последние новости в Украине останні новини в Україні

Танасевич Олена

Голова Антикорупційного суду України

 

Новообрана очільниця Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич досі не визначилася з тим, якими будуть її перші кроки на новій посаді, а до неї уже забагато запитань — починаючи від того, звідки у неї 24 земельні ділянки, закінчуючи тим, чи дійсно вона зможе очолити боротьбу з корупцією в судовій гілці влади.

Відомо про Танасевич досить мало, втім журналісти АСПІ змогли зібрати деяку інформацію, щоб скласти враження про першу очільницю Антикорупційного суду.

Народилася: 1982 року у Харкові

Освіта: Харківський педагогічний університет ім. Сковороди, Харківська юридична академія — магістр права

Родина: чоловік — Михайло Танасевич — харківський бізнесмен. Подружжя має сина Серафима.
Батько — Віталій Немикін — підполковник міліції карного розшуку у Харкові.

КАР'ЄРА

Танасевич розпочала свою кар'єру у 2002 році з посади помічниці судді. З 2012 року працювала суддею в Печенізькому районному суді Харківської області. У 2018 році суддя захистила дисертацію та здобула ступінь кандидата наук. 

У квітні 2019 року Танасевич була обрана до першого складу Вищого антикорупційного суду України. Зазначимо, що під час відбору суддів вона отримала найвищий бал серед усіх кандидатів — 142.
Очолила новостворений суд вона лише з другої спроби. Так, спочатку судді висунули трьох кандидатів на посаду голови: Олега Павлишина (набрав 14 голосів), Олену Танасевич (набрала 15 голосів) та Маркіяна Галабалу (набрав 9 голосів). Жоден з них не отримав більшості в 19 голосів, а тому оголосили другий тур. У другому раунді голосування Олена Танасевич набрала 16 голосів, а Олег Павлишин - 15, ще семеро не підтримали жодного кандидата.

Тож був призначений повторний конкурс на очільника ВАС, на який свої кандидатури висунули лише дві людини — Олена Танасевич та Ольга Саландяк. Цього разу Танасевич отримала 23 голоси суддів.

За даними руху "Чесно", інформації, яка б свідчила про недоброчесність судді Танасевич, немає.

РОДИНА

Батько Танасевич — Віталій Немикін понад 25 років працював у карному розшуку Харкова. У 2002 році балотувався до Верховної Ради у мажоритарному виборчому окрузі від Всеукраїнського об'єднання лівих "Справедливість", втім до парламенту він так і не пройшов.

У 2005 році Немикін відкритим листом звертався до тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка з проханням очистити органи міліції Харкова від "перевертнів у погонах, породжених злочинним режимом "кучмізму".

Рідна сестра Танасевич — Ольга Малахова теж працювала в судовій системі. Так, до вересня 2016 року вона обіймала посаду заступниці начальника організаційно-аналітичного відділу Харківського господарського суду. 

Після звільнення з суду подальша доля Малахової невідома. Втім, згідно з державним реєстром юридичних осіб, особа з таким же іменем — Немикіна (дівоче прізвище Танасевич — ред.) Ольга Віталіївна на сьогодні має бізнес у столиці — ТОВ "Арда Центр" та ТОВ ""Брава плюс". Зареєстровані підприємстві не так давно — у березні 2018 року та у липні 2017 року відповідно.

Чоловік Танасевич — Михайло займається бізнесом у Харкові. Має акції ПАТ "Український інноваційний банк", 50% у ТОВ "Енергетична альтернатива" (неспеціалізована оптова торгівля) та у ТОВ "Євро Енерджи", 100% - у ТОВ "Серафим Солар Україна" (виробництво електроенергії). 

Подружжя виховує сина Серафима.

СТАТКИ

Відповідно до електронної декларації, Олена Танасевич у 2018 році отримала заробітну плату у розмірі 245 тисяч 884 грн, чоловік – 70 тисяч 477 грн. Від підприємницької діяльності Михайло Танасевич отримав дохід у розмірі 997 тисяч 818 грн. Судячи з декларації, жодних грошових активів подружжя не має. А минулого року Танасевич взяла кредит на суму 203 тисячі гривень у "ПриватБанку".

Подружжя Танасевичів має у спільній власності квартиру у Харкові (56,70 кв.м). Також родина має автомобіль Peugeot 107, а також DAEWOO Sens та SSANGYONG Actyon.

Крім того, Танасевич задекларувала 24 земельні ділянки у Запорізькій та Харківській областях загальною площею – 54 гектари.

На запитання журналістів про походження цих земельних ділянок Танасевич відповідати відмовилась, заявивши лише про те, що її декларацію перевіряло Національне агентство з питань запобігання корупції.
"Я вам надала ту відповідь і у тій формі, яку вважала за потрібне", — заявила Танасевич.

Крім того, вона відмовилась відповідати на запитання про заробітну плату на новій посаді, мовляв, вона цим питанням не цікавилась.

Окрім усього вищенаведеного, з 2008 до 2010 року Танасевич, принаймні повна її тезка — Танасевич Олена Віталіївна, займалася підприємницькою діяльністю. Так, згідно з реєстром юридичних осіб, на ній було зареєстровано ТОВ "Індекс. Інструмент" за кведом — здавання в оренду власного нерухомого майна.

А також з 2006 до 2007 року Танасевич була зареєстрована як фізична особа-підприємець і надавала послуги з оренди автомобілів.

Зазначимо, що під час ведення і одного, і другого бізнесу Танасевич уже працювала помічницею судді.


Вищий антикорупційний суд має запрацювати уже у вересні цього року та розглядамите корупційні справи, які розслідує НАБУ. Танасевич після свого призначення відмовилась називати орієнтовну дату роботи суду. Водночас вона зазначила, що досі не вирішено питання надання їй службового житла в Києві та особистої охорони.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2