последние новости в Украине останні новини в Україні

Рашкован Владислав

Представник України у МВФ

 

Фінансист, представник України в Міжнародному валютному фонді. Працював під керівництвом Валерії Гонтаревої. Імовірний кандидат на пост прем'єр міністра України.

Біографія

Народився 23 травня 1978 року в Одесі.

Почав працювати у шістнадцятирічному віці разом із батьком у будівельному бізнесі.

"Перші гроші я заробив за розвантаження машини газових плит. Мені заплатила власниця однієї з будівельних баз. 50 гривень на сьогодні, оскільки її вантажники були на обіді. Коли батько дізнався, що мені заплатили перші гроші, подзвонив цій жінці і подякував. На що вона в одеському стилі відповіла: "Знала б, що це ваш син, дала б більше". Я пам'ятаю ці перші 50 гривень", - Владислав Рашкован.

Закінчив у 2000 році Одеський державний економічний університет. Займався дослідженням підвищення ефективності банківських злиттів.

З 2001 по 2003 роки за темою свого дослідження проходив стажування в аспірантурі Університету Генуї, а також в Інституті світової економіки Угорської академії наук.

Кар'єра

З 2006 почав працювати на різних посадах в UniCredit Bank.

У період з 2010 по 2014 роки був фінансовим директором та членом правління UniCredit Bank.

У квітні 2014 року, коли очільником НБУ був Степан Кубів, Рашкован очолив департамент стратегії і реформування банківської системи НБУ і став членом правління.

До його функцій входив проєкт розробки та впровадження стратегії реформування банківської системи до 2020 року, включаючи внутрішню трансформацію НБУ як інституту і регулятора.

У листопаді того ж року, але вже за очільництва Валерії Гонтаревої, він отримав посаду заступника глави НБУ.

"Бюджет — це не дозвіл витрачати, це інструмент планування, який дозволяє оцінити як свої грошові потоки, так і фінанси, і зрозуміти, скільки можна витратити", - Владислав Рашкован в одному з інтерв'ю.

Максим Нефьодов та Владислав Рашкован, 2015 рік.

Пропрацював на цій посаді до 2016 року, а після звільнення планував зайнятися інвестиційним бізнесом.

"Я дуже вдячний Степану Кубіву, який запросив мене до Національного банку України, та Валерії Гонтаревій, яка вірила в ідеї реформ та очолила їх. Наразі я маю плани вийти на наступний та новий для себе рівень та відповісти на нові актуальні для мене виклики. По-перше, я бачу потенціал та маю спроможність власним внеском прискорити розвиток реальної економіки країни. По-друге, я завжди підкреслював, що Національний банк — це сучасна інституція, яка не залежить від окремих особистостей, і завжди наголошував, що в українському центробанку первинними є законодавчий мандат, функції, процеси та цінності", – сказав Владислав Рашкован.

Проте наприкінці 2016 року Нацбанк достроково змінив представника України при МВФ у зв’язку з досягненням пенсійного віку Олександра Петрика. Саме Рашковану було запропоновано цю посаду, яку він обійняв у листопаді 2016 року.

Лист одесита одеситові

26 січня 2014 року Владислав Рашкован опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці лист, який адресував рідному місту та його мешканцям. У цьому тексті він розповідає причини того, чому він підтримує Майдан та чому одеситам не потрібно підтримувати злочинну владу.

Зокрема Рашкован зазначив, що хоче, аби його діти росли в Україні, а не в "Малоросії".

"Не підтримуй злочинний режим. (...) Вийди до Дюка в Одесі — там збираються люди кожен день ввечері, щоб висловити свій протест чинному режиму та підтримати опір. Подумай, що ти можеш зробити ще. Поділися зі мною — постараюся робити те ж і в Києві".


Життєве кредо Владислава Рашкована

"DWYSYWD - do what you say you will do. "Роби те, що сказав зробиш". Дуже простий вислів, який чомусь складно виконується українцями. Ця фраза дуже кореспондує ще з однією: краще пообіцяти менше і перевиконати, ніж навпаки. Якщо з'єднати ці дві фрази, вийде наступне: не обіцяй багато. Краще зроби більше. Але якщо вже взяв на себе великі зобов'язання, будь люб'язний відповідати. Обидві ці таблички висіли у мене за кріслом біля робочого столу серед багатьох інших. Мої співробітники їх знали напам'ять".

Дубінський vs Рашкован

Нардеп-мажоритарник від партії "Слуга народу" Олександр Дубінський вже давно м'яко кажучи недолюблює колишнього заступника глави Нацбанку.

Скріншот публікації

Дубінський обіцяє зробити все, аби Рашкован не обійняв посаду прем'єр-міністра України. За переконаннями представника "Слуги народу", ця людина доклала зусиль, аби вижити з Національного банку кадровий склад. А досягнувши цієї мети, як вважає Дубінський, Владислав Рашкован вирішив заробити на юридичному обслуговуванні "ПриватБанку".

Власне довкола націоналізації банку у 2015 році та участі у цьому безпосередньо юриста Рашкована був ще один інцидент, який у ЗМІ називали "туалетним". Справа стосувалась знову ж таки скорочень працівників, зокрема і техперсоналу. Це призвело до того, що вбиральні Нацбанку нікому було прибирати. У той період Дубинський не оминув увагою і цей момент: за його інформацією Владислав Рашкован вирішив провести "туалетний тендер", згідно з яким послуги прибиральниць могли б коштувати в 12 разів дорожче - 55 мільйонів гривень на рік. Проте у травні 2016 року НБУ замовив прибирання об’єктів за набагато нижчу ціну: 14 мільйонів.

Що відомо про статки Владислава Рашкована?

Останню декларацію про доходи Рашкован подав у 2016 році, коли звільнився з посади заступника голови Нацбанку.

Загальна сума його доходів становила на той період понад два мільйони гривень. Разом з дружиною Наталею він володіє трьома квартирами та житловим будинком. Найбільше доходів Рашкован отримав у вигляді зарплати: один мільйон гривень від ТОВ "СДКапітал" та понад один мільйон гривень від Нацбанку.

Створено за матеріалами з відкритих джерел.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2