последние новости в Украине останні новини в Україні

Терещук Олександр

Голова Київської ОДА

Навчання:

У 1991 році закінчив Київську вищу школу Міністерства внутрішніх справ.

Професійна діяльність:

Олександр Дмитрович завжди був відомий як працівник МВС. З 1984 до 2017 він працював на різних міліціейських, а потім поліцейських посадах.

З 1984 року — міліціонер відділення внутрішніх справ.

Починаючи з Незалежності України у 1991 року — старший інспектор профілактики Ленінського райвідділу внутрішніх справ УВС у місті Києві, згодом — старшим інспектором відділу по керівництву дільничними інспекторами міліції Старокиївського районного відділу внутрішніх справ УВС у місті Києві.

Згодом, у 1995 році перейшов у Головне управління МВС України в місті Києві.

Через десять років у 2005 р став начальником Печерського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві, де працював по січень 2008 р.

З березня 2008 по березень 2010 рр. — заступник начальника Головного управління МВС України в місті Києві — начальник Управління кадрового забезпечення.

З березня 2010 по червень 2012 рр. — працював начальником Голосіївського районного управління Головного управління МВС України в місті Києві.

З червня 2012 по листопад 2012 рр. — обіймав посаду начальника Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України.

17 листопада 2012 по липень 2014 рр. — очолював Управління МВС України у Волинській області. Він був замішаний з підправкою спецпризначенців "Беркут" з Волині до Києва, але про це і наслідки цього далі - у розділі "Скандали".

З 22 липня 2014 року — Начальник Головного Управління МВС України у місті Києві.

З квітня 2017 року він перейшов з служби у МВС та став першим заступником голови Одеської обласної державної адміністрації. Там він працював по 29 жовтня 2018 року.

З 30 жовтня 2018 року дотепер Голова Київської обласної державної адміністрації.

Скандали:

У період служби Олександр Терещук в міліції вважалося, що він є людиною заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

За даними цілого ряду ЗМІ, під час Революції гідності генерал-майор Олександр Терещук, за наказом тодішнього міністра Віталія Захарченка, відправляв бійців Волинського спецпідрозділу "Беркут" на Майдан, а також розганяв Луцький євромайдан. Однак, після зміни влади, замість люстрації Терещук був призначений начальником столичного главку. Звісно, це викликало обурення активістів, в результаті активних дій, 5 червня 2015 року Терещук був звільнений з займаної посади, а за словами нардепа Ігоря Гузя - переведений в Національну гвардію. Але вже 3 липня 2015 року особисто Президент України Петро Порошенко скасував люстрацію Олександра Терещук, мотивуючи своє рішення міркуваннями обороноздатності країни, і той повернувся на колишню посаду.

Активісти Одеси були налаштовані категорично проти призначення Терещука першим заступником голови Одеської ОДА. Є версія, що в Одеську область Терещук був направлений для недопущення масових акцій протесту.

У 2015 році спливла історія з арештом земельних ділянок в Жулянах, що налещить родині Терещук. Стало відомо, що ділянка землі, що раніше перебувала у власності радгоспу "Совки", "раздерібаніли" по 7-10 соток ще в 2008 році, за часів Леоніда Черновецького. Тоді дві ділянки дісталося близьким родичам Терещука - його дружині і матері. У 2010 році ГПУ і СБУ оголосили про підозру в незаконному виділення цієї земельної ділянки, після чого на землю, в тому числі і на ділянки Терещуків, був накладений арешт. Також тоді виникло питання - на які кошти Терещук побудували маєток, адже тільки за документами будинок площею 350 кв.м. коштував 1,5 млн грн.

На окрему увагу заслуговує дочка Олександра Терещук - Оксана Сорочинська. Журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" провели розслідування, в ході якого з'ясували, що Сорочинська до 2015 року була співробітницею держпідприємство МВС "Розвиток". У 2015 році вона зайнялася бізнесом - вклала 2 млн грн в Статутний капітал ТОВ "Новітнє обладнання", яке постачає техніку держустановам, переважно підрозділам МВС. До слова, чоловік Сорочинської - інспектор Нацполіції по обороту зброї.

Особливо добре бізнес Сорочинському пішов після призначення її батька першим заступником голови Одеської ОДА - фірма стала переможцем ряду тендерів в Одеській області. Зокрема, компанія отримала великі замовлення на створення систем відеоспостереження від порту "Південний" (майже на 70 млн грн), а також Ізмаїльського і Іллічівського морських портів. При цьому, ціни закупівель були явно завищені. Сам Терещук зв'язку між своїми експлуатаційними характеристиками та "зліт" бізнесу дочки не вбачав.

Протягом трьох років ТОВ "Новітнє обладнання", місцезнаходження якого журналістам знайти не вдалося, виграла тендерів майже на 140 млн грн.

Також за даними видання "Наші гроші", паралельно з входженням в бізнес, Оксана Сорочинська разом з братом Іваном Терещуком стали власниками елітної нерухомості в Києві. А з вересня 2018 року, Сорочинська - співвласниця ТОВ "Авеста Трейдинг", яке орендує ділянку на вул. Світлицького, 31 у Подільському районі Києва, де розташувався "стихійний" продуктовий ринок.

Під час Євромайдану Терещук очолював головне управління МВС у Волинській області. Під час загострення революційних подій у лютому 2014 року, за наказом тодішнього міністра МВС Віталія Захарченка, Терещук відправив волинській "Беркут" до Києва. Пізніше в мережі з'явилось відео того, як особовий склад "Беркуту" з Волині вибачається перед народом.

В червні 2015 року екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про те, що Олександра Терещука, який на той момент був начальником київської поліції, звільнено з посади відповідно до норм закону "Про очищення влади". Проте через місяць, в липні 2015 року, президент Порошенко своїм указом звільнив Терещука від люстрації. Таке право глава держави отримав внаслідок внесених поправок до законодавства. Терещук став одним з перших чиновників, який отримав індульгенцію від президента. Щоправда, в грудні 2015 року Арсен Аваков таки звільнив Терещука, оскільки він не зміг пройти переатестацію.

У 2015 році журналісти також з'ясували, що Терещук живе в будинку, який він побудував на заарештованій землі. Дві ділянки, на яких розташовується будинок чиновника, виділили його матері Ганні Шабатурі та дружині – Ользі незаконно.

Декларація:

Майже все нерухоме майно зареєстровано на дружину Олександра Терещука Ольгу: три квартири в Києві, житловий будинок, земельні ділянки та гараж в Черкаський області. На самого Терещука оформлена лише земельна ділянка в Бориспільському районі Київської області та декілька об'єктів незавершеного будівництва на цій ділянці.

Два родинні автомобілі: Audi Q7 та Volkswagen Tiguan 2012 року випуску теж записані на Ольгу Терещук. На Олександра Терещука зареєстровано причіп, трицикл та трактор.

За 2017 рік Олександр Терещук заробив 385 000 грн та отримав ще 131 870 грн у вигляді пенсії. Попри те, що майно між подружжям чітко розділене, готівкові кошти в родині Терещуків спільні: 48 тисяч доларів та 10 тисяч євро. Окрім цього сам Терещук розмістив 268 тис гривень на банківському рахунку. За Ольгою Терещук з лютого 2016 року числиться борг в розмірі 800 тис. грн перед Віктором Миколайчуком.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2