последние новости в Украине останні новини в Україні

Світлична Юлія

Голова Харківської ОДА

Депутат Харківської облради (VII скликання), кандидат наук у галузі державного керування.

Дата народження: 6 червня 1984 року.

Місце народження: Харків (Україна).

Освіта: вища - Державний університет харчування та торгівлі, спеціальність - економіст-міжнародник (м.Харків, 2001-2006 рр.), Аспірантура Національної академії державного керування при Президентові України, спеціальність - механізми державного керування. Обидва дипломи про вищу освіту - з відзнакою.

Партійність: позапартійна (вийшла з БПП «Солідарність» після призначення на посаду голови Харківської ОДА відповідно до ЗУ «Про державну службу»).

Членство у фракціях: глава фракції БПП «Солідарність» в Харківській облраді.

Сімейний стан: незаміжня, дітей немає.

Хобі: спорт - біг на марафонські дистанції, великий теніс.

Кар'єра:

Юлія Олександрівна Світлична почала трудову діяльність під час навчання в ХДУХТ з посади начальника відділу в УПНЦ «Охорона праці» (2005 р), яке очолював Лев Райнін, батько глави Харківської ОДА Ігоря Райніна. Через рік стала заступником гендиректора товариства з обмеженою відповідальністю «Гамма» (сфера діяльності - меблевий бізнес), але пропрацювала на цій посаді менше року. У тому ж 2006 році вона приходить на державну службу, почавши кар'єру з посади головного спеціаліста відділу інвестполітики (Харківська ОДА, головне управління економіки). Ця посада стала для Юлії Світличної хорошим трампліном, тому що вже за рік вона піднімається сходинкою вище по кар'єрних сходах, зайнявши посаду начальника відділу цінової політики в Управлінні економіки Харківської ОДА. Наступним кроком стала посада начальника відділу розвитку підприємництва та ринкових відносин в тому ж ГУЕ ХОДА. На цій посаді Юлія Олександрівна Світлична працювала з 2008 по 2009 рр.

Потужний старт для кар'єри Світличної в сфері державного управління дало навчання в Національній Академії держуправління при Президентові України, після закінчення якої Юлія Олександрівна два роки пропрацювала в ТОВ «Дорн» заступником директора, але знову повернулася на державну службу, ставши главою департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону.

З листопада 2014 відкрилася нова світла смуга в кар'єрі Юлії Світличної. Молоду жінку з вищою спеціальною освітою, яка добре знає структуру діяльності Харківської обласної державної адміністрації, запрошують стати заступником голови, а через два роки - першим заступником. Зірковий час Світличної настав в жовтні 2016 року, коли вона у віці 32 років очолила Харківську ОДА, ставши наймолодшим очильником області в Україні.

Депутатська діяльність:

У 2015 року Юлія Олександрівна Світлична виграла вибори, пройшовши в депутати відразу трьох рад м.Харкова: районної, міської та обласної, вибравши мандат депутата Харківської обласної ради.

Декларації:

Згідно з декларацією за 2016 рік, Юлія Олександрівна Світлична володіє двома квартирами в Харкові (32,7 і 47,1 кв.м) і однієї в Вовчанському (Харківська область) - 52,2 кв.м. Також вона задекларувала легковий автомобіль Peugeot 2014 року випуску вартістю 320 тис грн і гараж в Харкові площею 15 кв.м.

За 2016 рік Юлія Світлична отримала заробітну плату в розмірі 149 103 грн за основним місцем роботи (Харківська ОДА) і 3 712 грн за роботу за сумісництвом - викладання на кафедрі міжнародної економіки в Харківському держуніверситеті харчування і торгівлі.

Юлія Олександрівна Світлична має 6 банківських депозиту (647 доларів, 1006 грн, 121 євро, 4119 грн, 18 грн і 1 гривня). Крім того, вона задекларувала готівку у розмірі 17 тис доларів США, 5 тис євро і 50 тисяч гривень.

Конфлікти:

Під час прес-конференції, яка проходила 13.09.2016 року, Юлія Світлична отримала телефонний дзвінок з погрозою вбивства. За деякими даними, абонент, що телефонував на «гарячу лінію», знаходився на території Російської Федерації.

У травні 2015 року в мережу було викладене «листування» між Юлією Світличної та її попередником на посаді голови Харківської обласної державної адміністрації Ігорем Райніним, нібито здобуте врезультаті зламу його особистої електронної скриньки. У «листуванні» між Райніним і Світличної  йдеться про подобову оренду квартир та номерів в готелі. Ігор Райнін назвав надані скріни фальшивкою і підкреслив, що його електронна пошта не зламана.

У січні 2016 року Юлія Світлична, яка на той момент обіймала посаду заступника голови ХОДА, виголосила промову російською мовою на заході, присвяченом Дню Соборності України. Присутні, обурені цим, кричали «державною» і «ганьба».

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2