последние новости в Украине останні новини в Україні

Романишин Володимир

Суддя Одеського ААС

Суддя Одеського адміністративного апеляційного суду

Сімейний стан: Дружина - Тетяна Петрівна, дочка - Ольга.

Кар'єра: В офіційних джерелах є інформація про роботу суддею з 2003 року, а на посаді судді Одеського апеляційного адміністративного суду працює з 2010 року. Має право на заняття адвокатською діяльністю з 1997 року.

У 2017 році брав участь в конкурсі на зайняття посад суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду.

За результатами співбесіди вибив з конкурсу.

Результати анонімного письмового тестування - 64,5 балів

Результати практичного завдання - 67 балів

Загальний результат іспиту - 131,5 балів

Декларації:

За 2017 рік В. Романишин заробив 335 259 грн. (pарплата судді). Також Володимир Леонідович є бенефіціаром. За даними декларації на 27.03.2018, за 2017 - 2018гг. через "Охоронну фірму Стражник" він виграв на тендерах 567 700,85 грн.

Дружина Тетяна заробила 17 127 грн на основному місці роботи і 27 121 грн за сумісництвом. Дохід від підприємництва у Тетяни Петрівни склав 1 495 060 грн.

В. Романишин є власником або співвласником: чотирьох земельних ділянок в Хмельницькому і в Хмельницькій обл. загальної території 3,1854 га .; двох гаражів в Хмельницькому: 18 кв.м, 38,2 кв.м .; загальної квартири в Хмельницькому, придбаної в 2006 році загальною площею 125,2 кв.м.

У власності дружини, Тетяни Романишин знаходиться: два гаража в Хмельницькому: 30 кв.м, 18 кв.м .; три земельних ділянки в Хмельницькій області: 2,5 га., 2,5 га. (Загальна власність), 1,577 га .: два будинки у Хмельницькій обл .: 103,2 кв.м. і 37,4 кв.м (загальна власність); і квартири в Хмельницькому 49,3 кв.м (загальна власність).

Сім'я Романишин також задекларувала готівку: Володимир - 290 тис грн, дружина - 45 тис у.о.

Порівняння паперової декларації за 2014 і електронної декларації 2015 року вказує, що суддя "забув" вказати в 14 році в декларації частину своїх статків зазначених в декларації за 15 років, а саме дві земельні ділянки і два гаража у нього особисто, і ще одну квартиру, два житлових будинки, три земельних ділянки і два гаража у його дружини.

Скандали і конфлікти:

У квітні 2018 року по матеріалам одеського СБУ прокуратура порушила кримінальне провадження за ч.3 ст.191 КК, щодо нарахування судді одеського апеляційного адміністративного суду Володимиру Романишину заробітної плати, в той час як він практично не з'являється на роботі.

Слідством встановлено, що протягом 2017 року суддя Романишин був відсутній на робочому місці 220 днів і весь цей час знаходився у себе на батьківщині - в Хмельницькому. Трудову діяльність суддя тим не менше вів, але так би мовити віддалено - даючи «в телефонному режимі» вказівки помічникові і секретарю, а з особливо важливих справ - приймав вдома (в приватному порядку) адвокатів і «відвідувачів». Однак зарплату, доплати і премії за ці дні він отримував справно.

Крім цього, у слідства є дані, що при його відсутності і за його підписом (!) Приймалися процесуальні рішення (відкриття виробництв тощо) по 122 судових справ. У зв'язку з чим у прокуратури є привід підозрювати Романишина ще в одному не менше тяжкому злочині - прийняття незаконних рішень на користь зацікавлених осіб.

Крім того Романишина підозрюють в не жартівлива статтях - розтраті бюджетних коштів, а в діях службових осіб (його підлеглих і колег) - ознаки підробки службових документів. Проте, справа судді Романишина розслідується мляво і в неофіційних розмов зі слідством, проскакує натяк на судову солідарність.

До того ж з'ясувалося, що суддя ОААС користується незадекларованим автомобілем BMW.

Незважаючи на численні скарги (тільки за 2017 надійшло 14 скарг, дві з яких знаходяться на розгляді Вищої ради правосуддя) В. Романишин успішно проходить комісії на профпридатність.

18 травня 2018 р біля будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддею зібралися активісти з нагоди прийняття рішення ВККСУ по скандальному судді Одеського апеляційного суду Володимир Романишин. Активісти вимагали залучити Романишина до відповідальності і взяти його під арешт.

За підсумками засідання комісії було прийнято рішення, що суддя Романишин не відповідає займаній посаді.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2