последние новости в Украине останні новини в Україні

Шмигаль Денис

Прем'єр-міністр України


Прийшов в уряд Гончарука з посади голови Івано-Франківської ОДА. До того будував кар'єру в економічній сфері на низці Львівських підприємств різних форм власності, зокрема в менеджменті ДТЕК. "У перервах" набирався досвіду на держслужбі - як чиновник Львівської ОДА. 4 березня 2020 року змінив Олексія Гончарука на посаді прем'єр-міністра України.

1.    Ім'я / прізвище

Шмигаль Денис Анатолійович

2.    Анкетні дані

Народився 15 жовтня 1975 року у Львові. Громадянин України. Постійно проживає у Львові.

  • Інженер-економіст.
  • Кандидат економічних наук.
  • Послідовно "зростав" від бухгалтера до генерального директора приватного підприємства, чиновника Львівської ОДА та директора Бурштинської ТЕС, що належить ДТЕК.
  • У березні 2020 року призначений на посаду прем'єр-міністра України.

3. Біографія і кар'єра

Денис Шмигаль народився 15 жовтня 1975 року у Львові. Там він прожив і пропрацював до 2019 року.

Закінчив Державний університет "Львівська політехніка" (менеджмент у виробничій сфері (машинобудування), інженер-економіст, 1997 р.).

Уже в 2003-му отримав науковий ступінь кандидата економічних наук (Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України). Тема його дисертації була пов'язана з регіональною економікою і розподілом продуктивних сил.

ЗМІ повідомляють, що Шмигаль навчався також на спеціалізованих курсах за кордоном.

Початок: від бухгалтера до топ-менеджера

Будувати кар'єру почав ще студентом, встигнувши до закінчення вузу попрацювати менеджером ТОВ «О'кей» (1994-1995) і бухгалтером в АК «Електронбанк». А потім почав робити стабільно успішну кар'єру:

1997-1998 - бухгалтер ВАТ «Львівський автобусний завод»;

1998-1999 - провідний бухгалтер ЗАТ «З-Торговий дім»;

1999-2003 - головний бухгалтер, директор з фінансів ТОВ «ЛА ДІС»;

2003-2005 - начальник фінансового відділу, начальник відділу управління фінансами та економічного аналізу, директор з економіко-стратегічного розвитку ЗАТ «Львівський автобусний завод»;

2005-2006 - заступник генерального директора ТОВ «ЛА ДІС»;

2006-2008 - директор з економіки ТОВ "Інвестиційна компанія «Комфорт-Інвест»";

2008-2009 - генеральний директор ТОВ «РОСАНІНВЕСТ».

З приватного сектору - в чиновники

2009 року Шмигаль отримав посаду помічника голови Львівської обласної державної адміністрації відділу забезпечення діяльності керівництва апарату облдержадміністрації. Цього ж року його призначили в.о., а потім і начальником головного управління економіки (потім перейменованого на управління економіки та промислової політики) ОДА.

У 2013 році Шмигаль - уже директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської ОДА, а в 2014-му - заступник начальника головного управління Міндоходів Львівської області.

У цей же період Денис Шмигаль починає займатися громадською діяльністю. 2011 року його обрали головою правління громадської організації «Інститут регіонального розвитку», а 2014-го він - помічник-консультант народного депутата України.

Перші спроби "увійти" в політику

Після Революції Гідності Шмигаль спробував щастя на виборах до Верховної Ради. Але, будучи самовисуванцем, отримав по мажиритарному округу №121 у Львівській області всього 188 голосів.

Не пощастило йому і через рік на місцевих виборах - у Львівську облраду від партії "Народний контроль" Шмигаль не пройшов і пішов працювати в "приватний сектор" рідного регіону.

У 2015-2017 рр. - радник президента, віце-президент, генеральний директор, член Наглядової ради ТОВ ТПК «Львівхолод».

2017-2018 - заступник генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго» (структура, що належить Рінату Ахметову).

2018-2019 - директор ДТЕК Бурштинська ТЕС, в.о. заступника генерального директора з соціальних питань ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Зліт

У червні 2019 року Шмигаля розглядали як одного з кандидатів на посаду голови Львівської ОДА. Але президент Зеленський призначив на Львівщину юриста Маркіяна Мальського; Шмигаль отримав аналогічне призначення в Івано-Франківську ОДА. "Хочу представити нашу нову людину, це дуже потужний менеджер", - заявив Зеленський 2 серпня, представляючи нового голову.

Через півроку Шмигаль відзвітував перед президентом:

  • про ремонт 540 км доріг і відновлення мостів, майже 1000 з яких у поганому стані;
  • про отримання медиками області  5 нових машин для "швидкої допомоги";
  • про закупівлю 94 квартир для учасників АТО/ООС;
  • про запровадження тотального електронного обліку деревини;
  • про запланований ремонт ряду дитячих садків і шкіл;
  • про завершення через два з половиною роки реконструкції місцевого аеропорту.

Звіт "нагорі" оцінили: з 4 лютого 2020 року Шмигаль - віце-прем'єр-міністр України, міністр розвитку громад і територій. На посту міністра він замінив Олену Бабак. У день призначення Шмигаль пообіцяв у 2020 році завершити реформу територіально-адміністративного устрою України.

4 березня 2020 року Денис Шмигаль призначений прем'єр-міністром України, змінивши на цій посаді Олексія Гончарука, звільненого в той же день Верховною Радою.

4.    Політична позиція

Дуже обережний у висловлюваннях. Підтримує реформи, але наголошує на необхідності обговорення суті реформ з громадськістю, приведення "реформаторських" законопроєктів у відповідність з міжнародними нормами.

5. Бізнес, активи, дохід

У декларації за 2018 рік Шмигаль зазначив гараж площею 15,9 м2, банківський рахунок з 12,3 тис. грн і 35 000 доларів готівки. Він також задекларував, що його дружина Катерина володіє чотирма земельними ділянками, житловим будинком площею 215,9 м2, нежитловим приміщенням площею 417 м2 в Кам'янці-Бузькій, автомобілем Lаnd Rover 2016 року випуску, а також 80 000 доларів готівкою.

Декларацію дивіться тут.

6. Компромат

Люстраційна заява

У червні 2015 року Шмигаль потрапив в поле зору порталу "Антикор". На сайті він значиться  у списку чиновників, які повинні були опублікувати майнові декларації та люстраційні заяви, але не зробили цього.

Конфлікт навколо Бурштинської ТЕС

У ЗМІ також стверджують, що під час роботи на Бурштинській ТЕС просував проєкт, "який би збільшив звалища золи і проти якого виступали селяни й мешканці міста Галич, оскільки він міг забруднити землю і воду".

Чи є у Шмигаля бізнес?

Ніде в декларації за 2018 рік не зазначено, що у когось із родини Шмигаль є бізнес або частка в бізнесі. При цьому ЗМІ повідомляють, що Катерина Шмигаль (принаймні, у 2016 році) володіла часткою у велопрокаті NextBike. 

Співвласниками велопрокату в той період також могли бути: Зіновій Козицький, бізнесмен, який займається альтернативними джерелами енергії та володіє родовищами нафти і газу у Львівській та Івано-Франківській областях, і Остап Буденкевич.

Крім того, ЗМІ повідомляли, що у пані Шмигаль і згаданого вище Козицького був ще один спільний бізнес - "Кам'янецька пекарня".

Чутки про покровителів

ЗМІ також припускають, що Шмигаль може користуватися покровительством Сергея Бадяка - засновника приватного індустріально-логістичного парку в Городку (Львівська обл.), а також Іллі Павлюка, який, імовірно, допомагає президенту Зеленському з вирішенням багатьох неоднозначних питань і - знову ж таки, згідно з іншими джерелами, - співпрацює з олігархом Рінатом Ахметовим і в натягнутих стосунках з колишнім власником "ПриватБанку" Ігорем Коломойським.

Шмигаль в інтерв'ю львівським ЗМІ підтвердив знайомство з Бадяком, але заперечував будь-які зв'язки з Павлюком.

ТОП-3 публікацій компромату в мережі:

Бывший менеджер Ахметова из Львова. Чем известен новый вице-премьер Денис Шмыгаль
(Страна.UA, 4 лютого 2020 р.)

Связи с Павлюком, работа на Ахметова и "элита Януковича". Что известно о губернаторе Ивано-Франковской области Шмыгале, который может стать вице-премьером
(Страна.UA, 17 січня 2020 р.)

И еще одно «новое» лицо в ДФС. Евгений Азаров
(Антикор, 11 червня 2015 р.)

7. Особисте життя

Одружений, має двох доньок. Дружину звуть Катерина, дочок - Анна і Софія.

8. Сайти і профілі в соцмережах

Публічна частина профілю @Денис Шмигаль (Denys Shmygal) у Facebook

9. Медіасканер


Денис Шмигаль: HARD з Влащенко на телеканалі ZIK, 18.02.2020


"Без політики" з очільником Івано-Франківської ОДА  Денисом Шмигалем. "Перший Західний", 8.11.2019

Спецрепортаж. Хто такий Денис Шмигаль? ТРК РАІ. 02.08.2019

В "Слуге народа" не рассматривают других кандидатов на пост премьера, кроме Шмыгаля, – нардеп Монастырский
(ASPI, 3 березня 2020 р.)

Интервью с Денисом Шмыгалем в СМИ

Денис Шмигаль, кандидат на посаду віцепрем`єра - міністра розвитку громад і територій: Ми дійсно дуже швидко рухаємося до позитивних змін
(Укрінформ, 31 січня 2020 р.)

Віце-прем’єр Шмигаль: Ми будуємо систему, яка не викликатиме думки у здорових забудовників входити в незаконні схеми
(Інтерфакс-Україна, 17 лютого 2020 р.)

10. Крилаті вислови Дениса Шмигаля

"Это слово все знают, сегодня его и в Верховной Раде называли, слово из четырех букв – ГАСИ, Государственная архитектурно-строительная инспекция. Фактически, вот это и есть коррупционная машина. Тариф известный всем на рынке – там от пяти долларов с метра квадратного для того, чтобы получить разрешение на строительство. То есть, это коррупция, действительно, государственного уровня, с которой надо немедленно бороться".
(Слово из четырех букв – Денис Шмыгаль высказался о коррупции в строительной отрасли. - Сегодня, 4 лютого 2020 р.)

"Реформа ЖКГ має полягати в тому, що ми маємо відкрити цей ринок для інвестицій і стабільно рухатися в частині зниження вартості послуг. Бо, інвестиції – це і першу чергу оновлення фонду, який зношений і ми маємо від 30 до 40 відсотків втрат тепла і води на міських мережах. Зменшаються втрати – зменшиться вартість послуг".
(Віце-прем’єр Шмигаль: Ми будуємо систему, яка не викликатиме думки у здорових забудовників входити в незаконні схеми. - Інтерфакс-Україна. - 4 лютого 2020 р.)

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2