последние новости в Украине останні новини в Україні

Рева Андрій

Міністр соціальної політики України

 

Вірний помічник, консультант та соратник Гройсмана, який вирішував незручні політичні та бізнесові питання у Вінниці, протягом тривалого часу заслужив право бути міністром в уряді свого патрона. Однак, чому ж його хочуть потіснити?

Народження: 7 липня 1966 року.

Місце народження: м. Богодухів, Харківська область.

Освіта: перша освіта Андрія Реви — військова. Військово-політичне училище протиповітряної оборони ім. Андропова він закінчив у колишньому Ленінграді у 1989 році з кваліфікацією офіцера з вищою політичною освітою. Разом з тим, його спеціальність дозволяла йому викладати суспільствознавство та історію.

Власне викладання історії у його рідній школі №27 міста Вінниці і було його першим робочим місцем.

Друга вища освіта – юридична, закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом у 2004 році.

Родина: дружина – Лариса Федорівна, вони познайомились під час роботи Андрія Реви вчителем у школі, де його майбутня дружина була викладачем молодших класів.

Подружжя має дочка Наталію (1991 р.н.) Дочка теж посвятила своє життя державній службі та працює юристом у відділі з роботи з нерухомістю у Вінницькій міській раді. Показово, що і її чоловік Олег Стапінчук — прокурор у Вінницькій обласній прокуратурі.

ЖИТТЯ ПІСЛЯ ІНСТИТУТУ

Андрій Рева ще будучи молодим викладачем історії вже проявляв політичні амбіції та влаштовував політичні акції. У 1991 році, коли викладачам та іншим працівникам соціальної сфери затримували заробітні плати, Андрій Рева організовував мітинги, на яких вимагав виплати заслуженої заробітної плати, та агітував інших викладачів приєднуватись. Писав колективні звернення та позови до суду на Міністерство освіти з вимогами відновлення прав викладачів.

Реальні результати його роботи на політичному поприщі були у 1995 році, коли завдяки такій активності він домігся переобрання членів вінницької вчительської профспілки, та навіть став головою цієї організації.

Через три роки, у 1998 вже балотувався у Верховну Раду за списками "Всеукраїнської партії трудящих". Однак, йому не пощастило тоді стати депутатом. Але це не зупинило його ентузіазму і вже наступного 1999 року він став заступником голови Вінницької міської адміністрації.

Такий старт дав неабиякі можливості Андрію Реві для реалізації його професійного потенціалу.

Уже через рік, в 2000 році він став заступником міського голови Вінниці Дмитра Дворкіса. Однак в цьому ж році Дворкіс на чергових місцевих виборах програв і відповідно, розпустив команду. Але Андрій Рева і тоді не розгубився і отримав посаду очільника управління праці та соціального захисту населення  в Замостянському районі міста Вінниці. Там він працював п'ять років.

РОБОТА НА ГРОЙСМАНА

Вже у 2006 році очільником Вінниці став молодий виходець із сім'ї підприємців Володимир Гройсман, який забрав до себе заступником Андрія Реву. Він був заступником з питань соціальної сфери та медичного обслуговування.

Читайте також: Від слюсаря до прем’єра: головні "досягнення" Гройсмана за 41 рік 

Однак на цій посаді йому довелось виконувати доручення різного характеру. Так, від самого початку роботи, на Андрія Реву було покладено серйозне та складне завдання – ліквідація ринків, які стихійно утворились на території Вінниці. Офіційно його місія полягала в налагодження комунікації з суспільством, але фактично він мав усі важелі щодо того, які ринки будуть функціонувати і хто там працюватиме.

Варто зауважити, що Володимир Гройсман, разом із батьком були відомі у місті підприємці. В окремих виданнях вказують, що роль Андрія Реви полягала у тому, щоб деякі ринки стали основними, а інші витіснити. Іншими словами — створити ідеальні умови для торгівлі родині Гройсманів. 

За деякими даними, в орбіту впливу Бориса Гройсмана та наближених до нього осіб входять вінницькі ринки, асфальтні заводи та багато інщих.

З цією місією Рева справився, хоча і не без проблем, місцеве населення, за підтримки пригноблених підприємців мало не зробили революцію шляхом масових пікетів та мітингів, але і тут Андрій Рева зумів домовитись з протестувальниками та владнати конфлікт.

Ще одна справа, яку Рева вирішив на користь родини Гройсманів, — питання шкільного харчування у Вінниці. Так, завдяки плідній роботі Андрія Реви, школи почали безперебійно отримувати все необхідне для того, аби школярі не мали проблем з харчуванням, звісно всі контракти були підписані з афільованими до Гройсмана компаніями, які і отримали майже монопольне положення.

Також однією із заслуг Реви на своїй посаді є реформа житлово-комунальної служби, а саме ЖЕКу, згідно з якою багатоквартирні будинки передавались під відомство однієї конкретної компанії – ТОВ "ЖЕО", яка була посередником між споживачами та постачальником комунальних послуг. Таким чином, компанія отримувала відсоток від кожної платіжки. До того ж, компанії які надавали послуги були пов'язані з Гройсманом.

Більше того, у Вінниці доходило до того, що фіксація показників лічильників стала платним.

За часів Реви, у Вінниці було створено Вінницьку міжлікарняну касу для оплати медичних послуг. Його охрестили своєрідним експериментальним проектом платної медицини, але задіяний цей проект був лише у Вінниці. Проект передбачав наявність бюджетних лікарів, та умови їхньої роботи були вкрай незадовільними, оскільки на цю сферу виділялось занадто мало коштів. Тому пацієнти, переважно, йшли до приватних лікарів. Таким чином, була створена своєрідна страхова медицина, але за лікування платили не страхові компанії, а самі пацієнти.

ВЕЛИКІ СПРАВИ

Володимир Гройсман завдяки своїй команді, до складу якої входив Андрій Рева, успішно працював на посту Вінницького міського голови, але Майдан почав вносити корективи та ставав загрозливим для будь-якої влади, в тому числі і місцевої.
Тоді, по всій країні у великих містах було організовано власні, місцеві Майдани.

Володимир Гройсман не підтримував Майдан і називав події на Майдані "громадянською війною" і на пряме запитання з приводу того, чи підтримує він президента Віктора Януковича, чи ні, він не відповідав.

Така ж лінія поведінки була і у команди Гройсмана, зокрема Андрія Реви.

З приводу місцевого Майдану у Вінниці, Рева відгукувався негативно, називав його "колективним сеансом самообману". Пояснював це так: "Не ходжу, бо чітко знаю, що там буде далі - те ж, що і було. Нічого нового. Одні і ті ж люди, одні і ті ж гасла, одні і ті ж заклики і нульовий результат. Популізм суцільний. Не хочу слухати цю демагогію. Як людина при владі, яка знає ситуацію зсередини, бачить проблематику, прекрасно розумію: якщо хтось голосно говорить і обіцяє золоті гори, з цього нічого не буде".

Однак, відтоді, як президентом став Петро Порошенко, столицю почали заселяти вінничани на отримувати високі державні пости. Так сталось і з Гройсманом, коли парламент проголосував за відставку тодішнього прем'єра Арсенія Яценюка, головою уряду став Володимир Гройсман, який новий Кабмін почав формувати зі своєї команди.

Спочатку для Андрія Реви планувалась посада міністра охорони здоров'я, однак, цю посаду тимчасово очолила Уляна Супрун, відтак для Реви лишилось місце лиш в міністерстві соціальної політики, яке він і очолив.

НА ПОСТУ МІНІСТРА

Соціально незахищені верстви населення завжди в Україні були однією з найбільш болючих тем уряду, оскільки їх було багато, а грошей було мало. З моменту очолення міністерства, Рева відчув це, але і додавав олії у вогонь скандальними заявами та діями.

Так, в 2017 році до професійного свята соціального працівника, Андрій Рева скликав до Києва представників соціальних служб місцевого рівня для того, щоб обговорити проблеми, які виникають, а також перспективи проведення реформи у системі соціального забезпечення. Але в результаті, в готелі Hilton був зібраний фуршет, який оцінюється близько в 100 тисяч доларів. 

Також однією із найбільш скандальних стало його висловлювання про те, що українці їдять більше за німців. За його словами, ціни на продукти харчування у Німеччині та Україні приблизно однакові, але німці їдять менше, оскільки у них інша культура харчування.

Крім цього, ще одне висловлювання стосувалось самотніх матерів. Андрій Рева заявив, що багато людей штучно не одружуються, щоб отримувати соціальну підтримку від держави. Так, у ЗМІ почали писати заголовки, що за словами Реви бути матір'ю-одиначкою вигідно.

Окрім усього, працівники Мінсоцполітики стали фігурантами розслідування Національного агентства з питань запобігання та протидії корупції. Особисто Андрій Рева отримав припис НАЗК, який інкримінує порушення вимог закону в частині етики, професійної поведінки та ймовірність конфлікту інтересів.

Остання скандальна заява Реви стосувалась громадян окупованого Донбасу, яких він назвав "мразями" і сказав, що йому нікого з них не шкода, оскільки всі проукраїнські жителі вже виїхали з непідконтрольних територій, а всі інші хочуть дві пенсії отримувати.

У зв'язку з цим в парламенті почали лунати заклики до відставки Андрія Реви з посту міністра, у парламенті навіть зареєстрували відповідний законопроект.

Сам Андрій Рева з приводу цього сказав, що його слова було вирвано із контексту. 

"Хочу наголосити, що я вважав і вважаю обов'язком уряду допомогу жителям окупованих територій в отриманні соціальних виплат, включаючи пенсії. Більше того, сьогодні всім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, пенсії за особистим зверненням виплачуються на території, підконтрольній уряду", - сказав Рева.

Читайте також: "Реве та стогне": чи вартий міністр Андрій Рева звільнення


Висновок

Будь-який чиновник, навіть маючи благі наміри та намір покращити суспільне життя, має не тільки мати здатність візіонерства та програму модернізації свого відомства, він має також уміти позитивно презентувати результати своєї роботи. А не збурювати народний гнів необережними висловлюваннями та оціночними судженнями.

Соціальна сфера українського суспільства чи не найгостріша, адже при кризових явищах найбільше страждають соціально незахищені особи, тим паче, якщо кризові явища в Україні постійно. У зв’язку з цим, Україна потребує не лише професійних кадрів у вищих кабінетах державної влади, а і тих, хто добре обізнаний в тонкощах соціальної допомоги і не буде просто прикривати політичний тил вищестоящого керівництва.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2