последние новости в Украине останні новини в Україні

Семенцов Олексій

Начальник УЗЕ ОО Нацполіції

Начальник Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України. Полковник поліції.

Дата народження: 1 Січень 1970. Уродженець Одеси.

Сімейний стан: одружений, має двох дітей

Досвід роботи:

• 1998 р. старший оперуповноважений відділення УБЕЗ Малиновського районного відділу міліції Одеського міського управління

• У 2008 році майор міліції, старший уповноважений з особливо важливих справ в Одеському обласному управлінні по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми та кіберзлочинністю. У 2009 був звільнений і в 2010 був амністований за рішенням Приморського суду м. Одеси.

• 2010 - 2012 р. Начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми УВД Одеської області. Восени 2011 р. на Семенцова і його заступника Руслана Табунщика було заведено кримінальну справу за ст. 365 КК (перевищення службових повноважень). У серпні 2012 р. всі звинувачення з Семенцова і його заступника були зняті.

• 2012 - 2014 року начальник Державної міграційної служби Одеського регіону.

• з 2014 року по травень 2015 р. очолював управління Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю в Сумській області.

• З травня по серпень 2015 року очолював УБОЗ в Херсонській області.

• З вересня 2015 і до цього дня (березень 2016) начальник Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України.

Компромат:

У 2008 році у складі організованого злочинного угрупування старший уповноважений з особливо важливих справ Одеського облуправління Олексій Семенцов курував торгівлю людьми і проституцію в Одесі. За даними Міжнародної Організації з Міграції, за період роботи Семенцова на посаді, одеський оберт работоргівлі, а саме - продаж молодих жінок для сексуального рабства в Туреччині і Лівані, виріс в п'ять разів.

Екс-заступник міністра МВС України Сергій Чеботар особисто підтвердив, що розквіт одеської проституції безпосередньо пов'язаний з тим, що злочинний бізнес «кришується» напряму полковником Семенцовим.

У березні 2009-го року в Одеському обласному управлінні по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми та кіберзлочинністю сталося резонансна подія - майор міліції Олексій Семенцов, служив старшим уповноваженим з особливо важливих справ, побив свого безпосереднього начальника - підполковника Едуарда Соловйова (начальник даної міліцейської структури c 2008 по 2010-й роки). Приводом для агресії Семенцова були два службові розслідування призначених щодо нього його ж начальником. Спроби Семенцова домовитися і взяти Соловйова «в долю» не увінчалися успіхом. Майор двічі вдарив старшого по званню, в результаті підполковник отримав згідно акта судово-медичної експертизи «тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді контузії правого очного яблука».

Оперуповноваженого Семенцова звільнили і порушили проти нього кримінальну справу. Крім того, підполковник зажадав від колишнього підлеглого компенсувати матеріальні та моральні збитки, які він оцінив у 200 тисяч грн.

Слідство тривало більше двох років. В результаті Приморський суд Одеси ухвалив амністувати екс-міліціонера Семенцова. Підстави для амністування, дай Боже кожному - вперше звинувачується в скоєнні злочину середньої тяжкості та має двох неповнолітніх дітей. Вимоги потерпілого підполковника виділили в окреме провадження, направили судді по цивільних справах, але згодом спустили на гальмах.

Восени 2011 року співробітниками центрального апарату Служби Безпеки України на території Одеської області було задокументовано факти створення злочинного угрупування за участю керівників Управління по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми ГУ МВС України в Одеській області - полковника міліції Семенцова Олексія Юрійовича і майора міліції Табунщика Руслана Володимировича та представників в'єтнамської громади регіону.

Вони створили систему поборів з осіб в'єтнамської національності, які перебувають на нелегальному становищі в області. За матеріалами перевірки вищевикладеного, в грудні 2011 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу стосовно екс-начальника УБКТЛГУ МВС України в Одеській області Семенцова А., і його заступника Табунщика Р. за ознаками складу злочину, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 365 КК України. Потерпілим було визнано побитого міліціонерами в'єтнамського підприємця Фан Мань Туена, з якого полковник і майор вимагали гроші в сумі 300 тис. доларів США за «кришу».

ГУ МВС в Одеській області організувало перевірки, службове розслідування за вищевикладених обставин і звільнило з лав української міліції Семенцова і його зама.

Але труднощі потерпілого від звірства «міліціонерів» громадянина України Фан Мань Туен не припинилися, а ропочалися з новою силою. Спочатку потерпілого залякували, ініціювали різного роду штучні процеси по судах за вигадані обставини боргових зобов'язань потерпілого, залякували дружину і малолітню дочку.

«Міліцейська порука» дала про себе знати, коли дивним чином з'явилася постанова Апеляційного суду м. Києва від 05.06.2012 року, на зняття звинувачень в звірячих побоях, вимагання, перевищення влади з Олексія Семенцова і його зама - Табунщика Руслана.

Відразу після революції Гідності, у вересні 2015 року Семенцова призначають головою економічного відділу обласного УВС. Примітно, що в команду Семенцова увійшов його старий подільник - начальник сектора по боротьбі зі злочинами в сфері суспільної моралі обласного УВС Микола Кульчицький, який контролює найбільшу дохідну статтю їх спільного бізнесу - порнографію і проституцію.

Саме в каденцію Семенцова проституція в Одесі набула таких масштабів, що місто стали порівнювати з Таїландом. За даними дослідження Альянсу з ВІЛ/СНІД, в Південній Столиці налічується приблизно 8 тис. Жриць кохання - удвічі більше, ніж в столиці.

Але нова посада не привід кидати вигідний «бізнес» секс-послуг, а тим більше з ним боротися. Тому всі, хто перешкоджав полковнику Семенцову тепер уже «екс» і зняті зі своїх посад. А Олексій Юрійович з кожним роком все вище і вище йде по кар'єрних сходах.

У 2016 році Семенцов налаштував співпрацю з незаконними гральними клубами і за наводкою партнерів усував конкурентів.

А з 2017 взявся за бізнесменів займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Це завжди був «хліб з маслом та ікрою», але тільки до годівниці Семенцова не допускали. Битий калач і досвідчений мент, використовуючи посадові повноваження і зв'язку вибудував свою схему «віджимань» і «поборів» з підприємців. Організувавши собі «ручне» ОПГ, під виглядом ГО «Зірка», полковник Олексій Семенцов руками молодих і безбашених псевдо-активістів шантажує і грабує бізнесменів, займається "гоп-стопом" фур українських експортерів в Одеському регіоні.

activisty

З перших днів березня 2017 псевдо-активісти, що «кришуються» Семенцовим, перекривають дороги, зупиняють фури на під'їзді до одеських портів і відбирають у водіїв документи (що вже протизаконно!) Вимагаючи гроші за в'їзд в порти Одеси. Поліція на звернення потерпілих і перекриті шахраями дороги - не реагує і більш того, охороняє псевдо-активістів від розлючених власників вантажів.

У соціальних мережах Семенцов запустив кампанію, що  покликана виправдовувати дії активістів-рекетирів ніби-то боротьбою з контрабандою. При цьому, контрабандисти, яких покриває начальник Управління захисту економіки Семенцов, безперешкодно працюють і, навіть, більш того, охороняються новою політикою і активістами ГО «Зірка».

Але Одесою Семенцов зі своїми активістами-тітушками не обмежився. Орудують вони і в Києві: шантажують забудовників і блокують будівництво, організовують рейдерські захоплення підприємств і в якості окремих платних послуг – «бореться» з банками.

Декларація:

У декларації за 2015 рік далеко не бідний Семенцов скромно вказав в графі "цінності" - годинник Ulysse Nardin за 240 000 долл. і Breguet за 320 000 грн. А на банківських рахунках поліцейського 125 тис грн., 19 700 доларів і 28 500 євро.

З огляду на те, що в декларації за 2014 р. Семенцов вказував, що на банківських рахунках лише 23 250 грн. (і не мав на той момент ні валютних рахунків, ні годинників), а заробив на службі за рік 124 748 грн., з'являється логічне запитання: на чому Семенцов за рік так збагатився? Але, дохід, що незрозумілим чином з'явився у полковника Семенцова ніяк не притягнув уваги відповідних органів.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2