последние новости в Украине останні новини в Україні

Трубаров Віталій

в.о. Голови Фонду держмайна

Український політик, колишній член Народно-демократичної партії, колишній начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по м.Києву, починаючи з вересня 2017 року - в.о. Голови Фонду державного майна України.

Навчання:

Почав навчання у 1990 році у Донецькому державному технічному університеті, закінцив - у 1995 року, спеціальність - інженер-економіст;

В 2001 році закінчив Донецький державний технічний університет, магістр державної служби.

Кандидат наук з державного управління.

Родина:

Дружина - Трубарова Оксана Ярославівна, доньки - Трубарова Уляна Віталіївна та Трубарова Серафима Віталіївна, мати - Трубарова Людмила Іванівна.

Професійна діяльність:

Одразу після студентства, у 1995 році став заступником начальника, а згодом начальником відділу ВАТ "Антон";

У 2000 році один рік навчався на магістратурі Донецького державного технічного університету;

2002 - 2002 заступник директора ПП "Виробничо-комерційної фірми "Екстра";

2002 - 2003 фахівець 1 категорії Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області;

2003 - 2003 заступник начальника представництва, начальник представництва Фонду державного майна Україна в г. Донецк;

2003 - 2006 начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області;

2006 - 2007 заступник начальника управління Донецької обласної ради;

2009 - 2010 заступник начальника Державної податкової інспекції у Ворошиловському районі Донецька;

Як бачимо, Віталій Трубаров, одразу з лав студентів почав обіймати високі пости.

У 2010 році, коли президентом став його земляк Янукович, Віталій Трубаров переїхав до столиці і не дарма. 

2010 - 2015 заступник начальника, перший заступник начальника, начальник регіонального відділення Фонду державного майна України по м.Києву;

2015 - 2017 помічник Голови Фонду державного майна Україна, головний спеціаліст Відділу координації діяльності структурних підрозділів Фонду державного майна України;

квітень 2017-грудень 2017  керівник апарату Фонду державного майна України;

з 28 грудня 2017 року  заступник Голови Фонду державного майна України;

з 12 вересня 2017 року в. о. Голови Фонду державного майна України.

Політична діяльність:

В офіційному резюме Трубарова на сайті Фонду держмайна відсутні відомості про політичну діяльність та "козацьке" минуле Трубарова.

З 1997 року до початку 2000-го Трубаров ніде не працював і не вчився. На сайті Донецького національного технічного університету зазначено, що протягом 1998-2003 рр. Трубаров був членом Народної демократичної партії. Він пройшов шлях від члена молодіжної структури (Народна демократична ліга молоді) до голови обласної партійної організації, входив до складу політради партії. За даними аналітичної системи YouControl, у 1990-і роки він керував донецьким осередком Народно-демократичної партії та її молодіжним крилом.

На виборах 2002 року Трубаров отримав 214 місце в списку виборчого блоку "За єдину Україну!" як член Народно-демократичної партії. № 1 цього списку і тодішній глава адміністрації президента Володимир Литвин заявив, що його команда - це "кадровий резерв гаранта" - Леоніда Кучми. А в рік Помаранчевої революції Трубаров підтримав висунення провладними силами Віктора Януковича на посаду президента країни.

У 2003 році в Москві Віталій Трубаров, як начальник штабу Союзу козачих організацій України, брав участь у зборах "Постійної міждержавної координаційної Ради козаків". На зборах були представники трьох країн - Росії, України та Білорусі. У російську столицю Трубаров приїхав, перебуваючи вже на посаді керівника донецького відділення ФДМУ. Деякі інші українські представники, які були присутні на цих козацьких зборах, сьогодні відомі як ідейні борці за "Новоросію".

Скандали:

Незаконна приватизація частини будівлі Міністерства аграрної політики

У 2011-2012 роках посадові особи ФДМУ та екс-міністр аграрної політики Микола Присяжнюк провели оборудку та, використовуючи підставні фірми, приватизували 516 кв.м. на Хрещатику.

Для цього спочатку будівлю Міністерства передали на баланс державного підприємства "Агроінвест". В жовтні 2011 року "Агроінвест" уклав договір оренди зі спеціально створеним для цієї оборудки ТОВ "КПШ". А через півроку "КПШ" звернулось до РВ ФДМ Києва з проханням приватизації орендованих приміщень.

Згідно з чинним законодавством, нежитлові приміщення, в яких розташовані органи державної влади, не підлягають приватизації. Тим не менше 22 жовтня 2012 року Київське регіональне відділення ФДМ, яке усі ці роки очолював Трубаров, спрямувало до ФДМУ подання №30-03\9935 щодо приватизації частини міністерської будівлі. А вже через 2 дні, 24 жовтня, ФДМУ видав наказ, яким дозволив провести приватизацію. Відповідальність за виконання цього наказу було покладено особисто на Віталія Трубарова.

Надалі будівлю ще декілька разів перепродавали, щоб замести усі сліди. Після Євромайдану прокуратура дізналась про злочинну схему та відкрила кримінальне провадження. Більшість фігурантів цієї справи вже давно покинули територію України. Наприклад, екс-очільник Мінагро Микола Присяжнюк, маючи подвійне громадянство, живе в Угорщині, а його заступник Ігор Якубович ще з 2015 року перебуває в базі розшуку "Інтерполу".

У листопаді 2017 року генеральний прокурор України Юрій Луценко звинуватив Трубарова в незаконному підписанні договору приватизації. Йому повинні були оголосити підозру, але спочатку справу передали в Національне антикорупційне бюро України, яке повернуло її назад в прокуратуру.

З офіційної відповіді Генеральної прокуратури стало відомо, що досудове розслідування щодо Віталія Трубарова триває досі, його звинувачують в зловживанні службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. Проте підозру Трубарову досі не оголосили.

Тобто чиновник, проти якого порушено кримінальне провадження продовжує очолювати один з головних органів державної влади.

Призначення на посаду виконуючого обов'язки голови ФДМУ

Відповідно до ст.8 ЗУ "Про Фонд державного майна України", у разі відсутності голови ФДМУ, виконувати обов'язки голови може тільки один із його заступників. 6 вересня 2017 року Кабмін на цю посаду призначив Трубарова, який перебував на посаді керівника апарату ФДМУ. Тобто було грубо порушено норми законодавства.

Звільнення Трубарова вимагала Федерація незалежних профспілок на чолі з Сергієм Павленком, а експерт з питань приватизації Громадської ради при ФДМУ Качур Дмитро навіть подав позов до суду, у задоволенні якого йому було відмовлено.  

Скандал з відбором інвестиційних радників "великої" приватизації

18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про приватизацію державного та комунального майна", який повинен сприяти збільшенню надходжень до бюджету. За цим законом об'єкти великої приватизації повинні продаватися із залученням радника. Призначений за результатами відкритого конкурсу радник повинен визначити стартову ціну об'єкта, сформулювати умови його приватизації і підготувати його до продажу.

У липні 2018 року Фонд державного майна України, яким керує Віталій Трубаров, обрав на конкурсній основі радників з питань приватизації перших шести об’єктів, а саме: ПАТ "Одеський припортовий завод", ПрАТ "Президент Готель", ПрАТ "Індар", ПАТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія", ДП "Завод Електроважмаш" й ДП "Вугільна компанія "Краснолиманська".

Переможці конкурсів були визначені, проте з порушенням норм закону про приватизацію і загальноприйнятих міжнародних стандартів. Зокрема, про це заявили компанії, що входять в консалтингову мережу Grant Thornton International, які брали участь у всіх п'яти тендерах.  Компанії, що входять в Grant Thornton International, не виграли ні один з конкурсів. Хоча, за їхніми словами, їхні цінові пропозиції були нижче, ніж цінові пропозиції компаній, яких конкурсна комісія визначила як переможців.

Загалом вказано на такі грубі порушення під час проведення конкурсів:

- не були роздруковані конверти з конкурсними пропозиціями в присутності всіх учасників конкурсу, тобто публічно зафіксовані їхні цінові пропозиції і терміни надання послуг;

- не було в присутності учасників визначено відповідність конкурсних пропозицій чинним законодавчим вимогам та визначені кращі конкурсні пропозиції шляхом нарахування балів за певними критеріями;

- не були в присутності всіх учасників конкурсу визначені переможці цих конкурсів.

Також в учасників залишились питання щодо нарахування балів за певними критеріям. Так, відповідно до критерію "документальне підтвердження надання консультацій в сфері приватизації в Україні, які забезпечили успішний продаж об'єктів державної власності", в конкурсах з приватизації держпідприємств "Завод "Електроважмаш" та "Вугільна компанія "Краснолиманська" Grant Thornton отримав максимальні 2 бали, тоді як в конкурсі з ПрАТ "Індар" - 0. При тому, що надані документи по всім трьом тендерів ідентичні.

Врешті, Grant Thornton подала позови на Фонд держмайна України до Окружного адміністративного суду Києва, в яких просить визнати недійсними результати конкурсу з відбору радників для держпідприємств "Завод "Електроважмаш" та "Вугільна компанія "Краснолиманська", а також ПрАТ "Індар". Наразі позови прийняті до розгляду та відкрито кримінальне провадження.

Крім того, є інформація, що інший учасник конкурсу з відбору радників для проведення приватизації, а саме - адвокатська компанія "Маршаллер і партнери" - також подав заяву до суду на Фонд держмайна.

Доходи:

Згідно декларації Трубарова, основні матеріальні активи він і його дружина отримали за останні кілька років. Так у 2015 році у сім’ї з'явилася квартира площею 107 кв. м вартістю майже 2 млн гривень, машиномісце за 130 тис. гривень, та дві земельні ділянки в Рівненській області, які  дружина отримала у спадщину.

У 2016 році у власності з'явилися автомобіль Hyundai Grand Starex, 2014 г. в. (за 300 тис. грн) і Nissan X-Trail 2014 г. в. (за 240 тис. грн).

Також в 2016 році мати подарувала Віталію Трубарову 250 000 грн і винаймала у нього ж квартиру за 70 тис гривень. Тобто мати принесла синові суму, що дорівнює його річному заробітку.

Окрім того, майже 137 000 гривен, згідно з декларацією, чиновнику принесло бджільництво.

У декларації чиновника за 2017 рік зазначено 27 тис. дол., 10 тис. євро та 197 тис. грн готівкою.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2