последние новости в Украине останні новини в Україні

Уваров Володимир

Голова Генінспекції ГПУ, Генерал-майор МВС, Кандидат юридичних наук

Кар'єра:

Володимир Геннадійович Уваров народився 6 квітня 1964 року. У 1997 році закінчив Донецький університет внутрішніх справ за спеціальністю "Правознавство".

Обіймав посаду начальника Дніпродзержинського (зараз – м. Кам'янське) міського управління міліції. Потім очолював управління карного розшуку ГУ МВС України в Дніпропетровській області, був першим заступником начальника Дніпропетровського главку МВС.

Також Уваров був депутатом Дніпродзержинської міської ради п'ятого скликання від партії "Народний Союз Наша Україна", був членом постійної комісії з питань екології. У 2006 році Указом президента України Віктора Ющенка йому було присвоєно звання "Заслужений юрист України".

У лютому 2009 р. Уваров був призначений начальником УМВС України в Миколаївській області, представляв його колективу Юрій Луценко, який в той час був міністром внутрішніх справ. Уваров тепло відгукувався про Луценка-начальника.

"З Луценком Юрієм Віталійовичем мені було комфортно працювати. Принаймні, в міліції до недавнього часу була "солдафонщина", а при ньому - жодного хамства, жодних образ - розуміння, гнучкість, дипломатичність. Під час другої каденції він умів слухати - абсолютно у всьому розбирався і все розумів", - говорив Уваров в інтерв'ю виданню "Преступности. нет".

У березні 2010 року, після обрання президентом Віктора Януковича, написав рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ і залишив свою посаду. З того часу працював у Дніпропетровському університеті внутрішніх справ. У 2015 році безуспішно претендував на посаду в прокуратурі Дніпродзержинська.

Однак, після появи в кріслі Генпрокурора Юрія Луценка, у Уварова з'явилися нові шанси дістати непогану посаду серед "законників" і вже 30 листопада Геннадія Уварова наказом Генерального прокурора Юрія Луценко було призначено на посаду Генінспектора ГПУ.

Своя людина на посаді "чистильника" ГПУ

predstavlennya Volodimir Uvarov i YUriy LutsenkoГенпрокурор Юрій Луценко призначив новим керівником Генеральної інспекції ГПУ свого колишнього підлеглого з системи МВС, 52-річного генерал-майора поліції Володимира Уварова, який у 2005 році був замішаний у кришуванні секс-експорту українок до Росії. Саме на нього лягає відповідальність за очищення прокуратури "від зрадників і хабарників", як наголосив Луценко.

 Ще на початку 2016 року року Генінспекція Стала епіцентром Боротьби Давида Сакварелідзе і Генпрокурора Віктора Шокіна. Її створення було однією з вимог США в рамках реформування Генпрокуратури, але довгий час вона працювала тільки на папері. Генінспекція покликана чистити ряди ГПУ від корупціонерів. може потай перевіряти звернення про можливу корумпованість співробітників прокуратури, виявляти, розкривати і розслідувати корупційні та найбільш резонансні умисні посадові злочини, що вчиняються прокурорсько-слідчими працівниками всіх рівнів, а також перевіряти факти невідповідності майнового стану прокурорів їх офіційним прибуткам, встановлювати походження такого майна та коштів, ліквідовувати корупційні схеми.

8 серпня 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав наказ про підбір кадрів  в Генеральну інспекцію ГПУ. Генінспекція – повинна бути самостійним підрозділом, підпорядкованим тільки генеральному прокурору, для пошуку корупціонерів у власних рядах.

14.11.16infogr 2

Конкурс в Генінспекцію ГПУ викликав достатньо серйозний ажіотаж – лише на посаду керівника подавалося понад 80 осіб. При цьому більшість кандидатів були представникам силових структур (Нацполіція, податкова міліція тощо), або юристами, які мали досвід роботи в силових структурах.  Як результат кількамісячної роботи, було відібрано 12 кандидатів на посаду голови генеральної інспекції прокуратури.

Силовики і Теличенко не допускають свіжу кров до ГПУ. Тому довелось обирати когось "менш зашквареного"

Генінспектора повинна була обирати громадськість, проте процедуру відбору й призначення голови Генінспекції навряд чи можна назвати прозорою. Комісію очолювала заступник генпрокурора Анжела Стрижевська. Членами були: Максим Кутерга - кадровий працівник ГПУ ; Валентина Теличенко, що протягом двох місяців виконувала обов’язки заступника генерального прокурора; радник Луценка Богдан Витвицький (екс-помічник федерального прокурора США, якого якого Луценко попередньо анонсував як голову конкурсної комісії з відбору кадрів для генінспекції ГПУ; полковник СБУ Олег Мукосій;  і, нарешті, двоє представників громадськості, Ярослав Юрчишин з Transparency International та Юрій Білоусов ("Експертний центр прав людини").

Із 12 фіналістів Володимир Уваров був чи не найстаршим і мав чи не найнижчий результат за тестуванням загальних здібностей. З ним змагалися кандидати, які в 10 разів більше балів набрали, ніж Уваров.14.11.16image004

Так, генерал-майор міліції Уваров в тесті на загальні здібності провалився (набравши всього 6,75 бала), зате відмінно проявив себе в перевірці знань законодавства (98 балів).

До самого відбору виникло маса запитань, адже ця процедура нічим не регулювалася, був відсутній будь-який нормативний чи відомчий акт ,який би регулював процес відбору.  Незрозумілим залишається, як кандидати потрапляли до списків, які вони проходили етапи тестування і як відбирали учасників для фінальної співбесіди.

Проте, ні для кого не секрет, що кадрова політика Юрія Луценка в Генеральній прокуратурі  завжди тяжіла до залучення старих перевірених кадрів з органів внутрішніх справ, які так чи інакше перетиналися з ним у період роботи в МВС. То ж  конкурсі на посаду Голови Генінспекції ГПУ переміг саме Володимир Уваров.

Уваров заступив на посаду 1 грудня 2016 року на випробувальний строк три місяці, а, в разі ефективності його роботи, з ним буде укладено 5-річний контракт.

Далі Уварову потрібно буде сформувати структуру з більш як 80 працівників, яким потрібно буде «викривати зрадників, арештовувати хабарників». Але ж Генеральна інспекція не створюється з нуля. Вона діяла й діє, її поки що очолював Максим Мельніченко.

Скандали і компромат:

uvarovgp4

В інтернеті можна знайти повідомлення, що в 2005 році Уваров був замішаний у скандалі, коли "прикривав" співробітників Дніпровського РВВС Дніпродзержинська, які попалися на вивезення до Росії для сексуальної експлуатації неповнолітніх дівчаток.

 ​​​​​​

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2