили в привласненні грошей Громадського. У свою чергу Роман Скрипін написав на своїй сторінці в Facebook, що з сейфа Громадського його співробітники неодноразово "брали в борг". Одним з них був народний депутат Мустафа Найєм. В ефірі телеканалу 112 Україна Найєм підтвердив факт того, що раніше взяв у борг гроші з каси Громадського ТБ. "Роман Скрипін - шанований мною друг. Кажу це щиро, без іронії. Я до нього ставлюся з дуже великим пієтетом - у мене мозок двоїться. Дійсно, я взяв колись тисячу доларів з каси" Громадського ". П'ятсот доларів я повернув, 500 - повинен досі ", - повідомив Найєм.

У грудні 2017 року Нардеп Мустафа Найєм назвав прес-секретаря глави ГПУ Юрія Луценка Ларису Сарган "ідіоткою". Після затримання Міхеїла Саакашвілі до Луценка поїхав "Автомайдан». Народний обранець так висловився в сторону чиновниці через її поста про те, що генпрокурор країни не вдома, а на роботі.

Сарган не забарилася з відповіддю:

Увечері 30 квітня 2018 року в центрі Києва стався інцидент з ДТП. Депутат Мустафа Найєм стверджує, що не поступився дорогою автомобілю Mercedes Gelandewagen, порушував правила дорожнього руху, і викликав поліцію. Друзі водія побили політика. У Найєма зламана щелепа, він знаходиться в лікарні.

2 травня Шевченківський райсуд Києва призначив учасникам бійки Тімербулатова і Ахмету Саитова - нічний домашній арешт, громадянину РФ Магомеду-Саліху Саитова - цілодобовий домашній арешт. Як повідомили виданню "Кавказ.Реаліі" в прес-службі МВС України, всі троє - чеченці за національністю, уродженці України.

За інформацією правоохоронців, четвертий учасник бійки - Магомед-Амін Саитов - відразу після інциденту купив в інтернеті квиток на літак і полетів з Києва в Баку. Удар Найєму в обличчя, за попередніми даними, завдав саме він. Саитова затримували в Азербайджані, але пізніше відпустили під особисте зобов'язання. Генпрокуратура України звернулася до азербайджанським колегам з проханням про екстрадицію підозрюваного.

П'ятого учасника конфлікту поліція розшукує.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм не перебувала при виконанні своїх депутатських обов'язків під час сутички на дорозі 30 квітня, і назвав інцидент побутової сутичкою учасників дорожнього руху.

Нагороди:

14 травня 2010 року отримав премію «За поступ в журналістиці» (укр. За поступ у журналістиці) імені Олександра Кривенка.

Хобі:

Після КПІ Мустафа деякий час був ударником в групі, яка виступала в київських кафе, потім грав в театрі «Чорний квадрат».

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2