последние новости в Украине останні новини в Україні

Верланов Сергій

Колишній голова Державної податкової служби (звільнений 24 квітня 2020)

 

 

  • заступник Міністра фінансів України (2018—2019), 
  • з 29 вересня 2015 є членом всеукраїнської громадської організації "Асоціація правників України",
  • член Громадської ради доброчесності.

Народження: 06 серпня 1981 року.

Навчання: Львівський Національний Університет імені Івана Франка. У 2003 році закінчив юридичний факультет за спеціальністю Правознавство. Кандидат юридичних наук. 2008 року отримав науковий ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю "Теорія та історія держави та права; історія політичних і правових навчань".

Родина: Одружений на Катерині Горицькій. Має доньку Анну.

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Український юрист і чиновник. Експерт в області податків і судових спорів, пов'язаних з оподаткуванням. Працював юристом в таких компаніях як PwC, Sayenko Kharenko та інших. З листопада 2006 по листопад 2008 років – адвокат у Львівській обласній колегії адвокатів.

Серед компаній, до яких має відношення Верланов громадська організація "Асоціація гравців у покер". У 2006 році у Львові він виступив одним зі співзасновників цієї компанії. І є ним нині.

Через рік співзасновники зареєстрували Всеукраїнську громадську організацію "Федерація покеру України". Обидві організації ініціювали судовий позов щодо включення спортивного покеру до переліку видів спорту.

У серпні 2018 року Кабінет міністрів України офіційно визнав покер видом спорту, а за місяць до цього Верланов став заступником міністра фінансів.

У період з листопаду 2008 року по червень 2015 працював на посаді юриста в одній з компаній "Великої четвірки" - PwC. Ця міжнародна мережа компаній пропонує професійні послуги у сфері консалтингу та аудиту.

У період з 2015 по 2017 роки був співголовою юридичного правового комітету Американської торгової палати в Україні. Це одна з найактивніших та найвпливовіших неприбуткових громадських організацій, що об'єднує найбільші компанії з різних країн світу, які працюють в Україні. Також організація працює над залученням нових інвесторів на ринок в Україну у світі як привабливий напрям для інвестицій

З липня 2015 року до липня 2018 року обіймав посаду партнера у юридичній фірмі "Sayenko Kharenko".

З вересня 2015 року є членом всеукраїнської громадської організації Асоціація правників України.

З 2016 по 2018 рік був членом Громадської ради доброчесності, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
На держслужбу потрапив 26 липня 2018 та був призначений заступником міністра фінансів України. Верланов займався податковою і митною політикою, реформою Державної фіскальної служби й Митної служби, фінансовими розслідуваннями. В одному зі своїх інтерв'ю заступник міністра зауважив, що у липні 2018 року до державного бюджету від митних платежів надійшло 31,9 млрд грн, в тому числі до загального фонду — 29,1 млрд грн. А у серпні — 30,7 млрд грн, в тому числі до загального фонду 28,1 млрд грн.

 

"Що для нас контрабанда у класичному розумінні? Це Остап Бендер, який переносить годинники через кордон. Але проблема в контролі не лише того, що виносять, а й того, що заносять". 

Серед досягнень Міністерства фінансів за період роботи Верланова можна вказати спрощення правил роботи та реєстрації касових апаратів.

У вересні 2018 року Державна фіскальна служба запустила пілотний проект із впровадження електронного чека (e-Receipt). До цієї системи, що і нині працює в тестовому режимі, долучилися близько 200 суб’єктів господарювання, які зареєстрували понад 300 кас.

8 травня 2019 Кабінет Міністрів призначив Верланова Головою ДПС на п'ять років з дати початку фактичного виконання обов'язків. Де-факто очільник є, де-юре — самої служби ще не має.

Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Тетяна Острікова розповіла журналістові АСПІ, що Верланов має подавати документи на реєстрацію ДПС, однак йому відмовляють, оскільки ДФС має перебувати в стані припинення шляхом поділу, а уряд свідомо чи зі злочинної недбалості не вносить відомості в реєстр про реєстрацію.

Читайте також: Голова є, а служби немає: хто або що гальмує реформу ДФС

СКАНДАЛИ

Не встиг Сергій Верланов стати очільником Державної податкової служби, як деякі ЗМІ було оприлюднили сумніви щодо відповідності кандидата до вимог так званого конкурсу.

В одному зі своїх коментарів економіст Юрій Гаврилечко зазначив, що згідно із законодавством, Верланов не має права претендувати на таку високу посаду, тому що не має трирічного досвіду роботи на державній службі. За словами Гаврилечка, весь досвід роботи Верланова на держслужбі — 10 місяців на посаді заступника міністра.

Водночас також зазначається, що Кабмін необґрунтовано розширив законодавчо встановлений перелік вимог до кандидатів, які можуть взяти участь у конкурсі, безпідставно надавши можливість брати участь у конкурсі особам, які мають досвід роботи не менше трьох років у реформуванні або управлінні змінами у великих організаціях.

Ще до фінального етапу конкурсу у ЗМІ вже була поширена інформація про нових очільників митної та податкової служби. За словами президента Асоціації платників податків України Грігола Катамадзе, ця інформація спонукає до висновків про те, що Кабмін сформував вимоги до кандидатів на вакантні посади так, аби перемогу отримали наперед визначені особи.

16 квітня в ефірі одного з телеканалів президент Петро Порошенко висловив своє задоволення тим, що посади керівників Державної податкової служби і Державної митної служби можуть обійняти Сергій Верланов та Максим Нефьодов.

Слід зауважити, що діяльність як Державної митної служби, так і податкової спрямовується та координується Кабінетом Міністрів через міністра фінансів.

11 травня 2019 року з'явилась інформація про те, що новопризначеному голові податкової служби України Сергію Верланову відмовлено в державній реєстрації юридичної особи очолюваної ним установи. Реєстратор акцентує увагу на тому, що Державна фіскальна служба не перебуває в стані припинення шляхом реорганізації у зв’язку з поділом.

Хоча поділ центральних та регіональних управлінь ДФС на дві юридичні особи – податкову і митну служби мав відбутися до кінця квітня 2019 року.

Читайте також: Реформа ДФС у заручниках

ДОХОДИ

У 2016 році, коли Верланов входив до складу Громадської ради доброчесності, ним було задекларовано 2 675 392 грн. Також Верлановим було задекларовано три легкових автомобілі, дві квартири у Львові (36,80 та 103,00 кв.м) та дві квартири у Києві (82 та 86,80 кв. м), одна з них орендується. Наприкінці 2017 року придбав ще одне авто (Audi A3 2016 року), указана вартість якого становить 709 725 грн.

У декларації, поданій Верлановим 8 травня 2019 року, загальна сума доходів становить 522 145 грн, із яких 492 599 грн — заробітна плата. Загальна сума вказаних грошових активів становить 404 939 гривень, 150 000 доларів та 40 000 євро. Також вказано, що його дружина Катерина Горицька володіє грошовими активами у розмірі 64 856 гривень, 15 000 доларів та 10 000 євро.


 

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2