последние новости в Украине останні новини в Україні

Верещук Ірина

Народна депутатка України IX скликання від партії "Слуга народу", безпартійна.

 

Голова підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. 16 липня 2020 року визначена як майбутній кандидат на посаду міського голови Києва від партії "Слуга народу" на місцевих виборах 2020 року

1. Ім'я / прізвище

Верещук Ірина Андріївна

2. Анкетні дані

  • Член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів у період з 2014 по 2018 роки.
  • Член Української частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.
  • Член групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією.
  • Наймолодший міський голова-жінка в Україні.
  • Була представником Уряду у ВРУ з 4 вересня до 15 листопада 2019-го.
  • Знає польську та італійську мови.

 3. Біографія і кар'єра

Народилася 30 листопада 1979 року у прикордонному місті Рава-Руська на Львівщині у сім’ї електромеханіка і продавчині. В 1997 році закінчила з золотою медаллю Рава-Руську середню школу. Першу вищу освіту здобула у Військовому інституті імені Петра Сагайдачного при "Львівській політехніці" – спеціаліст із міжнародної інформації, перекладач із польської та італійської мов. Пізніше захистила диплом юриста у Львівському національному університеті імені Івана Франка. 

Після закінчення інституту (з 2002 по 2007) 5 років проходила службу на офіцерських посадах в Збройних силах України і паралельно навчалася правознавству на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Після чого влаштувалася юристом в Рава-Руській міській раді, де пропрацювала рік до 2008 року.

З 2008 по 2010 навчалася в Львівському регіональному інституті держуправління Нацакадемії при Президентові України. Влітку 2009 року проходила стажування в Секретаріаті Кабміну, після чого була внесена в урядовий кадровий резерв та нагороджена Почесною грамотою та Подякою Кабміну України. По закінченню навчання, у 2010 році, з червня по жовтень працювала заступником голови Жовківської райдержадміністрації (РДА) з гуманітарних питань і зовнішньої політики. І вже в жовтні цього ж року перемогла на виборах міського голови у Рава-Руській і стала наймолодшим міським головою-жінкою в Україні.

В 2011 році пішла в аспірантуру Львівського регіонального інституту держуправління Нацакадемії при президентові України, і закінчила її з відзнакою. На аспірантурі Ірина досліджувала удосконалення адміністративно-територіального устрою України (за прикладом проведення реформ в Польщі). І в 2015 році захистила дисертацію та отримала ступінь кандидата наук із державного управління.

На дострокових виборах 26 жовтня 2014 року до ВР VIII скликання Ірина була безпартійним кандидатом в народні депутати, але пройти до Верховної Ради не змогла. Весь час перебування на посаді міського голови супроводжувався скандалами, тому Ірина Верещук заявила: "Я втомилася від постійного тиску та безпідставних звинувачень від псевдопатріотів" – заявила вона і подала 17 лютого 2015 р. заяву на відставку.

Майже рік після відставки стажувалась та захистила в Центрі східноєвропейських досліджень Варшавського університету дипломну роботу на тему: "Участь громадян у здійсненні представницької влади в Польщі. Рекомендації для України" та втретє отримала диплом з відзнакою. На цьому не зупинилась і у липні 2016 р. одержала диплом Національної школи державного управління (Krajowa Szkoła Administracji Publicznej) в Польщі.

Після відходу з поста мера Верещук увійшла до складу співзасновників платформи "Важливий кожен" і презентувала ряд реформ в містах України. А в 2016 році очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик і стала керівницею МБФ Добро усім.
У 2017 році керувала ТОВ Центр "Сонячне ремесло" (Рівненська обл. ЄДРПОУ 35193572), профіль - видобуток корисних копалин і розроблення кар'єрів, виробництво ювелірних і подібних виробів. Паралельно викладає на кафедрі політології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова і в Інституті екології, економіки і права.

Рік (з червня 2018 р.) попрацювала членом наглядової ради скандально відомого «Альпарі-Банку». Нагадаємо, НБУ оштрафував на 2 млн грн цю банківську установу за легалізацію кримінальних доходів та махінації з мертвими душами – "за здійснення ризикової діяльності в сфері фінансового моніторингу та неналежне виконання банком обов'язку з управління ризиками". 

Політична кар’єра:

Народним депутатом Ірина Верещук стала 29 серпня 2019 року, будучи 29 номером партії "Слуга народу". Також вона була обрана:
-    головою підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. 
-    членом Української частини міжпарламентської асамблеї ВР, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. Та увійшла до складу груп з міжпарламентських зв'язків з ФРН, Польщею та Грузією.

Фото - газета "День"

Три місяці (з вересня по листопад 2019 року) була представником уряду Олексія Гончарука у ВР IX скликання, але невдовзі передала цю посаду Олені Шуляк (фракція "СН", №13 за списком партії, заступник голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування).

В жовтні-2019 займалась, як член ТСК ВР, розслідуванням пожеж (вибухів) на складах боєприпасів в період з 2014 по 2018 роки в Ічні (Чернігівська обл.), Калинівці (Вінницька обл.), Балаклії (Харківська обл.), Сватове ( Луганська обл.), Кривому Розі (Дніпропетровська обл.).
А в 2020 знов вирішила спробувати себе на посаді міського голови, але вже столичного, і 16 липня 2020 року Ірина Верещук перемогла на праймеріз фракції "Слуги народу" і стала єдиним кандидатом на виборах мера Києва від цієї політичної сили.

4. Політична позиція

Член парламентської фракції "Слуга народу".

Виступає за законодавче врегулювання видачі дозволів на придбання та користування зброєю; за впровадження реформ у Збройних силах України; за соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Останні подані законопроєкти: про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності в процесі їх реформування; про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності; про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж; про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

5. Бізнес, активи, доходи
 
Об'єкти нерухомості:
Квартира в Броварах, Київська обл. (дата набуття прав – 21.02.2013), площа 37,6 м кв. Співвласність 50/50 з свекрухою Кухаренко Валентиною Павлівною. 
Квартира в Львові. (дата набуття прав – 31.03.2017), площа 53,2 м кв. Співвласність 60/40 з Смик Ольгою Теодорівною. 
Квартира в Львові. (дата набуття прав – 22.10.2011), площа 45,5 м кв. Співвласність 50/50 з свекром Кухаренко Віктор Сергійович. 
Квартира в Рава-Руській, Львівська обл. (дата набуття прав – 06.02.2015), площа 38,6 м кв. Власність на 100 %. 

Земельна ділянка в Рава-Руській, Львівська обл (дата набуття прав – 29.10.2018) Загальна площа (м2): 1000. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Сопошині, Львівська обл (дата набуття прав – 29.10.2018) Загальна площа (м2): 19977. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Рава-Руська, Львівська обл (дата набуття прав – 31.12.2018). Загальна площа (м2): 1000. Власність на 100 %. 
Земельна ділянка в Лебедівка, Київська обл. (дата набуття прав – 21.01.2016). Загальна площа (м2): 891. Власність на 100 % співмешканця Кухаренка Михайла Вікторовича . 

В 2019 році в декларації Верещук з’явилась не вказана раніше земельна ділянкав Львівській обл (дата набуття прав – 11.11.2014). Загальна площа (м2): 800. Власність на 100 % співмешканця Кухаренка Михайла Вікторовича. 

Транспортні засоби:
З 2018 володіє Toyota Camry (2018 року випуску), що коштувала Ірині 800 000 гривень.

Бізнес:
Володіє компанією (на 22,5 %) що займається бурштином – ТОВ «Українська бурштинова біржа»

Доходи, у тому числі подарунки за 2018 р: 
В Національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова отримала заробітну плату (викладач) – 40 306 грн
В Інституті екології, економіки і права (викладач) – 22 577 грн
ТОВ "Сістемтрейд" виплатило гонорар 100 625 грн
АТ "Альпарі Банк" виплатив Ірині Андріївні заробітну плату за основним місцем роботи (член наглядової ради) в розмірі 193 062 грн
Отримала дохід від відчуження нерухомого майна в розмірі 981 617 грн
Співмешканець заробив в Військовій частині Е6117 – 751 433 грн

6. Компромат/Скандали

Як Ірина Верещук пройшла шлях від мера Рави-Руської до кандидата в мери Києва

Земельний скандал і не довге мерство Ірини Верещук

На початку 2015 Верещук, не дочекавшись закінчення своєї каденції, подала заяву і пішла з посади мера за три місяці до чергових виборів, а причиною такого рішення нібито був земельний скандал.
"Я втомилася від постійного тиску і безпідставних звинувачень від псевдопатріотів", - заявила вона на засіданні міськради. Відставці Верещук передувало звинувачення від нардепа Володимира Парасюка в корупції і нібито роздачі комунальної землі родичам.

З аналогічними звинуваченнями в бік Верещук виступила і попередній мер Рави-Руської в 2006-2010 рр. Алла Сопрун. У 2013 р вона дала інтерв'ю в якому розкритикувала мера Ірину Верещук. З її слів "нинішній керівник міста Ірина Верещук використовує розподіл земельних ділянок для равчан для свого передвиборчого піару".

Верещук людина Зеленського чи Медведчука?

Після 2015 року Верещук стала частою гостею телеканалів "112 Україна", "Newsone", "НАШ.МАКСІ-ТВ" Євгенія Мураєва і телеканалу "ZIK", після того як він змінив власника. Нагадаємо, "ZIK", "112 Україна" і "Newsone" належать нардепу Тарасу Козаку з ОПЗЖ, і, за даними ЗМІ, підконтрольні Віктору Медведчуку.

У 2016 році Верещук очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик і не приховувала, що його фінансують Віктор Медведчук і Тарас Козак, повідомляє znaj.ua. У ЗМІ також говорять, хоча сама Верещук це заперечує, що в список команди "Слуг народу" Ірина пройшла завдяки протекції Медвечука і Козака.

І знову пішла ... не знайшла спільної мови з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком та склала повноваження

Практично, як тільки Ірина стала депутатом (4 вересня 2019 року) року, Кабмін призначив Верещук представницею уряду у Верховній Раді. І буквально через кілька місяців (15.11.2019) вона вирішила піти з поста - можна сказати піти на випередження, так як мала інформацію що прем'єр-міністр Олексій Гончарук планує звільнити її з посади представника через критику діяльності уряду.
Сама ж вона написала: "Я вирішила скласти повноваження представника Кабінету міністрів України в парламенті, оскільки ми не знайшли спільної мови з прем'єр-міністром, ми не спрацювалися", - сказала вона в кулуарах парламенту журналістам, пише УНІАН.

У грудні 2019 року в Раді сталася бійка між депутатами фракції "Слуга народу" Гео Леросом і Максимом Бужанським через те, що в чаті фракції Лерос нецензурно висловився про Ірину.
Верещук закликала Лероса вибачитися. У відповідь Гео Лерос написав, що у нього дуже щільний графік, і може років через вісім він і вибачиться.

І знову Верещук ображають…

2 травня 2020 року Верещук опублікувала в своєму Facebook пост із закликом попросити вибачення у загиблих під час подій в Одесі 2014 року, в тому числі і прихильників "русского мира". На що скандально відома українська політична діячка, колишній нардеп від "Свободи" Ірина Фаріон заявила, що народний депутат Ірина Верещук "шль * ндра із Західної України".

Що кажуть в Рава-Руській про екс-мера Ірині Верещук

Верещук звинуватили в махінаціях на посаді мера Рави-Руської. Журналісти "Секретних матеріалів" опитали, колишніх колег Ірини Верещук і жителів міста Рава-Руська чим вона прославилася на посаді мера міста. Однак у опитаних була дивна, можна сказати негативна реакція.

"Я краще промовчу", - каже, наприклад, один з депутатів міської ради.
Нинішній мер Рави-Руської Микола Зінько, який очолив місто відразу після відставки Ірини Верещук, сказав: "Місто було не в кращому стані".

"Стався великий скандал, мова про майже 400 земельних ділянок. І документацію розробляв родич Ірини Верещук за суму, яка була вищою за ринкову", - пояснив Зінько.

Місцеві жителі, опитані авторами програми, не приховують свого розчарування щодо Верещук:
"Навіть не хочу згадувати. Вона половину Рави продала", "Доброго про Верещук не пам'ятаємо",
"Я б киянам не радила цього робити. Нехай вони прийдуть до тями і добре подумають", - розповіли "Секретним матеріалам" місцеві жителі Рави-Руської.

 7. Особисте життя

Перебуває в цивільному шлюбі з Михайлом Вікторовичем Кухаренком - військовослужбовець (проходить службу в київській військовій частині Е6117 - в Центрі спеціальних операцій і боротьби з тероризмом "Альфа") та є співзасновником відділення Міжнародної асоціації ветеранів підрозділу антитерору "Альфа" (спецназ СБУ) у Львівській області.
Від першого брата у Ірини Верещук є син - Верещук Олег Ігорович, 2004 року народження. Перший чоловік також був військовослужбовцем.

8. Хобі та інтереси 

  • Сім років займалася карате, мріяла отримати чорний пояс. 

  • Не палить і не любить, коли в її присутності це роблять. 
  • Мріє народити доньку.
  • Не любить готувати. 
  • Не любить шопінг і вважає, що він краде час. Не прихильниця дорогих речей – "вмію знайти унікальне не дороге плаття українського. Бренд сумочки мені щастя не приносить".
  • Не носить короткі спідниці чи глибоке декольте. Не намагається справити враження зовнішністю. Любить спортивний стиль. 
  • Вважає себе кар`єристкою, і гадає що це позитивна риса. 
  • Вразлива - років десять їй снитися єдина четвірка отримана в інституті. Не могла з нею змиритися.
  • У чоловіках подобається гострий розум і гумор. А жінки такі як Марґарет Тетчер – сильні та з шармом.
  • Негативно відноситься до сімейної зради і до чоловіків які розлучаються і уходять до молодиць. 
  • Не має друзів серед жінок, лише товаришує. І взагалі, не спілкується з жінками, які дозволяють себе принижувати.
  • Вважає, що жінка повинна створити таке середовище, щоб чоловіку було найкомфортніше з нею. "Навіть якщо побіжить, то повернеться. Бо ти – найкраща".
  • Першого свого чоловіка і батька свого сина вважає дуже гідним, але таким якого вона переросла й мусила піти далі. А от другий чоловік чоловік для Ірини– ще той "міцний горішок".
  • Не згодна, що з милим рай і в шалаші. Та не хоче закохуватись, бо для Ірини це стреси.

9. Сайти та профілі в соціальних мережах

Має сторінку в Facebook, а також веде Instagram, де регулярно публікує нові пости.

10. Медіасканер

Особисте від Ірини Верещук – сама про себе: https://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_deyaki-mriyi-ne-zbuvayutsya-schob-ne-bulo-bolyache-irina-veresuk-34-roki-mer-raviruskoyi/567173 

Про легалізацію зброї.

Ключові інтерв’ю: 

Відео:

Текстові: велике інтерв`ю для 112, інтерв`ю для Лівого берега.

 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2