Бюро економічної безпеки України обрало запобіжні заходи двом керівникам Департаментів АТ «Айбокс Банку», які «відмили» 5 млрд грн для нелегальних казино. Суд виніс рішення про обрання до підозрюваних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
Детективи Бюро економічної безпеки України склали повідомлення про підозру громадянину РФ та Ізраїлю, відомому російському бізнесмену, колишньому власнику українського банку.
Служба безпеки України та спецслужби США провели спільну операцію із викриття українців, які діяли в мережі Darknet. Зловмисники займалися "відмиванням" грошей для міжнародних хакерів і за час своєї діяльності легалізували десятки мільйонів доларів.
На святкування 30-ї річниці Незалежності України закладений бюджет в 5,5 мільярда гривень. Водночас, стало відомо, що безпосередньо на урочистості виділено близько 100 мільйонів, а все інше піде на інфраструктурні проекти.
СБУ заблокувала діяльність банди, яка легалізовувала та виводила гроші, у тому числі через купівлю криптовалют. Члени банди провели фінансові операції на понад 240 мільойнів гривень. Нині перевіряються дані щодо можливої підтримки фігурантами терористичних угруповань "ЛДНР".
На Донеччині Державна податкова служба України встановила факти завдання збитків державному підприємству протягом 2017-2020 років на суму 3 мільйонів гривень. Послуги фактично надавались співробітниками державного підприємства з видачею сертифікатів державного зразка, що засвідчували достовірність приладів, які перевірялись, а прибутки отримувала приватна компанія, яка їх "відмивала".
Працівниками Державної податкової служби України викрито схему легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великих розмірах службовими особами підприємства, діючого на ринку надання фінансових послуг. Службовими особами товариства отримані від суб’єктів господарювання реального сектору економіки кошти, в якості оплати за цінні папери, перераховувались на банківські рахунки суб’єктів фіктивного підприємництва та у подальшому переводились у готівку.
Державна податкова служба України викрила протиправну діяльність одного з товариств з обмеженою відповідальністю у Полтавській області при наданні послуг державному підприємству. Товариство не мало в наявності необхідні трудові ресурси та матеріально-технічну базу для виконання замовлених робіт, але змогло відмити понад 4 мільйони гривень бюджетних коштів через фіктивну фірму.
Служба безпеки України блокувала на Житомирщині діяльність міжрегіонального конвертаційного центру із загальним обігом майже 200 мільйонів гривень. Організували конвертцентр двоє великих виробників сільгосппродукції, вони використовували реквізити понад 15 фірм з ознаками фіктивності.
Державна податкова служба України спільно з управлінням СБУ у Сумській області викрили схему заволодіння бюджетних коштів при проведенні реконструкції об’єкта медичної сфери. За роботу, яка фактично ним не виконувалась, підприємство отримало майже 1,8 мільйона гривень.
У Вінницькій області Державна податкова служба України викрила схему проведення експортних операцій шляхом оформлення продажу сільгосппродукції без підтвердження права власності на товар. Посадові особи суб'єкта господарювання приховали джерело походження сільськогосподарської продукції загальною вартістю майже 1,1 мільярда гривень, яка надалі була реалізована за межі митної території України.
Податківцями встановлено факти незаконного заниження реальної вартості експортованої сировини для виробництва дубових бочок. За рахунок недостовірного декларування, підприємець, через банк у Польщі, "відмив" майже 1,6 мільйона євро.
В суді США представник "Приватбанку" заявив, що колишні власники установи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов відмили майже 800 мільйонів доларів.
Служба безпеки Україна задокументувала фінансову оборудку керівників Асоціації міжнародних перевезень з коштами компаній, які займаються міжнародними пасажирськими та вантажними перевезеннями. Протягом 2017-2020 років Асоціація отримала від компаній понад 300 мільйонів гривень платежів та внесків.
Держфінмоніторинг повідомив про результати фінансових розслідувань податкових афер з використанням “транзиту”, “скруток” і “зустрічних потоків”. Злочинці “вимивали” з держбюджету астрономічні суми.
Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс прокоментував дослідження European Council про причетність європейських країн до легалізації корупційних доходів клептократичних режимів.
Податкова міліція ДФС Києва припинила роботу конвертаційного центру, через який протягом 2018-2018 років було проконвертовано понад 180 млн гривень.
Британському слідству вдалося розкрити грандіозну змову, в якій крутилися мільярди доларів з РФ, що переводился через банки Латвії і Молдови.