последние новости в Украине останні новини в Україні

Шеремет Юрій

Екс-начальник ГУ ВБ ДФС

Екс-начальник Головного управління внутрішньої безпеки Державної Фіскальної служби України. Обіймав посаду з 2015 по 2017р.

7 березня 2017 року подав у відставку у зв'язку із арештом Голови ДФС Насіровим, з яким підтримував дружні стосунки ще зі школи.

Дата і місце народження: 6 травня 1978 р. в смт. Рокитне Рівненської області.

Освіта: 1999 року закінчив Академію імені Ярослава Мудрого. Також вказує юридичний факультет Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка.

Кар’єрний шлях: 

Почав працювати на посаді помічника прокурора Чернігова в далекому 2000-му році, в 2005-му він дослужився до посади районного прокурора в невеличкому райцентрі Щорс в цьому ж регіоні, де і пропрацював аж до 2009 року. Упродовж 2009-2010 рр. - був переведений в Чернігівську облпрокуратуру на посаду керівника відділу.

Далі кар’єрний шлях прокурора йшов неухильно вгору.

За проявлений професіоналізм з 2012 року він був переведений у “злачне місце” – Генпрокуратуру на посаду начальника відділу процесуального керівництва та підтримки держобвинувачень в кримінальних провадженнях щодо діяльності злочинних угруповань. На цій посаді, під безпосереднім керівництвом заступника генпрокурора Рената Кузьмина, він пропрацював до 2014 р.

кононенко куратор демчиниШеремет успішно уникнув люстрації та потрапив до команди олігарха і народного депутата Ігоря Кононенка. Подальше кар’єрне просування пов’язують із цим функціонером команди президента, а Шеремета називають "смотрящим від Кононенка".

З приходом постмайданної влади Шеремет, як того слідувало очікувати із вказаного вище, пішов на підвищення - зайняв пост начальника управління процесуального керівництва у кримінальних виробництвах слідчих центрального апарату ГПУ. 

Але займав цю посаду недовго - вже в листопаді 2014 р. глава відомства Віталій Ярема приймає рішення про призначення Шеремета в Черкаси на посаду облпрокурора.

На посаді обласного прокурора Шеремет не поділив інтереси з екс-мером міста Сергієм Одаричем (доречі, історія з відставкою мера з подачі Шеремета і подальші судові розгляди закінчились перемогою Одарича), він  привертає до своєї персони велику увагу і тим самим попадає під немилість Генеральному прокурору України Віктору Шокіну. І вже в червні 2015 (за 8 місяців) його попросили звільнити насиджене місце. Хоча Шеремет запевняє в особистій ініціативі звільнення.

Але друзі на високих посадах в солідних відомствах не залишили його без роботи. Підібрав горе-прокурора колишній однокласник – Роман Насіров.

13245366 1190885857612069 3349380577576366825 n

 

З червня 2015 Шеремет офіційно начальник Головного управління власної безпеки ДФС, а в дійсності - забезпечує безпеку роботи державної злочинного угруповання, що займається контрабандою і фінансовими махінаціями, пов'язаними з митної очищенням товарів народного споживання китайського і турецького виробництва, в особливо великих розмірах. (нижче факти) Все з точністю до навпаки його посадових обов'язків.

Скандали та компромат:

Участь у розгоні майдану і зв’язки із Ренатом Кузьминим

Без названияУ 2012 році Шеремет очолював відділ процесуального керівництва та підтримки державного обвинувачення в кримінальних провадженнях щодо діяльності злочинних угруповань при ГПУ і підпорядковувався безпосередню заступнику Ренату Кузьмину.

Також був заступником начальника управління Генпрокуратури за наглядом за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Саме ці підрозділи брали участь в оперативній роботі під час Революції Гідності. За їх оперативно-розшуковими справами порушувалися кримінальні справи проти громадянин незгодних із режимом Януковича». Про це йдеться у зверненні народного депутата Дмитра Добродомова: zvern dfs

zvern dfs1

Комерційні справи з пастором Сандеєм Аделаджі

50 mainУ 2013-му році Шеремет вів справу проти компанії "Кінгз Кепітал" - фінансової установи, що під керівництвом громадянина США Роберта Флетчера, зуміла ошукати 3,5 тисячі громадян більше як на 150 млн. грн.

Найбільша в історії країни фінансова піраміда "Кінгз Кепітал", створена в структурі добре відомого своєю агресивною агітацією "Посольства Божого", раптово припинила всі виплати вкладникам, а потім і зовсім перестала існувати. 

Люди залишилися без засобів до існування, багато хто відніс в піраміду не тільки останнє - вони закладали квартири, будинки і машини, свої і чужі.

Основними постраждалими стали парафіяни церкви "Посольство Боже" під керівництвом пастиря Сандея Аделаджі.

Юрій Шеремет направив до судових органів кримінальні провадження щодо 13 осіб, причетних до діяльності "Кінгз Кепітал". Аферистам тоді загрожувало позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна. Втім, до цього дня ніхто з обвинувачених, в тому числі керівник компанії «Кінгз Кепітал» Олександр Бандурченко, не понесли жодного покарання, хоча на їх причетність до організації піраміди вказували свідчення сотень потерпілих.

У той же час заарештоване майно "Кінгз Кепітал" (375 гектарів землі, десятки автомобілів і об'єктів нерухомості в Києві і в Ірпені) непомітно, але невпинно зникає з-під арешту. На думку комітету кредиторів, правоохоронні органи навмисно затягували процес, щоб "покрити шахраїв і дати можливість "розпорошити" арештоване майно".  Фактом залишається те, що відділ ГПУ на чолі із Шереметом спустили справу "Кінгз Кепітал" на гальмах.

За непідтвердженою інформацією, за це прокурор отримав відповідну плату від одіозного пастора Аделаджо.

Переслідування мера Черкас

ОдаричПопри службу при Януковичі, Шеремет не залишився без роботи і при новій владі: у листопаді 2014 року отримав посаду прокурора у Черкаській області та одразу опинився в епіцентрі гучного скандалу.

24 квітня 2013 року Черкаська міська рада на позачерговій сесії достроково припинила повноваження мера міста Сергія Одарича за незаконні звільнення працівників міськвиконкому, перевищення службових повноважень та не виконання судових рішень по їх відновленню на роботі. 

Тоді у дискредитації і знешкодженні Одарича прокуратура Черкаської області і особисто Юрій Шеремет відігравали активну роль: меру пред’явили підозру в нанесенні збитку міськібюджету на загальну суму майже 600 тис. гривень.  Навіть, коли Одаричу вдалося спростувати частину звинувачень у суді і навіть перемогти на виборах мера у 2014 році, прокуратура Черкаської області не здавала позиції і оскаржувала рішення суду першої інстанції  в Апеляційному суді Київської області, щоб Одарич втратив звання міського голови в зв'язку з вступом обвинувального вироку по кримінальній справі.  

Окремі джерела пов’язують відкриття справ проти Одарича із не підтриманням ним на парламентських виборах 2012 року кандидата від Дмитра Фірташа - власника черкаського "Азоту",  Валентини Жуковської.

Таке настирливе бажання знищити кар’єру Сергія Одарича з боку прокуратури не на жарт розлютило його компаньона та товариша – Бродського. На той час політик з важилями впливу, домовився з приводу звільнення Шеремети в адміністрації президента.

Уникнення люстрації та корупційні схеми  в ДФС

Попри те, що Юрія Шеремета вважають людиною режиму Януковича, він уникнув закону про люстрацію та після звільнення з прокуратури обійняв пост голови Управління внутрішньої безпеки Держфіскалслужби.

Народний депутат Дмитро Добродомов вимагав провести перевірку діяльності Юрія Шеремета. "Люстрація – це одна із головних вимог Майдану. Втім, як бачимо, на посадах і далі опиняються особи із сумнівним минулим. Навряд чи такі призначання свідчать про бажання влади справді змінювати систему", – заявляв він.

Примітка: Згідно Закону України "Про очищення влади" особи, які у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року обіймали посаду керівника, заступника керівника самостійного структурного підрозділу центрального органу (апарату) Генеральної прокуратури України підлягають люстрації.

Кришування митних схем

"Юрій Шеремет - це вихідець з минулої системи, сірий кардинал Романа Насірова", - пояснює директор Центру антикорупційних досліджень «Спільна Мета» Ігор Печенкін. - Він вміло "пиляє" гроші, займається "кришуванням" бізнесу, збором грошей з нього. Фіскали з усієї сили намагаються зберегти всі непрозорі схеми роботи, які були при минулій владі. Там мало що змінилося". 

Наразі Шеремету приписують організації схем провезення контрабанди до України: через підміну товару машини з дорогим товаром у режимі транзиту на внутрішню митницю і з подачею попередньої декларації на дешевий товар. По дорозі з Одеси до Києва, наприклад, машина заганяється на перевантаження, дорогий товар вивантажується і в машину поміщається дешевий товар, вказаний у попередній декларації. Пломби реставруються і на внутрішню митницю машина приїжджає з уже правильним товаром.

Другою прибутковою його схемою є проведення товарів через пункт Рава Руська (Львівська область), яку курує його заступник Семен Косимець. Шеремету ж приписують проведення "сигаретної схеми": з Росії через Суми завозиться товар, який через Раву Руську або Чоп вивозиться до ЄС.

У підтвердження корупційної діяльності Шеремета і Ко, в Інтернеті викладено викладено лист митників  та активістів до влади, зокрема антикорупційному прокурору, у якому описано всі незаконні схеми на українських митницях (зокрема Київській, Запорізський, Херсонській і представлений спискок «контор», яким нібито Юрій Шеремет дозволив «працювати» за корупційними схемами.

Невдовзі після цього журналісти зазняли і оприлюднили смс  переписку Юрія Шеремета із одним із регіональних підшефних.

 смс

Для кращого розуміння пропонуємо розшифрування окремих термінів та дійових осіб:

"ликар" - Лікарчук К.І.

"контора" - СБУ

"купр" - Купранець І.М., керівник Департаменту захисту економіки Національної поліції України

"статья Говномет" - відповідь Шеремета Лікарчуку

"толстый" - народний депутат України Грановський О.М.

"черные сотни" - "мобільні групи", створені постановою Уряду щодо запобігання та виявлення порушень на митниці.

У складі мобільних груп передбачаються представники Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції.

"Скорый" – відомий "рєшала" В. Скоробагач

смс2

Отже, секрет "антикорупційного успіху" пана Шеремета простий: по-перше, треба вміти працювати із регіонами, щоб кожен керівник міг виявляти та мінімізувати корупційні ризики, та, по-друге, вчасно відстрілюватися із «говномьота» по своїх опонентах.

А випадкові бризки допоможе стерти чергове соціологічне опитування про зниження рівня корупції в ДФС.

В свою чергу, екс-керівник Одеської митниці Юлія Марушевьска звинувачувала Юрія Шеремета у тому, що він не давав зламати міцно вкорінену систему «схем» на Одеській митниці. Працівники його підрозділу, за даними Марушевської, саботували будь-яку конструктивну роботу. За їх допомоги не затримано жодного корупціонера, не розкрито жодної серйозної справи на митниці. У той же час вони не соромляться заявляти, що оновлення умов роботи на митниці їх не влаштовує, а їх шеф готовий в будь-яку хвилину застосовувати санкції до працівників Одеської митниці.

Рейдерські захоплення:

Навесні 2016 року керівництво компанії "БРСМ-Нафта" звернулося відразу до декількох ЗМІ з проханням захистити компанію від рейдерської атаки з боку Держфіскальної служби.

13 квітня 2016 року співробітники податкової міліції, одночасно зайшли майже на 40 об'єктів мережі "БРСМ-Нафта" і її постачальників, влаштували масштабні обшуки з метою виявлення незаконно виготовленого дизельного палива. Однак відповідно до протоколу обшуку, припущення про незаконне виробництво так і не підтвердилися.

Як стверджував у своєму зверненні до ЗМІ директор департаменту стратегічного маркетингу компанії "БРСМ-Нафта" Олександр Мельничук, в компанії переконані, «що за рейдерською атакою на мережу АЗС "БРСМ-Нафта" стоїть начальник Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України Юрій Шеремет.

Зі слів Мельничука, співробітники податкової передали колективу компанії "БРСМ-Нафта" висловлювання Юрія Шеремета: "Я кінчу цю фірму і зробіть з неї вафлі, а я зачекаю, доки вони до мене приповзуть".

"Договорняки" із відомим контрабандистом

60737

У грудня 2016 року Голову управління внутрішньої безпеки Юрія Шеремета звинувачено у зустрічі із відомим контрабандистом Вадимом Альперіним - ізраїльським бізнесменом українського походження, що носить титул"короля одеської контрабанди".

Народний депутат Максим Поляков заявив, що зустріч Шеремета та Вадима Альперіна відбулася на території ОАЕ. Він вже звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана для проведення розслідування і негайного звільнення чиновника.

Змінюються президенти, глави митниці і СБУ, а Вадик Альперін залишається. І не тільки на свободу, але і, фактично, біля керма всієї "чорної контрабанди" і "податкових ям".  Про це знають правоохоронці всіх відомств, тому що метод Альперина надзвичайно простий - він купує всіх. Упершу чергу співробітників ДФС. Юрій Шеремет поки ніяк не відреагував на ці звинувачення.

Родина і Статки:

Парадоксально, але факт: Юрій Шеремет - екс-керівник одного з підрозділів ГПУ, колишній черкаський обласний прокурор, а нині - один з топів ДФС- в побуті демонструє граничну скромність і стриманість.

Згідно з його декларацією про доходи, в 2013-му році він заробив трохи більше 244 тис. грн. Ще кілька десятків тисяч додали до сімейного бюджету члени його сім'ї. Роком пізніше його доходи впали більше, ніж на 20 тисяч, вчетверо знизилися і доходи сім'ї. В цілому в 2014-му черкаський обласний прокурор і його сім'я з маленькою дитиною жили приблизно на 700-800 доларів в місяць (20 тис менше. Грн). І - якщо вірити декларації - у власності Шеремета: ділянку землі площею 0,0634 га на Осокорках в столиці, старенька «Хонда Джаз» 2006-го року, вартість якої ледь дотягує до 7 тисяч доларів, та маленька 45-метрова квартира.

Якщо судити по сторінці Шеремета у соціальній мережі, за останніх кілька років він зумів об'їздити Європу, затримавшись (і, схоже, не раз) в Скандинавії, помандрувати по Шрі-Ланці, на Кіпрі. Кожен такий тур з перельотом в середньому обійдеться не менше 1500 євро з людини. Мінімум. Або - більше 43 тис. грн. А, скажімо, тижневих відпочинок на одній з риболовецьких баз в Норвегії, пейзажі якої можна вгадати на фото, обійдеться в 2000-2500 євро, як повідомляють сайти турфірм, які працюють в скандинавському напрямку.

15109384 1019213401538755 5419179744682903626 n

 У свою чергу, дружина Валентина Шеремет, колишній адвокат судячи з її особистої сторінки на фейсбук  і любить розкіш, дорогий одяг і відпочинок в гідних готелях.

Але особливо цікавий результат дає вивчення Реєстру нерухомості. Майну подружжя одного з топ-менеджерів ДФС присвячено цілих 19 сторінок. Зокрема, Валентина Шеремет - власниця 12 квартир, по всій Україні (Київ, Хмельницька обл, Кривий Ріг, Одеса, Миколаїв).

У десяти випадках підставою для отримання права власності на зазначену нерухомість виступають документи успадкування.  Що є класичною схемою, щоб мінімізувати сплату податків і не демонструвати все обсяги реальної власності, яка значиться на конкретну людину.

 Cоцмережі:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001993283361&fref=nf

Декларація за 2017 рік.

 

 

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2