последние новости в Украине останні новини в Україні

Тригубенко Сергій

Депутат Верховної Ради України VIII скликання з 14 листопада 2014 року

 

Партія Блок Петра Порошенка "Солідарність".

У парламенті став Головою підкомітету з питань з державної політики у сфері поводження з відходами Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Освіта:

Сергій Тригубенко в 1994 році закінчив Слов'янський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Праця і профорієнтація». Має спеціалізацію вчителя праці, методист з профорієнтації. У 1995 році закінчив Міжнародний інститут управління, бізнесу і права за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит». У 2001 році закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».

Професійна діяльність:

З 1993 по 1995 рік працював в середній школі в Кегичівському районі Харківської області, потім був юридичним консультантом в агрофірмі «Лозівська». З 1997 по 2005 роки служив в органах податкової міліції Харківської області. У 2005 році став заступником голови Державної податкової адміністрації в Харківській області.

З 2005 по 2007 рік працював заступником голови правління Національної акціонерної компанії «Надра України» в Києві. Після цього став заступником начальника комунального підприємства «Київський метрополітен».

У лютому 2008 року розпорядженням Кабінету Міністрів України призначений на посаду заступника міністра охорони навколишнього природного середовища України. З 31 березня 2010 по 8 квітня 2011 року працював заступником міністра аграрної політики і продовольства України.

З 29 листопада 2011 по 25 травня 2012 року - голова Державної інспекції сільського господарства України.

Указом президента №184 / 2018 від 25 червня 2018 року, був призначений заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Політична кар'єра:

14 листопада 2014 року був обраний до Верховної Ради України VIII скликання від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» (№ 46 у партійному списку). У парламенті став Головою підкомітету з питань з державної політики у сфері поводження з відходами Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Скандали:

Розслідування про бізнес Тригубенко

Згідно з даними журналістського розслідування, Сергію Тригубенко належить 50% акцій компанії Grotelisa Holdings Ltd (інша частина контролюється Миколою Злочевським), яка, в свою чергу, контролює 50% акцій кіпрської Kostinia Trading Ltd. (Друга половина належить екс-президенту України Віктору Януковичу). Група Kostinia Trading Ltd. володіє українськими компаніями ТОВ «Український центр поводження з відходами», ТОВ «Тарком Сервіс», ТОВ «Науково-виробнича фірма« Екоцентр »і ТОВ« Науково-продуктивне підприємство «Екосвіт», які займаються моніторингом та утилізацією небезпечних відходів.

За даними українських ЗМІ, Сергій Тригубенко за час свого депутатства став неофіційному куратором вугільної промисловості країни. У вересні 2015 року харківська компанія ТОВ «Торговий Дім-Ресурс», акціонером і гендиректором якої був Ігор Тупиков, без тендеру отримала замовлення на покупку вугілля марки «Г» від держкомпанії «Центренерго» на 520 млн гривень у державній шахти «Краснолиманська». При цьому «Центренерго» не може змусити підприємства безпосередньо поставляти вугілля. Раніше «Торговий Дім-Ресурс» належав Тригубенко, а Ігор Тупиков працював помічником народного депутата. Крім того, ще один колишній помічник Тригубенко Юлія Семик працює помічником міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика.

Польоти на частому літаку

22 вересня 2016 року журналісти програми «Схеми» (спільний проект Радіо «Свобода» і телеканалу «UA: Перший») опублікували сюжет, в якому видно, як Сергій Тригубенко прибуває з бізнесменом Ігорем Сало на приватному літаку Gulfstream G200 Galaxy (номер реєстрації T7- PRM) з Італії. Один переліт на такому літаку коштує близько 20 тис. Євро

Обшук в бізнес-центрі «Парус»

У листопаді 2016 року в офісі на 20-му поверсі київського бізнес-центру «Парус» співробітниками НАБУ був проведений обшук в зв'язку з розслідуванням викупу вугілля державної шахти «Краснолиманська», яка неофіційно контролюється Тригубенко, за заниженою вартістю (близько 850 гривень за тонну) . Формальним орендарем цих площ є Ігор Сало. В ході обшуку було вилучено 4 млн гривень, комп'ютерна техніка та документи, що свідчать про проведення торгових операцій з ДП «Вугільна компанія Краснолиманська» і ПАТ «Центренерго».

Польоти в Росію на ділові переговори

У березні 2017 року колега Тригубенко по партії БПП «Солідарність» повідомив журналістам, що за останні два роки депутат побував у Москві 32 рази. За даними джерела, в Росії Сергій Тригубенко веде ділові переговори з сином колишнього Генерального прокурора України Віктора Пшонки Артемом Пшонкою.

Доходи:

Дружина Сергія Тригубенка Лариса є керівником трьох організацій - ТОВ «МД-Альянс», ТОВ «М-Тур» і ТОВ «Лот Тур» і протягом декількох років значна частина власності в електронних деклараціях, що подаються нардепом, була записана на неї. Батько Лариси Тригубенко Олексій Кулічковський є власником п'ятикімнатній квартири площею 322 м² в Печерському районі Києва.

За даними електронної декларації, за 2016 рік Сергій Тригубенко заробив 121 923 гривні, 169 871 гривню йому відшкодували в зв'язку з виконанням депутатських повноважень. Держава виплатила Тригубенко 168 360 гривень в якості компенсації найму готельного номера, а ще 149 тис. Гривень були отримані в якості доходу від відчуження рухомого майна. У той же час, Сергій Тригубенко отримав цінний подарунок в негрошовій формі, вартість якого не була вказана. Дружина Лариса завдяки підприємницькій діяльності заробила 843 тис. Гривень. Сергій Тригубенко зазначив 460,5 тис. Доларів готівки, у подружжя було 205,5 тис. Доларів готівкою. Також депутат позичив третім особам 149 тис. Гривень. З нерухомого майна депутату належали житловий будинок площею 250 м² в Кегичівці і земельну ділянку площею 1200 м².

Лариса Тригубенко вказана в якості власниці наступних об'єктів: квартира в Харкові площею 125 м², будівля бізнес-центру площею 1 101 м² в Кегичівка, там же - нежитлова будівля площею 208,3 м², будівля готелю і кафетерію площею 583,9 м², надбудова поверху житлових приміщень площею 271,4 м², гараж площею 276,4 м², а також земельну ділянку площею 472 м².

Дружина депутата задекларував автомобіль Lexus RX350 2007 року випуску. Народний депутат вказав в електронній декларації дві одиниці зброї - мисливська рушниця Krieghoff і гвинтівку Desert Tech HTI.

Нагороди:

Заслужений юрист України - Указ президента України від 20 січня 2010 року.

Родина:

Дружина - Лариса Олексіївна Тригубенко (Кулічковська), є дочка і син Олександр. У 2016 році Олександру була подарована квартира на Дніпровській набережній Києва, яка була вказана в якості юридичної адреси реєстрації компанії «Лот Тур», власником якої є Лариса Тригубенко.

Брат, Віталій Тригубенко (рід. 1981) 1 липня 2016 року був призначений Віталієм Луценко на посаду керівника прокуратури Херсонської області.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2