
Уваров Володимир
Кар'єра:
Володимир Геннадійович Уваров народився 6 квітня 1964 року. У 1997 році закінчив Донецький університет внутрішніх справ за спеціальністю "Правознавство".
Обіймав посаду начальника Дніпродзержинського (зараз – м. Кам'янське) міського управління міліції. Потім очолював управління карного розшуку ГУ МВС України в Дніпропетровській області, був першим заступником начальника Дніпропетровського главку МВС.
Також Уваров був депутатом Дніпродзержинської міської ради п'ятого скликання від партії "Народний Союз Наша Україна", був членом постійної комісії з питань екології. У 2006 році Указом президента України Віктора Ющенка йому було присвоєно звання "Заслужений юрист України".
У лютому 2009 р. Уваров був призначений начальником УМВС України в Миколаївській області, представляв його колективу Юрій Луценко, який в той час був міністром внутрішніх справ. Уваров тепло відгукувався про Луценка-начальника.
"З Луценком Юрієм Віталійовичем мені було комфортно працювати. Принаймні, в міліції до недавнього часу була "солдафонщина", а при ньому - жодного хамства, жодних образ - розуміння, гнучкість, дипломатичність. Під час другої каденції він умів слухати - абсолютно у всьому розбирався і все розумів", - говорив Уваров в інтерв'ю виданню "Преступности. нет".
У березні 2010 року, після обрання президентом Віктора Януковича, написав рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ і залишив свою посаду. З того часу працював у Дніпропетровському університеті внутрішніх справ. У 2015 році безуспішно претендував на посаду в прокуратурі Дніпродзержинська.
Однак, після появи в кріслі Генпрокурора Юрія Луценка, у Уварова з'явилися нові шанси дістати непогану посаду серед "законників" і вже 30 листопада Геннадія Уварова наказом Генерального прокурора Юрія Луценко було призначено на посаду Генінспектора ГПУ.
Своя людина на посаді "чистильника" ГПУ
Генпрокурор Юрій Луценко призначив новим керівником Генеральної інспекції ГПУ свого колишнього підлеглого з системи МВС, 52-річного генерал-майора поліції Володимира Уварова, який у 2005 році був замішаний у кришуванні секс-експорту українок до Росії. Саме на нього лягає відповідальність за очищення прокуратури "від зрадників і хабарників", як наголосив Луценко.
Ще на початку 2016 року року Генінспекція Стала епіцентром Боротьби Давида Сакварелідзе і Генпрокурора Віктора Шокіна. Її створення було однією з вимог США в рамках реформування Генпрокуратури, але довгий час вона працювала тільки на папері. Генінспекція покликана чистити ряди ГПУ від корупціонерів. може потай перевіряти звернення про можливу корумпованість співробітників прокуратури, виявляти, розкривати і розслідувати корупційні та найбільш резонансні умисні посадові злочини, що вчиняються прокурорсько-слідчими працівниками всіх рівнів, а також перевіряти факти невідповідності майнового стану прокурорів їх офіційним прибуткам, встановлювати походження такого майна та коштів, ліквідовувати корупційні схеми.
8 серпня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про підбір кадрів в Генеральну інспекцію ГПУ. Генінспекція – повинна бути самостійним підрозділом, підпорядкованим тільки генеральному прокурору, для пошуку корупціонерів у власних рядах.
Конкурс в Генінспекцію ГПУ викликав достатньо серйозний ажіотаж – лише на посаду керівника подавалося понад 80 осіб. При цьому більшість кандидатів були представникам силових структур (Нацполіція, податкова міліція тощо), або юристами, які мали досвід роботи в силових структурах. Як результат кількамісячної роботи, було відібрано 12 кандидатів на посаду голови генеральної інспекції прокуратури.
Силовики і Теличенко не допускають свіжу кров до ГПУ. Тому довелось обирати когось "менш зашквареного"
Генінспектора повинна була обирати громадськість, проте процедуру відбору й призначення голови Генінспекції навряд чи можна назвати прозорою. Комісію очолювала заступник генпрокурора Анжела Стрижевська. Членами були: Максим Кутерга - кадровий працівник ГПУ ; Валентина Теличенко, що протягом двох місяців виконувала обов’язки заступника генерального прокурора; радник Луценка Богдан Витвицький (екс-помічник федерального прокурора США, якого якого Луценко попередньо анонсував як голову конкурсної комісії з відбору кадрів для генінспекції ГПУ; полковник СБУ Олег Мукосій; і, нарешті, двоє представників громадськості, Ярослав Юрчишин з Transparency International та Юрій Білоусов ("Експертний центр прав людини").
Із 12 фіналістів Володимир Уваров був чи не найстаршим і мав чи не найнижчий результат за тестуванням загальних здібностей. З ним змагалися кандидати, які в 10 разів більше балів набрали, ніж Уваров.
Так, генерал-майор міліції Уваров в тесті на загальні здібності провалився (набравши всього 6,75 бала), зате відмінно проявив себе в перевірці знань законодавства (98 балів).
До самого відбору виникло маса запитань, адже ця процедура нічим не регулювалася, був відсутній будь-який нормативний чи відомчий акт ,який би регулював процес відбору. Незрозумілим залишається, як кандидати потрапляли до списків, які вони проходили етапи тестування і як відбирали учасників для фінальної співбесіди.
Проте, ні для кого не секрет, що кадрова політика Юрія Луценка в Генеральній прокуратурі завжди тяжіла до залучення старих перевірених кадрів з органів внутрішніх справ, які так чи інакше перетиналися з ним у період роботи в МВС. То ж конкурсі на посаду Голови Генінспекції ГПУ переміг саме Володимир Уваров.
Уваров заступив на посаду 1 грудня 2016 року на випробувальний строк три місяці, а, в разі ефективності його роботи, з ним буде укладено 5-річний контракт.
Далі Уварову потрібно буде сформувати структуру з більш як 80 працівників, яким потрібно буде «викривати зрадників, арештовувати хабарників». Але ж Генеральна інспекція не створюється з нуля. Вона діяла й діє, її поки що очолював Максим Мельніченко.
Скандали і компромат:
В інтернеті можна знайти повідомлення, що в 2005 році Уваров був замішаний у скандалі, коли "прикривав" співробітників Дніпровського РВВС Дніпродзержинська, які попалися на вивезення до Росії для сексуальної експлуатації неповнолітніх дівчаток.