последние новости в Украине останні новини в Україні

Передерій Володимир

Замначальника ОМ ДФС

Заступник начальника Одеської митниці ДФС

Дата народження: 03.02.1969 року.

Місце народження: м. Київ.
 
Освіта:
1994 р. – Київський політехнічний інститут. Спеціальність – автоматизовані електротехнічні установки та системи, кваліфікація – інженер-електромеханік;
2006 р. – Київський національний університет внутрішніх справ. Спеціальність – правознавство, кваліфікація – юрист.
 
Сімейний стан: одружений, дружина – Передерій Оксана Олексіївна.
син - Передерій Богдан Володимирович.
 
Кар'єра:
 
Кар’єрні сходинки Володимира Передерія стрімко піднімали його до вершин митної служби, разом з тим, він опановував не лише професійні а й закулісні сторони роботи митниці.

Почав свою кар'єру Володимир Всеволодович ще в 1995 році на Київській митниці та за 2 роки виріс з інспектора до старшого інспектора.
04.1997 - 04.2004 – старший інспектор, головний інспектор, заступник начальника транзитно-вантажного відділу, заступник начальника митного поста "Гостомель", заступник начальника вантажного відділу №7, начальник вантажного відділу №7 Київської регіональної митниці;
04.2004  - 03.2005 – в.о. начальника, начальник Бориспільської митниці;
03.2005  - 05.2008 - головний інспектор, начальник відділу організації митного контролю Київської регіональної митниці;
05.2008 - 11.2008 -  перший заступник начальника Південної митниці;
11.2008 - 05.2009 - заступник начальника Управління контролю за переміщенням вантажів - начальник відділу контролю за переміщенням вантажів відділу Державної митної служби України;
05.2009 - 11.2009 - радник Голови Державної митної служби України;
 
Як бачимо, кар’єрний шлях Передерія був доволі стрімким і динамічним, адже на деяких посадах він затримувався всього лише на кілька місяців.
 
Такий тренд він зберіг до самого 2015 року, а саме:

11.2009 - 03.2010 - перший заступник начальника Дніпропетровської митниці;
04.2010 - 06.2010 - старший інспектор Київської регіональної митниці;
06.2010 - 08.2010 - начальник відділу митного оформлення №1 Ягорлицької митниці;
09.2010 - 11.2010 - в.о. начальника відділу митного оформлення №2 Дністровської митниці;
11.2010 - 01.2012 - заступник начальника відділу митного оформлення №1 митного поста «Котовськ» Південної митниці;
08.2012 - 09.2013 -заступник директора юридичного департаменту Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємства;
09.2013 - 08.2014 - заступник начальника управління державного нагляду та контролю Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємства;
08.2014 - 12.2014 - головний державний інспектор Київської митниці Міндоходів;
12.2014 – 01.2015 - Заступник начальника Дніпропетровської митниці ДФС.

В Дніпрі він не затримався і вже через місяць (січень 2015 р.) був переведений до Одеси на посаду заступника начальника Одеської митниці ДФС, де і працює дотепер.

Але попрацювавши чотири місяці він був відсторонений від посади в результаті внутрішнього розслідування ДФС, яке виявило ознаки контрабандних схем у роботі Передерія. В липні того ж року його поновили через рішення суду, але про це читайте далі.

Декларація про доходи: ні машини, ні квартири, ні коштовностей
 
Станом на сьогодні, пильними громадськими антикорупціонерами виявлено, що Передерій Володимир Всеволодович в 2016 та 2017 роках декларував недостовірну інформацію.

По-перше, згідно з декларацією Володимир Всеволодович досить скромна людина – немає в нього ні автомобіля, ні нерухомого майна. Єдина у родині машина Honda CR-V 2008 року випуску належить дружині. Проте, як стверджують одесити, в автобусах і маршрутках заступник начальника Одеської митниці не їздить.

По-друге, з моменту свого переведення на Одеську митницю і аж до 2017 року (тобто 2 роки) митник приховував від НАЗК відомості про своє місце проживання (хоча б на праві користування) в Одесі.

передерій декларація

Згодом, в уточненій декларації, митник виправив це, вказавши що з 1 січня 2017 року він орендував житло у Бураковської Надії Григорівни, тим самим накликавши на її голову проблеми. Річ у тому, що Надія Григорівна значилася в Департаменті праці та соціальної політики Одеської міської ради як особа, яка переміщена з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, що не володіє житлом і тому отримувала адресну допомогу.

А пан Передерій своїми уточненнями підвів її під судову справу, яка для пані Бураковської закінчилась легким переляком – суд ухвалив повернути виплачені кошти та покрити судові витрати.

Однак це не єдиний зв’язок митника з даною особою, але про це читайте у розділі “Скандали та розслідування”.

Коштовностей та цінних паперів Володимир Всеволодович не має, в лотерею не грає, призів не отримує. Живе на зарплату.

Згідно з декларацією за 2016 рік, сукупний родинний дохід становив 40 534 грн, з яких 13 089 грн - заробітна плата Володимира Всеволодовича на основному і єдиному місті роботи.

А вже в 2017 році на тій же посаді він заробив у 15 разів більше – аж 203 310 грн (близько 17 тис. на місяць).

Згідно з декларацією, мільйонів не має, лише готівкою 3800 доларів на чорний день (які до речі з’явилися у нього лише в 2016 році). Цікаво, що дохід того року був досить невеликий, а звідки взялася готівка можна лише здогадуватися.
 
Інші справи у дружини. Передерій Оксана Олексіївна з 2008 року володіє у Києві квартирою площею 140,3 м2. Працює у столичній брокерській компанії “УКРБРОКЦЕНТР”, яка займається  митним оформленням. Отже вся родина в митній темі.

Заробітна плата за основним місцем роботи – 38 645 грн, валюта у готівці – 28 000 доларів. Зважаючи на це, навіть доходу з депозиту родина не має.

Скандали та розслідування:

За перші місяці роботи на Одеській митниці Володимир Всеволодович встиг стати героєм журналістських розслідувань, внутрішніх перевірок ДФС та відомим багатьом депутатам Верховної Ради. Така популярність призвела до того, що вже в квітні 2015-го (через чотири місяці після призначення його на посаду) представники Головного управління внутрішньої безпеки ДФС навідались на Одеську митницю з внутрішньою перевіркою та знайшли низку порушень, в тому числі і з ознаками кримінальних.

Так, на території Одеської митниці були виявлені контейнери з контрабандою, але працівники не змогли перевірити вміст тих контейнерів, оскільки їх розташування заблокувало двері контейнера.

А ще два контейнери з контрабандою, які згідно з виявленими документами, мали бути на території митниці - зникли.

Як наслідок прокуратурою Одеської області на Передерія була відкрита кримінальна справа за ст.364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).

На цей резонансний інцендент з контейнерами зреагували народні обранці Міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль", які ініціювали перевірку діяльності виконуючого обов'язки начальника Одеської митниці Передерія Володимира Всеволодовича.

Внаслідок перевірки МДО “Депутатський контроль” було виявлено низку порушень, серед яких - надання Передерієм письмового розпорядження підлеглим начальникам митних постів, згідно з яким, вони були зобов'язані направляти товари для проведення митних формальностей тільки після його особистої письмової згоди, але таку згоду було неможливо отримати без хабара.
 
Про виявлені порушення, зі слів  депутатів “Депутатського контролю”,  вони повідомили Президенту, прем'єр-міністру та прокуратурі, але результати їх звернення для громади залишились невідомими.

Крім цього, при перевірці, за словами депутатів, був виявлений факт, що на Одеській митниці була організована схема з мінімізації митних платежів для імпортованих товарів народного вжитку. Для цього було задіяно низку фіктивних фірм відомого одеського підприємця Вадима Альперіна. Окрім того, що бюджет недоотримував від сплати митних зборів, під дахуванням Одеських митників ці фірми ще й ухилялися від сплати ПДВ.

Депутати також дізналися, що Передерій використовуючи службове становище, створював перешкоди для інших імпортерів тим самим сприяючи монополізації ринку компаніями Альперіна

Унаслідок цієї історії через чотири місяці перебування на посаді Передерій був відсторонений від виконання службових обов'язків.

Однак, через деякий час був поновлений на посаді за рішенням суду. Джерело "ОРД" повідомляло, що рішення про поновлення Передерія на службі було куплене Альперіним.
 
Це ще не все. Журналісти знайшли зв’язок між ним та власницею квартири, яку він безоплатно орендує (згідно з даними декларації) у Бураковської Надії Григорівни яка також має відношення до митної справи.

Річ у тому, що вона стала директором одеської компанії “ГАМА-ІНВЕСТ”, засновоною офшорною компанією зареєстрованою на Сейшельських островах “ЕСКАДО ЕКСПРЕС ЛТД”, бенефіціарним власником якої є громадянин Молдови Серебренніков Олександр.

До того ж основним видом діяльності фірми є надання в оренду вантажних автомобілів, вантажні перевезення та різні види оптової торгівлі. І починає вона керувати цією компанією саме тоді, коли на Одеську митницю прийшов Передерій. Що цікаво, , як розказав журналістам брокер та активіст Назар Ужвій, саме за Молдавський імпортно-експортний напрямок відповідає Володимир Всеволодович.

кведи

e3412948 f554 48ff afc1 fdbf92736f65

Брокер Назар Ужвій, який розмитнює автомобілі клієнтів на Одеській митниці, також часто стикався з проявами незаконних дій з боку Передерія.
Ужвій стверджує, що для того, аби проїхати через митний кордон великому вантажному автомобілю, необхідно сплатити щонайменше 50 євро. Якщо водії відмовляються - їм створюють перешкоди у вигляді додаткових перевірок, взяття зразків товару для експертизи і тому подібне.

Дещо подібне, стверджує Назар, відбувається з перезаїздом автомобілів з іноземною реєстрацію. З кожного авто вимагають від 30-50 євро. У цьому їм допомагають навіть місцеві мешканці, які проживають неподалік і створюють автомобілепотік для безперешкодного переоформлення за винагороду, яка йде по службовій ієрархії до Володимира Передерія.

По темі
Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2