последние новости в Украине останні новини в Україні

Резніков Олексій

Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Успішний адвокат, бізнесмен, чиновник, політик, парашутист і навіть чемпіон України з трофі-рейдів. Активний громадський діяч і автор кількох законопроектів. Отримав прізвисько Peacemaker - за вміння врегулювати бізнес-суперечки і конфлікти. Ці навички, а також досвід роботи в Тристоронній контактної групи, мабуть, зіграли певну роль у призначенні Резнікова міністром і віцепрем'єром.

1. Ім'я / прізвище

Резніков Олексій Юрійович

2. Анкетні дані

  • Чиновник з досвідом роботи на керівних посадах в Київській міській державній адміністрації.
  • Заслужений юрист України.
  • Представник України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи.
  • З 4 березня 2020 року - віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

3. Біографія і кар'єра

Народився 18 червня 1966 року у Львові. Після закінчення школи (у 1983-1984 рр.) працював фрезерувальником на виробничому об'єднанні "Кінескоп". Відслужив у 1984-1986 рр. у Парашутно-десантній службі ВПС СРСР.

У 1986-1991 рр. навчався на юридичному факультеті Львівського державного університету ім. Івана Франка. Отримав диплом з відзнакою за спеціальністю "правознавство". На старших курсах підробляв санітаром в обласній лікарні.

Юриспруденція і бізнес

У 1991 році став співзасновником брокерської компанії «Галицькі цінні папери» (Galicia Securities). Рік пропрацював там заступником директора, а потім очолив компанію.

У 1994 році отримав Свідоцтво про право на адвокатську діяльність.

З кінця 90-х Олексій Резніков успішно поєднував адвокатську практику з активною громадською діяльністю.

У 1999 році він став заступником голови Центру розвитку українського законодавства в місті Києві та пропрацював на цій посаді до 2002 року.

У 1999-2000 рр. брав участь у розробці одного з проектів Податкового кодексу і Закону України "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Україні", змін до Господарського кодексу України.

У 2000 році заснував компанію "Правіс". Пізніше вона стала відома як "Резніков, Власенко і партнери", а після злиття з фірмою "Магістр і партнери" - як Magisters. (Забігаючи наперед, відзначимо, що фірма у 2009 і 2010 роках очолювала рейтинг Chambers Europe Awards.)

У 2006 році отримав звання "Заслужений юрист України".

Київрада і громадська діяльність

У 2008 році Резніков пройшов до Київської міської ради від блоку Миколи Катеринчука. Брав участь у роботі комісії з питань правопорядку, регламенту та депутатської етики.

З 2009 року був членом Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. В цьому ж році Резніков став професором кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового університету. Виступав з майстер-класами в українських вузах. У нього є власна Школа адвокатської майстерності.

У 2010 році заснував іменну стипендію Олексія Резнікова для обдарованих студентів і та аспірантів юридичних факультетів України.

У 2011-2014 рр. був головним юрисконсультом адвокатського бюро "Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери". За сумісництвом був адвокатом і партнером Magisters.

У 2009-2011 рр. був членом правління, а в 2011-2017 роках - віце-президентом Всеукраїнської громадської організації "Асоціація правників України".

У 2014 році увійшов до складу Вищої ради юстиції.

У червні того ж року Резнікова вдруге обрали до Київради - за списком УДАРу. Цього разу він став головою комісії з питань поновлення прав реабілітованих, а потім і заступником мера - секретарем Київської міської ради. Щоб зайняти цю посаду, Резніков припинив на чотири роки юридичну практику.

У 2015 році чиновник очолює українську делегацію в Конгресі місцевих і регіональних урядів Ради Європи. На цій посаді він прослужив 2 роки.

Крім того, з 2015 року він - позаштатний радник мера Києва Віталія Кличка, заступник голови Антикорупційного ради при Київському міському голові, член ради соціального проекту спільних дій "Зробимо разом", член Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Із квітня 2016 року по вересень 2018-го Олексій Резніков - заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень.

Резніков дав старт впровадженню реформи в сфері зовнішньої реклами в Києві, ініціював розробку нового Статуту територіальної громади міста Києва. Він - один з ініціаторів і розробників законопроекту № 8202 "Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини" і № 8420 - проекту закону про столицю України - місто Київ.

Відповідав з боку КМДА за організацію і проведення в Києві конкурсу "Євробачення" 2017 року і фінального матчу Ліги Чемпіонів УЄФА - 2018 року.

Кар'єрне сходження

У листопаді 2018 року Резніков відновив юридичну практику в якості партнера юридичної фірми "Астерс". Спеціалізація Олексія Резнікова - альтернативне вирішення спорів, зокрема винесення експертних висновків, переговори, фасилітація, примирення, медіація, встановлення фактів, попередня незалежна оцінка, досудові наради для врегулювання суперечок і підготовка мирових угод.

Олексій Резніков був членом Наглядової ради "Ощадбанку". Встиг попрацювати у Верховному, Вищому господарському та Вищому адміністративному судах. Представляв інтереси своїх клієнтів на міжнародному рівні - у Спортивному арбітражному суді в Лозанні.

Серед клієнтів - кандидат у президенти Віктор Ющенко, Савік Шустер, Володимир Гусинський, футбольний клуб "Металіст", "Інвестиційно-металургійний союз", консорціум "Придніпров'я", ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

4 березня 2020 року Резніков призначений віцепрем'єр-міністром - міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в уряді Шмигаля.

4. Політична позиція

Олексій Резніков завжди обережний у висловлюваннях. Будучи чиновником КМДА, у своїх інтерв'ю та коментарях завжди послідовно підтримував мера Києва. Після призначення міністром публічно підтримує ухвалену урядом стратегію у своїй сфері відповідальності та утримується від оціночних суджень.

5. Бізнес, активи, доходи

Згідно з декларацією за 2019 рік, загальний дохід Резнікова становив 21 080 577 грн. Вся сума, крім гонорару 1 095 911 грн, отриманого від АТ «Державний ощадний банк України, - це зарплати, гонорари і страхові виплати у приватних юридичних фірмах.

Віцепрем'єру належать 30% в латвійській компанії Freeways.me (соціальний навігатор) і 33% в LLC "Life earth", зареєстрованої на Британських Віргінських островах (це офшорна зона). Корпоративні права, згідно з декларацією, Резніков в управління не передав.

У декларації зазначено 2 квартири в Києві (площею 167,50 м2 та 103,6 м2), 6 земельних ділянок у селі Кийлів Київської області (1152 м2, 1951 м2, 2500 м2, 1088 м2, 1947 м2, 2500 м2).

У гаражі у Резнікова Porsche Boxter 2003 року, Audi А8 2010 року, Volkswagen Amarok 2009 року, причіп Tiki-treiler, баггі Kawasaki Teryx Utv 2010 року і квадроцикл Kawasaki Brute Force Atv 2009 року.

Він також задекларував 125 000 доларів США на банківських рахунках, наручний годинник Breguet, Vacheron Constantin і Patek Philippe, два мисливських карабіни, 300 000 євро готівкою.

Крім того, в документі згадуються позичені Резніковим третім особам 1,1 млн доларів.

Резніков також вказав у декларації квартиру площею 44,3 м2, що належить його нареченій, Юлії Зорій, і орендований ним у 2019 році приватний будинок у селі Козин у Київській області.

Декларацію можна подивитися тут.

6. Компромат

Обслуговував рейдерів?

У 2005 році в ЗМІ розгорівся скандал у зв'язку з рейдерським захопленням готельно-офісного комплексу на вулиці Борщагівській, 204 у Києві. "Загарбники" користувалися юридичним супроводом двох юрфірм, одна з яких належала Власенку і Резнікову.

Допомога другу?

У 2008 році при шлюборозлучному процесі Сергія Власенка (партнера Резнікова в юридичній фірмі) розгорівся скандал. Колишня дружина Власенка Наталія Окунська звинуватила Резнікова у підробці документів на будинок, але переконливих доказів не надала.

Поза тендером?

Юридична компанія, в якій Резніков був партнером, - Magisters - в 2008-2010 рр. заробила на обслуговуванні "Нафтогазу" 34,9 млн грн. "Нафтогаз" залучив послуги Magisters, не проводячи тендеру. Було порушено кримінальну справу, але її в січні 2010 року закрив Печерський районний суд.

При цьому Magisters програла справу проти "УкрГазЕнерго" і "РосУкрЕнерго", а також не змогла захистити інтереси "Нафтогазу" у Стокгольмському арбітражі проти "РосУкрЕнерго".

ТОП-3 публікацій компромату в мережі:

Преступления без наказания: некоторые "скелеты" секретаря Киевсовета Резникова
(Нова Влада, 15.10.2015)

Заступник Кличка, адвокат Ющенка і Peacemaker: Хто такий Олексій Резніков, можливий міністр тимчасово окупованих територій
(dеpo.ua, 10.02.2020)

Резніков Олексій Юрійович: адвокат української еліти, Peacemaker та радник Кличка
(my.ua)

7. Особисте життя

Мати Резнікова - лікар-невропатолог і майстер спорту з художньої гімнастики. Батько - майстер спорту з акробатики, займав керівні посади в Львівському інституті фізкультури.

Олексій Резніков розлучений. Від першого шлюбу є син (теж звуть Олексій) і дочка.

25 липня одружився з Юлією Зорій, ведучою програми "Ранок у Великому місті" на каналі ICTV.

8. Хобі та інтереси

Займається дайвінгом, полюбляє гірські лижі, автоспорт. Стрибав з парашутом. Захоплюється стрільбою: 2013 року став чемпіоном України з трофі-рейдів. Отримав звання майстра спорту України.

9. Сайти та профілі в соцмережах

Профіль у Facebook: @Олексій Резніков

10. Медіасканер

Повернення тимчасово окупованих територій: Олексій Резніков розповів деталі
(Подробности, 06.03.2020)

Вибори на Донбасі, обмін, розмова Зеленського і Путіна — інтерв'ю з учасником «Мінська» Резніковим
(hromadske, 11.12.2019)

Резніков розповів, що буде далі з Мінськими угодами
(Shuster online, 14.12.2019)

Ключові текстові інтерв'ю в мережі

Повернення тимчасово окупованих територій: Резніков розповів деталі
(Подробности, 06.03.2020)

Олексій Резніков: "Російська делегація думала, що Зеленський навмисне говорить українською"
(LB.UA, 13.12.2019)

Резніков: Зараз у мінському процесі немає Медведчука, його людей і літаків
(Гордон, 12.11.2019)

11. Крилаті висловлювання 

"Я б це називав лінією дотику, мені не подобається навіть саме словосполучення "лінія розмежування", тому що там проживають  наші українці, на обох сторонах"
(Повернення тимчасово окупованих територій: Резніков розповів деталі - Подробности, 06.03.2020)

"Ни о какой "формуле Штайнмайера" и выборах нельзя говорить прежде, чем не решили вопросы безопасности. Это разоружение, вывод всех войск оттуда, взятие под контроль нашей же границы нашим же правительством и после этого - проведение выборов.
Наши эксперты в 2016 году сделали исследование, проанализировали конфликты, том числе в бывшей Югославии, в Африке, Северной Ирландии. [...] Во всех тех случаях, когда выборы проводились без взятия контроля над границей официальной властью, повторялась вспышка насилия и вооруженного противостояния".
(Олексій Резніков: "Російська делегація думала, що Зеленський навмисне говорить українською"LB.UA, 13.12.2019)

"Со стороны кажется, что политики играют в шахматы. Им самим порой кажется, что они играют в шахматы на каком-то сверхсложном уровне. А на самом деле они делают один-два хода, а потом думают, что с этим делать".
(Политикам кажется, что они играют в шахматы. Это миф, - секретарь Киевсовета Алексей Резников - Фокус, 28.05.2015)

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2